“Ωραία επιλογή για ένα μεσημέρι δίχως μαγείρεμα”
Κριτική για: Το Αρχοντικόν

Το Αρχοντικόν
Περιγραφή: Το Αρχοντικόν είναι ένα μουσικό μεζεδοπωλείο που βρίσκεται στο Περιστέρι στην πλατεία Μπουρναζίου με παραδοσιακές ποιοτικές γεύσεις από την ελληνική και την μεσογειακή κουζίνα. Ο χώρος μας είναι διαμορφωμένος από πέτρα και ξύλο σε μια προσπάθεια να δημιουργήσουμε ένα ζεστό περιβάλλον που θα αγαπήσετε. Μέριμνα μας είναι πάντα η άριστη εξυπηρέτηση σας. Για να απολαύσετε με την παρέα σας ζωντανή μουσική, σας περιμένουμε από την Τετάρτη έως και το Σάββατο βράδυ η την Κυριακή μεσημέρι και βράδυ.
Η κριτική γράφτηκε πριν από 3 εβδομάδες μέσω κινητής συσκευής

Ωραίος χώρος με μόνο αρνητικό η διακόσμηση με την ψεύτικη πρασινάδα...Ωραία κάδρα στους τοίχους, υπέροχες παλιές φωτογραφίες, παλιές διαφημίσεις. Ευγενικοί σερβιτόροι με εμπειρία στο χώρο που φαίνεται. Το φαγητό μου άρεσε με εξαίρεση τη σαλάτα που ήταν απαράδεκτη για μένα...Οι μερίδες χοτραστικοτατες!!

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιανουάριος 2023
Ευχαριστούμε, Melania F

Η κριτική γράφτηκε 9 Νοεμβρίου 2022 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ διασκεδαστικό πρόγραμμα!!! Πολύ καλό φαγητό!! Άψογο σέρβις!!!! Καλό κρασί!!! Πραγματικά όλα ήταν υπέροχα!!!

Ημερομηνία επίσκεψης: Νοέμβριος 2022
Ευχαριστούμε, DimChou
Η κριτική γράφτηκε 5 Μαΐου 2022 μέσω κινητής συσκευής

Ενώ Όλα ήταν πολύ κλ ( σαλάτες , ορεκτικά etc ) το κύριο πιάτο (στην δικιά μου περίπτωση πανσετες και φιλέτο προβατίνα ) δεν ήταν τόσο ευχαριστώ στην γεύση επίσης κάποια κομμάτια ήταν μαγειρεμένα σωστά ενώ άλλα λίγο καμμένα

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάιος 2022
Ευχαριστούμε, alexandros A
Η κριτική γράφτηκε 29 Απριλίου 2022

Οι τραγουδιστές μας ταξίδευσαν με την υπέροχη φωνή τους,το φαγητό πολύ καλό ειδικά τα ψαρικά,μείναμε πολύ ευχαριστημένοι,τα πάντα ήταν εξαιρετικά

Ημερομηνία επίσκεψης: Απρίλιος 2022
Ευχαριστούμε, erria2022
Η κριτική γράφτηκε 4 Απριλίου 2022

Οι τιμες ηταν υπερβολικα αυξημενες (π.χ. σαλατα του καισαρα που αλλου κοστιζει 8-9 ευρω εκει κοστιζε 12 και ηταν η μιση ποσοτητα!!) και η ποιοτητα του φαγητου φτωχη. Τα μακαρονια που ζητησαμε ηταν παγωμενα , το σαγανακι δεν κοβοταν , και το κεμπαπ χειροτερο απο του εμποριου! Η χοιρινη μπριζολα υπερβολικα σκληρη. Επισης υπηρχε αργη εξυπηρετηση. Θετικο ηταν το επιδορπιο και η καλη μουσικη.

Ημερομηνία επίσκεψης: Απρίλιος 2022
2  Ευχαριστούμε, _O3118AK

Το Αρχοντικόν: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Περιστέρι, Αττική

Το Αρχοντικόν: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!