“Ευτυχώς........”

Ταβέρνα Παπαναστασίου
Περιγραφή: Η παραδοσιακή ταβέρνα της οικογένειας Παπαναστασίου στην Ελάτη λειτουργεί από το 1947. Στο φιλόξενο χώρο της σας υποδεχόμαστε με πληθώρα τοπικών σπεσιαλιτέ. Όλα τα πιάτα ετοιμάζονται με μεράκι και προϊόντα τοπικής παραγωγής.
Η κριτική γράφτηκε 8 Ιανουαρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Ευτυχώς που υπάρχει αυτή η ταβέρνα στην Ελάτη.Μαγειρευτά φαγητά σπιτικά με παραδοσιακές συνταγές από τον Κωστή εγγονό του Παπαναστασίου.Ψητά τέλεια.Υπέροχα πρώτα γαρνιρισμένα με ντόπιες μαρμελάδες.Υπέροχες σαλάτες.Καταπληκτικό service.Γλυκά για επιδόρπιο τέλεια ,κερασμένα.Υπέροχο χύμα κρασί.Αναμφίβολα το καλύτερο φαγάδικο της περιοχής.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιανουάριος 2017
Ευχαριστούμε, stavrosa786

Η κριτική γράφτηκε 4 Ιανουαρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Ωραίες προτάσεις & νόστιμες. Χορτόπιτα που μας λείπει στην Αθήνα. Μοσχαράκι λουκούμι. Πατάτες τηγανιτές λιγουρευτικές. Φιλικό προσωπικό. Στα + ο χωριστός χώρος καπνιζόντων και μη.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιανουάριος 2017
Ευχαριστούμε, Alexandra K
Η κριτική γράφτηκε 27 Δεκεμβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Παραγγείλαμε από το μενού πανσέτα, κοτόπουλο, μπιφτέκι, τυροκαφτερή και σαλάτα.

Ήταν όλα τους πολύ νόστιμα και η μπύρα μας κρύα.

Βαθμολογώ όμως με 3 γιατί κυρίως ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΦΕΡΑΝ ΑΠΟΔΕΙΞΗ. Η χώρα μας πάει από το κακό στο χειρότερο για τέτοιου είδους συμπεριφορές.

Επίσης, η σύντροφός μου είναι σε «ενδιαφέρουσα» και σε ερώτησή μας αν τα πιάτα γαρνίρονται με μαρούλι (που δεν επιτρέπεται να καταναλωθεί κατά την κύηση) δεχτήκαμε την ειρωνική απάντηση «εδώ δεν είναι φαστ φουντ να βάζουμε μαρούλια», την οποία θεωρώ απαράδεκτη.

Κρίμα γιατί τα πιάτα ήταν πολύ νόστιμα.

1  Ευχαριστούμε, Dimitris_85_85
Η κριτική γράφτηκε 19 Δεκεμβρίου 2016

Σαββατο μεσημερι,παρεα με φιλους,πολυ ωραια ατμοσφαιρα με χαρουμενη μουσικη,τα πιατα τους πολυ ομορφα στημενα,γευσεις πολυ ωραιες(μοσχαρι γιουβετσι τελειο,μπριζολακια απο αγριογουρουνο απιστευτα) ,πολυ γρηγορο σερβις και φιλικο προσωπικο!!απο τα καλυτερα σιγουρα!!με τελειο κοκκινο κρασι!!Σουπερ..

Ευχαριστούμε, span1977
Η κριτική γράφτηκε 19 Δεκεμβρίου 2016

Πήγαμε βράδυ και δεν θέλαμε να φάμε πολύ. Απ'αυτά που είδαμε στα γύρω τραπέζια, υπήρχαν ενδιαφέρουσες προτάσεις. Οι τιμές του καταλόγου,ελαφρώς τσιμπημένες. Αυτά που παραγγείλαμε ήταν ικανοποιητικά. Ικανοποιητική και η εξυπηρέτηση. Κρίμα που δεν είχαμε χρόνο για να ξαναπάμε, για να δοκιμάζαμε πιο ιδιαίτερες γεύσεις.

2  Ευχαριστούμε, Roula K

Ταβέρνα Παπαναστασίου: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Ελάτη, Περιοχή Τρικάλων

Ταβέρνα Παπαναστασίου: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!