“Αξίζει να το επισκεφτείτε! ”

Ακάκιος Μακαρονάδικο
Η κριτική γράφτηκε 6 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ καλό φαγητό με εξίσου πολύ καλό σέρβις. Ένα εστιατόριο με πολύ ζέστη ατμόσφαιρα που πραγματικά αξίζει να το επισκεφτείτε. Η σχέση τιμής και μεριδων άριστη.

Ευχαριστούμε, iro d

Η κριτική γράφτηκε 5 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Εξαιρετικό φαγητό. Μεγάλες μερίδες κ παρα πολύ καλές γεύσεις. Οι τιμές λογικές κ το προσωπικό μας εξυπηρέτησε άμεσα. Ο χώρος ει ναι συμπαθητικός αλλά χωρίς να είναι κάτι το ιδιαίτερο. Θα ξαναπάμε σίγουρα.

Ευχαριστούμε, Ioannis T
Η κριτική γράφτηκε 2 Μαρτίου 2018

Κυριακή μεσημέρι είπαμε να επισκεφτούμε τον Ακάκιο, καθώς περνάω συχνά από το σημείο και μου είχε κινήσει το ενδιαφέρον. Τηλεφωνώ κατά τις 11 και - 12 παρά για να δω αν υπάρχει τραπέζι, το σηκώνει ένας κύριος και μου ζητάει να καλέσω αργότερα. Καλώ ξανά το μεσημέρι κατά τις 2μιση και ρωτάω την κυρία που το σήκωσε αν υπάρχει τραπέζι για εκείνη την ώρα (σε μισή με μία ώρα λέω χαρακτηριστικά. Με ρωτάει για πόσα άτομα και απαντώ για δύο. Μου λέει "Για δύο άτομα θα βρούμε εύκολα".
Παίρνουμε το μωρό με το καρότσι και γύρω στα 40 λεπτά αργότερα είμαστε εκεί. Μας υποδέχεται ένας κύριος και αφού του ζητάμε ένα τραπέζι για δύο άτομα μας λέει ότι λυπάται, αλλά δεν υπάρχει τίποτα και πως ήδη υπάρχουν παρέες που περιμένουν. Του εξηγούμε ότι είχαμε πάρει τηλέφωνο και αναφέρουμε την συνομιλία.
- Προφανώς θα είπατε για άλλη ώρα, μας απαντά και του λέω πως είπα "σε μισή με μία ώρα" και αφού δεν έπιασε η πρώτη δικαιολογία επικαλείται την καλύτερη:
- Είπατε ότι θα έχετε και καρότσι μαζί;
- Όχι λέμε εμβρόντητοι για να εισπράξουμε την απάντηση:
- Ε, τότε θα χρειαζόσασταν τεσσάρι τραπέζι (για 9 μηνών βρέφος στο καρότσι του).
Φυσικά μετά από αυτό το τελευταίο άστοχο σχόλιο (ότι δηλαδή είχε διάρι αλλά χρειαζόμασταν τεσσάρι ή ότι αν είχε και διάρι και τεσσάρι θα θυσίαζε το μεγάλο για εμάς;) φύγαμε.
Φυσικά δεν απαιτούσαμε να μας βρουν τραπέζι δεδομένου πήραμε την τελευταία στιγμή. Απαιτούσαμε να μην μας κουβαλήσουν άσκοπα μέχρι εκεί ενώ δεν υπήρχε τραπέζι.
Φυσικά, μετά από τέτοια έλλειψη σεβασμού δεν σκοπεύουμε να το ξαναεπισκεφτούμε. Υπάρχουν δεκάδες αξιόλογα εστιατόρια που σέβονται τους πελάτες και θα έπρεπε να επιβραβεύονται.

5  Ευχαριστούμε, Manos F
Η κριτική γράφτηκε 25 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πολυ γευστικα πιάτα, νιώθεις οτι τρως μακαρόνια που τα έφτιαξε η γιαγιά στο χωριό! Ο χώρος; Ιδιαίτερος, με το που μπήκα λεω πρεπει να κανω ησυχία, να ανάψω κεράκι σε εκκλησία βρίσκομαι! Και αν πάτε τουαλέτα θα καταλάβετε, Χαχα! Τέλος, μην ξεχάσετε να κλείσετε τραπεζι πριν το επισκεφτείτε!

Ευχαριστούμε, Androniki V
Η κριτική γράφτηκε 22 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ταίριασμα ιταλικών πιάτων με παραδοσιακά ελληνικά προϊόντα με αποτέλεσμα την γευστική απογείωση! Χορταστικές μερίδες, πολύ καλή εξυπηρέτηση και ενδιαφέρον χώρος!

Ευχαριστούμε, lenimi

Ακάκιος Μακαρονάδικο: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Άλιμος, Αττική
Παλαιό Φάληρο, Αττική

Ακάκιος Μακαρονάδικο: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!