Priceline
Agoda.com
Η κριτική έγινε: 8 Ιανουαρίου 2018

Η Αθαμανία βρίσκεται λιγο πιο εξω απο την ελάτη , φτασαμε στο προορισμό μας αργα το βραδύ και ο φιλικότατος και εξυπηρετικότατος Κύριος Μπάμπης μας περιμένε στο ομορφό ξενοδοχείο του!!!
Μας καλοσόρισε με ένα σπιτικό λικέρ απο κράνα, και μας εδείξε τα δωματιά μας αφου πρώτα μας μίλησε για την περιοχή και για τις εκδρομές που διοργανώνει στο βουνό.
Τα δωμάτια ήταν πεντακάθαρα και ομορφά, το τζακί εκαίγε απο νώρις και η αίσθηση ηταν φανταστική. Η διαδρομή φευγοντάς απο το ξενοδοχείο φανταστική , ειχα καιρο να δω κατι τοσο ομορφο!!!
Ευχαριστούμε πολύ Κ. Μπαμπη Θα σας ξανα επισκευτούμε με αφορμή τις εκδρομές σας στο βουνό!!!!

Συμβουλή για το δωμάτιο: Η σουιτα ειναι φανταστικη, εχει και θεα στο ποταμι
Ημερομηνία διαμονής: Ιανουάριος 2018
  • Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι με φίλους
1  Ευχαριστούμε, joanna_apotolatou
Η κριτική έγινε: 28 Νοεμβρίου 2016

Επισκευτήκαμε το μικρό χωριό της Αθαμανίας το Νοέμβριο, αν και είχε λίγο κρύο, ηταν ο ιδανικός προορισμός για λίγες μέρες μακριά από τη φασαρία της πόλης.
Ο ξενώνας είναι σε ειδυλλιακή τοποθεσία, και οι ανθρωποι που το έχουν ειναι φιλικοί και ζεστοί. Μας καλωσόρισαν με ενα ζεστό τσάι και μας μίλησαν για την περιοχή.
Ολοι μείναμε πολύ ευχαριστημένοι τόσο από την εξυπηρέτηση όσο και απο την καθαριότητα του χώρου. Ευχαριστούμε πολύ Μπάμπη:)

Ημερομηνία διαμονής: Νοέμβριος 2016
1  Ευχαριστούμε, maria_mkon
Η κριτική έγινε: 28 Νοεμβρίου 2016

Υπέροχο μέρος , υπέροχο ξενοδοχείο ,
ζεστοί άνθρωποι. Πραγματικά αισθάνεσαι σαν το σπίτι σου.
Το πρωινό παραδοσιακό και μπορείς να το απολαύσεις δίπλα στο τζάκι.
Μας άρεσε πολύ και σιγουρα θα το επιλέξουμε και πάλι για τις χειμερινες μας αποδράσεις.

Ημερομηνία διαμονής: Νοέμβριος 2016
  • Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι με φίλους
Ευχαριστούμε, Apostolia_Nt
Η κριτική έγινε: 5 Φεβρουαρίου 2016

Καταπληκτική φιλοξενεία. Υπέροχη παρέα με τους ιδιοκτήτες. Νοιώθεις σαν το σπίτι σου. Φανταστικές αποδράσεις σε μια παρθένα φύση. Όσο για το φαγητό απόλαυση και ακόμα καλύτερο όταν θα φτιάξει η μαμά του Μπάμπη τις καταπληκτικές πίτες!!!

Συμβουλή για το δωμάτιο: όλα τα δωμάτια έχουντην ίδια θέα και ακούς μόνο τον ήχο του ποταμιού
Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2015
1  Ευχαριστούμε, σοφη π
Η κριτική έγινε: 2 Ιανουαρίου 2016

Πολύ καλή και οικονομική επιλογή για απόδραση απο την πόλη. Το Αρχοντικό Βελούσι είναι κυριλεοκτικά μέσα στη φύση, στην άκρη του χωρίου Αθαμανία, με τρεχούμενα νερά, πλατάνια και ζεστή ατμόσφαιρα στο εσωτερικό. Πολύ ωραίος ο κοινόχρηστος χώρος, και η ταβέρνα του ιδοκτήτη "Τρία Δέντρα" παρέχει εξαιρετικά φαγητά. Την Άνοιξη-Καλακαίρι νομίζω ότι είναι η καλύτερη εποχή για διαμονή κυρίως λόγω της φύσης.

Ημερομηνία διαμονής: Οκτώβριος 2015
1  Ευχαριστούμε, Giorgos N