Η κριτική έγινε: 26 Φεβρουαρίου 2018

Την 1η Φλεβάρη έκλεισα μέσω του hotels.com (θυγατρική της expedia) ένα δίκλινο δωμάτιο για το τριήμερο της Καθαράς Δευτέρας (17-19/02). Δεν ενημερώθηκα ποτέ ότι ο ιδιοκτήτης δεν μου έκανε κράτηση. Όταν μία ημέρα πριν από την αναχώρησή μου (Παρασκευή 16 Φεβρουαρίου) πήρα τηλέφωνο για το πώς θα πάω στο ξενοδοχείο, με πληροφόρησε ότι δεν ισχύει η κράτηση μου και πως «εδώ και 10 μέρες σταμάτησα να συνεργάζομαι μες την Expedia γιατί κάνει διπλοκρατήσεις». Τον παρακάλεσα να βρούμε μια λύση και μου είπε πως θα έπαιρνε το hotels.com να δουν τι μπορούν να κάνουν. Δεν το πήρε ποτέ. Στέλνοντας μηνύματα στο site ενημερώθηκα πως ο ιδιοκτήτης δεν απενεργοποίησε ποτέ τη σελίδα του ξενοδοχείου του και πως τώρα που τους ενημέρωσα εγώ θα το ψάξουν αυτοί για να τον διαγράψουν. Εν πάση περιπτώσει, μόλις μία ημέρα πριν από το τριήμερο της Καθαράς Δευτέρας που ήταν όλα κλεισμένα, το hotels.com μου βρήκε σε άλλο προορισμό και όχι στα Τρίκαλα Κορινθίας δωμάτιο. Αν δεν έπαιρνα τηλέφωνο εγώ το ξενοδοχείο δεν θα ενημερωνόμουν ποτέ και απλά θα χαλούσαν εντελώς οι διακοπές μου. Τώρα αναστατώθηκε απλώς το πρόγραμμά μου. Δεν θα επιλέξω ποτέ το Πασιθεα και δεν το συστήνω σε κανέναν

Ημερομηνία διαμονής: Φεβρουάριος 2018
Ευχαριστούμε, mariannamarmara
Η κριτική έγινε: 3 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Η τοποθεσία είναι καταπληκτική. Στο ψηλότερο σημείο του χωριού με θέα όλο τον κάμπο του Φενεού. Κι αν είστε τυχεροί όπως εμείς και είναι χιονισμένος θα απολαύσετε μοναδικό θέαμα. Όμορφοι χώροι και άνετο δωμάτιο. Λίγο παραπάνω προσοχή σε λεπτομέρειες στην καθαριότητα αλλά σε γενικές γραμμές ήταν καθαρό. Ο χώρος του πρωινού πολύ όμορφος με μοναδική θέα. Το πρωινό ικανοποιητικό. Ο δρόμος αν και στενός και χιονισμένος σε αρκετά σημεία δε μας δυσκόλεψε είναι για τα δεδομένα της περιοχής νορμάλ.

Ημερομηνία διαμονής: Δεκέμβριος 2017
1  Ευχαριστούμε, johnyp29
Η κριτική έγινε: 5 Νοεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Δεν περιγραφεται...η θεα η φυση και το παραδοσιακο στοιχειο ειναι ολα εκπληκτικα!! Η αληθινη ευγενια σε σκλαβωνει , σπανιο στις μερες μας. Ιδανικο για χαλαρωση! Τα σαλε ειναι πεντακαθαρα !!!!!!! Εμεις παντως με την πρωτη ευκαιρια θα ξαναρθουμε

Ημερομηνία διαμονής: Νοέμβριος 2017
1  Ευχαριστούμε, provatadionisia
Η κριτική έγινε: 8 Οκτωβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Είναι ότι καλύτερο βρήκαμε στη περιοχή. Αξίζει πραγματικά. Ήρεμο και πεντακάθαρο μέρος. Το προσωπικό άριστο. Σίγουρα θα το επισκεφτούμε ξανά. Το μόνο που πρέπει να προσέξετε είναι το φαγητό. Θα σας βοηθήσουν τα παιδιά από το ξενοδοχείο

Ημερομηνία διαμονής: Οκτώβριος 2017
1  Ευχαριστούμε, George C
Η κριτική έγινε: 17 Αυγούστου 2017

Η αληθεια ειναι οτι βρισκεται ψηλα,αλλα οπως ειπε ο κυριος Αλεξης,οταν φτανεις η θεα σε αποζημιωνει.
Εξαιρετικο δωματιο,πεντακαθαρο,τελεια εξυπηρετηση.
Ιδανικο για να χαλαρωσεις κ να κανεις ισως τον πιο τελειο υπνο.
Επισης διαθετει ενα πολυ ομορφο καφε-μπαρ που εχει κ επιτραπεζια ή χαρτια για μικρους κ μεγαλους

Ημερομηνία διαμονής: Μάιος 2017
Ευχαριστούμε, Νικολ Β