“Κρίμα.....”
Κριτική για: Μυρτιά

Μυρτιά

Μετά από τόσο καιρό περιμέναμε να απολαύσουμε την πρώτη έξοδο αλλά δυστυχώς απογοήτευση.... Μπριζόλα μοσχαρίσια (γάλακτος) όπου ψάχναμε το κρέας ( υπήρχε μόνο λίπος)πολύ λάδι στα τηγανητά πουθενά στο τραπέζι τιμοκατάλογος. Το προσωπικό κατέβαλε φιλότιμη προσπάθεια. Οι μερίδες μπορώ να πω μεγάλες αλλά κρίμα γιατί δεν μπορέσαμε να τα φάμε και όχι λόγω μεγέθους αλλά γεύσης.

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάιος 2021
Ευχαριστούμε, Maria L

Η κριτική γράφτηκε 8 Οκτωβρίου 2020

Την ταβέρνα την έχω επισκεφθεί δύο φορές και μετά από αρκετή έρευνα σε άλλα μαγαζιά μπορώ να πω ότι έχει μακράν τις μεγαλύτερες μερίδες και τα πιο νόστιμα και ποιοτικά κρέατα. Εγώ και δύο φορές έχω πάρει το γεμιστό μπιφτέκι στο οποίο έχω εθιστεί γιατί είναι φουλ στο λιωμένο τυρί μέσα και είναι το πιο αφράτο και μεγάλο που έχω φάει. Τα τζατζίκια και οι τυροκαυτερές που έχουμε φάει είναι πολυ δυνατά σε γεύση και τεράστια σε ποσότητα. Η μοσχαρίσια που είχε πάρει το αγόρι μου τεράστια σε πάχος και μέγεθος έπιανε σχεδόν όλο το πιάτο αλλά ταυτόχρονα ήταν η πιο μαλακή που είχε φάει. Όσα μαγαζιά κι αν έχουμε γυρίσει δεν έχει φάει καλύτερη. Ακόμα και το σαγανάκι που έχουμε φάει είναι μεγάλο σε ποσότητα πολύ ζεστό και ευτυχώς δεν είναι λύσσα για να χρειάζεσαι ένα λίτρο νερό μετά. Το τεράστιο συν αυτού του μαγαζιού είναι οι λουκουμάδες που έρχονται στο τέλος πάντα ζεστοί και σου έχουν επιλογή είτε με μέλι είτε με σοκολάτα. Όσο κι αν έχω σκάσει στο φαι πάντα τους τρώω ολους. Από τιμές για δύο άτομα πληρώνουμε γύρω στα 45 ευρώ αλλά παρόλο που είμαστε πολύ καλοφαγάδες παίρνουμε πάντα για το σπίτι δεν τα καταφέρνουμε ποτέ όλα. Οπότε θεωρώ τις τιμές λογικές για αυτήν την ποσότητα και την ποιότητα. Έχω φάει άλλου πολύ μικρότερες μερίδες πολύ χειρότερες ποιοτικά και άνοστες και έχω πληρώσει πολύ πιο ακριβά σε σημείο να τραβάω τα μαλλιά μου και να λέω πάντα" έπρεπε να έχω πάει στην μυρτιά". Το προσωπικό είναι πάντα ευγενέστατο και όταν το αγόρι μου ήθελε να ρωτήσει τους σερβιτόρους ποια μπριζόλα να πάρει για να είναι μαλακή ο σερβιτόρος του εξήγησε αναλυτικά τις διαφορές στις μπριζόλες και του έφερε την καλύτερη. Αν θα μπορούσα να βρω ένα ψεγάδι είναι ότι δεν έχει κατάλογο με τιμές αλλά ένα χαρτί παραγγελίας που δεν έχει τιμές και απλά σημειώνεις μόνος σου τι θες και το δίνεις στον σερβιτόρο. Θα προτιμούσα έναν κανονικό κατάλογο και να έρχονται να σου παίρνουν παραγγελία. Αλλά και πάλι είναι πολύ μικρό ψεγάδι σε σχέση με τα υπόλοιπα που προσφέρει. Ο χωρος είναι πάντα καθαρός και περιποιημένος και δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ τσιγαρίλα παρόλο που είμαι κι εγώ πολύ περίεργη με τον καπνό επειδή δεν καπνίζω.

Ημερομηνία επίσκεψης: Φεβρουάριος 2020
Ευχαριστούμε, romantich2020
Η κριτική γράφτηκε 28 Σεπτεμβρίου 2020

Πολύ ωραίος χώρος και μέσα και έξω, άψογο και ταχύτατο το service. Το φαγητό είναι νόστιμο και έρχεται σε μεγάλες μερίδες. Αυτό θα πρέπει να το προσέξετε ιδιαίτερα αν είναι η πρώτη φορά που πάτε. Αφήστε λίγο χώρο στο στομάχι για τους λουκουμάδες που θα έρθουν στο τέλος.

Ευχαριστούμε, Θωμάς Π
Η κριτική γράφτηκε 31 Αυγούστου 2020

Εξαιρετικό μαγαζί από άποψη χώρου.
Το προσωπικό ευγενεστατο, γρήγορη εξυπηρέτηση σε όλα.
Οι μερίδες και η ποιότητα των κρεάτων ήταν πολύ καλή, ωραίο ψήσιμο. Μεγάλες χορταστικές μερίδες. Ο κατάλογος απλός.
Στο μόνο που έχω ένσταση είναι στα τηγανιτά κολοκυθακια που παρήγγειλα, ηταν πολυ λαδερά.
Το κέρασμα με λουκουμάδες στο τέλος (καταπληκτικοι) ήταν το κερασάκι στην τούρτα!!!

Ευχαριστούμε, sofaki22
Η κριτική γράφτηκε 29 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Κλασσική επιλογή για καλο φαγητο.. μεγάλες μερίδες.. και ο λογαριασμός σε λογικά πλαίσια.. παντα με υπέροχους λουκουμάδες στο τέλος για κέρασμα..

Ευχαριστούμε, Stavroula G

Μυρτιά: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Περιστέρι, Αττική

Μυρτιά: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!