“Εξαιρετικό φαγητό”
Κριτική για: Κουτούκι Καλυψώ

Κουτούκι Καλυψώ
Καλό για: Ρομαντικό, Τοπική κουζίνα
Επιλογές δείπνου: Υπαίθρια τραπέζια, Κρατήσεις
Περιγραφή: Απολαύστε νόστιμα και ποιοτικά γεύματα μεσογειακής κουζίνας σε ένα ζεστό και ευχάριστο περιβάλλον. Κατάλληλο για εκδηλώσεις με επιλογές μενού. Ιδανικό για οικογένειες και παρέες κάθε λογής.
Η κριτική γράφτηκε 11 Ιανουαρίου 2017

Πρόκειται για παλιά οικογενειακή ταβέρνα, με όμορφο, προσεγμένο περιβάλλον και αρκετά ευγενικό προσωπικό. Για σ/κ θα χρειαστεί σίγουρα να κάνετε κράτηση. Τόσο τα ορεκτικά όσο και οι σαλάτες είναι πολυ περιποιημένα, καθαρά και οι μερίδες μεγάλες. Φημίζεται για το παϊδάκι της, το συκώτι, και γενικώς τα της ώρας, καθώς και για τα εξαιρετικά τηγανιτά (κεφτεδάκια, μπουρέκια, κλπ.)!

Ευχαριστούμε, Lia V

Η κριτική γράφτηκε 5 Ιανουαρίου 2017

Μια ταβέρνα που μου έρχεται πρώτη στο νου όταν θέλω να φάω καλά και σε μικρή απόσταση απο το σπίτι μου. Εχει άψογο και γρήγορο σέρβις, καλή ποιότητα φαγητού και οι τιμές της είναι λογικές. Γι αυτό και άν δεν έχεις κλείσει τραπέζι Σ/Κ και γιορτές πρέπει να πας νωρίς για φαγητό.Δεν προτείνω κάποιο πιάτο γιατί όλα είναι ωραία. Οι λουκουμάδες και τα φρούτα στο τέλος πλούσια και γευστικά!
Δεν θα ξεχάσω να σας πώ για τις ορχιδέες που εχει γύρω-γύρω, τις ζηλεύω!

Ευχαριστούμε, 195travel
Η κριτική γράφτηκε 28 Δεκεμβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Όλα φροντισμένα!! Η ποιότητα των υλικών εξαιρετική, όλα τα πιάτα γευστικότατα, η εξυπηρέτηση άψογη, φιλική και κυρίως γρήγορη, το περιβάλλον ευχάριστο με τα πολλά φυτά, που νοιώθεις πως βρίσκεσαι σε κήπο, η μουσική ποιοτική!! Πώς να μην είναι το στέκι μας!!

Ημερομηνία επίσκεψης: Νοέμβριος 2016
Ευχαριστούμε, vpapathanasi2000
Η κριτική γράφτηκε 15 Δεκεμβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Ενα ταβερνάκι που πραγματικα τα "δίνει" ολα για τους πελάτες του
Αν κ Δν αγαπάω τα πολλά τηγανητά οφείλω να αναφέρω πως εχει εξαιρετική ποιότητα πραγματικές ελληνικές μερίδες κ με τιμές ουαουυυ
Λιγο τα τηγανητά του να μείωνε κ θα πήγαινα κάθε 4 κ Οχι 1 φορα τν μηνα οπως συνηθιζω

Ευχαριστούμε, 784kostass
Η κριτική γράφτηκε 14 Δεκεμβρίου 2016

απο τις ταβερνες που μου αρεσει να επισκεπτομαι.το μονο που δεν μου αρεσει η ποικηλια τηγανιτων.δεν ειναι λαχανικα αλλα τυρια.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2016
1  Ευχαριστούμε, mmarithanasa

Κουτούκι Καλυψώ: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Παλαιό Φάληρο, Αττική
Παλαιό Φάληρο, Αττική

Κουτούκι Καλυψώ: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!