“Απογοήτευση και αγενείς”
Κριτική για: Στου Λουκα

Στου Λουκα
Η κριτική γράφτηκε 7 Ιανουαρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Είμασταν παρέα και προτιμήσαμε να καθίσουμε έξω γιατί μέσα ήταν αποπνικτική η ατμόσφαιρα από την κάπνα. Ο υπεύθυνος δυσανασχέτησε. Μάλλον δεν ήθελε να σερβίρει έξω, παρόλο που είχε στρωμένα τραπέζια. Το φαγητό οκ, χωρίς κάτι το ιδιαίτερο. Τιμές λίγο τσιμπημενες για αυτό που προφέρει. Όχι καλό σέρβις και βασικά πολύ αγενείς! Δεν είναι τυχαίο που δεν το προτιμούν οι ντόπιοι...

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάρτιος 2016
2  Ευχαριστούμε, SelinaK226

Η κριτική γράφτηκε 7 Νοεμβρίου 2016

Πολύ καλή ταβέρνα με νοστιμότατο κρέας και πλούσιες μερίδες. Η σαλάτα φρεσκοκομμένη και το τζατζίκι χειροποίητο. Στα πλην η εικοσάλεπτη αναμονή για παραγγελία και η μια ώρα και δέκα λεπτά αναμονή για να έρθει το πρώτο πιάτο (σαλάτα). Και όλα αυτά σε μισογεμάτο μαγαζί. Πολλή καθυστέρηση.

Ημερομηνία επίσκεψης: Νοέμβριος 2016
3  Ευχαριστούμε, uh1h73
Η κριτική γράφτηκε 30 Σεπτεμβρίου 2016

Η καλύτερη προβατίνα της Στερεάς Ελλάδας, και μάλλον όχι μόνο! Κοκορέτσι, κοντοσούβλι, πανσέτες, κοτόπουλα ΣΟΥΒΛΑΚΙΑ ΛΕΙΒΑΔΙΑΣ και ό,τι τραβάει η όρεξη του καλού φαγά, ψημένα εξαίσια, ζουμερά και μαλακά! Το ό,τι πετυχαίνει τη προβατίνα τόσο καταπληκτικά τα λέει όλα! Πολλοί προσπάθησαν και προσπαθούν, ελάχιστοι ακουμπούν! Όλα τα πιάτα προσεγμένα, χορταστικά, καταληκτικά ορεκτικά με πολλές ντόπιες γεύσεις, σε ένα πανέμορφο και πολύ προσεγμένο περιβάλλον! Τα λέμε λοιπόν.... Στου Λουκά και καλή μας όρεξη!

Ημερομηνία επίσκεψης: Σεπτέμβριος 2016
1  Ευχαριστούμε, Kostas T
Η κριτική γράφτηκε 1 Ιανουαρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

ήρθαμε στην Λιβαδειά και μετά από ερώτηση που καναμε μας είπαν εδώ. Εντάξει δεν τρελάθηκα με κιόλας. μέτρια ήταν όλα. περιμέναμε κάτι παραπάνω όταν βλέπεις σούβλες κλπ σε μια ταβέρνα.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιανουάριος 2016
1  Ευχαριστούμε, _W392XQ
Η κριτική γράφτηκε 29 Δεκεμβρίου 2015

Επισκεφθήκαμε τον Λουκά στις αρχές Δεκέμβρη μία Κυριακή μεσημέρι και μάλιστα μετά από πρόταση ντόπιου ταξιτζή. Όταν μπαίνεις μέσα στον χώρο, πιστεύεις ότι θα φας καλά και παραδοσιακά. Δυστυχώς δεν επιβεβαιώθηκαν οι προσδοκίες μας. Πήραμε κοντοσούβλι προβατίνας που ήταν σκληρό, παραψημένο και σε απίστευτα μικρή μερίδα. Τους το επιστρέψαμε πίσω και μας έφεραν κοντοσούβλι κοτόπουλου. Επίσης απαράδεκτο. Μικρά, λεπτά, στεγνά κομμάτια κοτόπουλου που από το ψήσιμο δεν είχαν πλέον την παραμικρή γεύση. Ότι ορεκτικό και κυρίως πήραμε το θεωρήσαμε απογοητευτικό και σε γεύση και σε μερίδα. Το μόνο συμπαθητικό ήταν το λουκάνικο που μάλλον ήταν του εμπορίου. Οι κολοκυθοκεφτέδες που μας είπαν ότι ήταν δικοί τους, ήταν εντελώς αδιάφοροι και πολύ λιπαροί. Νοιώσαμε ότι μας φέρθηκαν σαν ανόητους Αθηναίους που δεν έχουν άποψη οπότε μπορούν να τους πλασαριστούν τα όποια πιάτα χωρίς αντίλογο. Κρίμα γιατί από το σημείο και την περιοχή περιμέναμε ότι θα τρώγαμε γνήσια κουζίνα της επαρχιακής Ελλάδας.

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2015
1  Ευχαριστούμε, adrenalinegr

Στου Λουκα: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!