“Αδιαφορια για τα μετρα”
Κριτική για: Aladdin Kebap Restaurant

Aladdin Kebap Restaurant
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Υπαίθρια τραπέζια
Περιγραφή: Σας καλωσορίζουμε στον υπέροχα γευστικό κόσμο του Aladdin κεμπάπ...Όλα ξεκίνησαν, πριν από πολλά χρόνια, όταν ένας νέος άνθρωπος, ο Αλέξανδρος, ήρθε από τα βάθη της Ανατολής, φέρνοντας μαζί του τις μαγευτικές και απολαυστικές γεύσεις της πατρίδας του. Το 1992 δημιούργησε ένα μικρό μαγαζί, με μεράκι και αγάπη για την ποιοτική ανατολίτικη κουζίνα, ένα ζεστό και οικείο περιβάλλον, γεμάτο από εικόνες, γεύσεις και μυρωδιές της ανατολής. Το 2010 μεταφερθήκαμε σε ένα μεγαλύτερο κτίριο, σε κεντρικότερο σημείο του Φαλήρου, αλλά συνεχίζουμε με την ίδια συνέπεια να διαλέγουμε καθημερινά φρέσκα υλικά εξαιρετικής ποιότητας, για να ετοιμάσουμε για εσάς ένα μαγικό ταξίδι στην γεύση της ανατολής. Σας περιμένουμε λοιπόν να δοκιμάσετε την 100 % χειροποίητη κουζίνα μας και είμαστε στην διάθεση σας για να ευχαριστήσουμε εσάς, την οικογένεια σας και την παρέα σας!Αναλαμβάνουμε τις κοινωνικές και επαγγελματικές σας εκδηλώσεις στο εστιατόριο μας και διαθέτουμε έως 60 ατόμων. Σερβίρουμε καθημερινά, από τις 11:30 το μεσημέρι έως τις 02:30 μετά τα μεσάνυχτα και στέλνουμε (Delivery) στο σπίτι σας, στο γραφείο και την επιχείρηση σας.
Η κριτική γράφτηκε 19 Ιουλίου 2021

Έως και το μεσημέρι της Κυριακής 18/7 δεν υπήρχε σήμανση για το αν το μαγαζί είναι covid free ή όχι. Μπαίνοντας στην σάλα και συνειδητοποιείς ότι είναι κλειστές οι τζαμαρίες και η οροφή , υποθέτεις ότι είναι covid free και απλα ξέχασαν να βάλουν την σήμανση.
Καμία σχέση όμως γιατί απλα κανείς δεν ελέγχει , κανείς δεν μας ζήτησε πιστοποιητικό , κανείς δεν ρώτησε αν τα παιδιά μας έχουν σελφ τεστ , σε ερώτηση μου αν ο χώρος είναι coivd free πήρα αρνητική απάντηση , οπότε σε κλειστό χώρο , με φουλ a/c μπαίνει μέσα όποιος θέλει , όπως θέλει. Σε παρατήρηση μου για την κατάσταση, μου είπαν ότι αν αισθάνομαι άβολα να βγω έξω στο χώρο που έχουν δεσμεύσει επί του οδοστρώματος της Άρεως, πάνω στην άσφαλτο με γλάστρες ως φράκτη ….
Το φαιδρό είναι ότι όταν είπα αφού σε κλειστό μαγαζί βάζεις όποιον θέλεις χωρίς έλεγχο τότε και εγώ μπορώ να ανάψω τσιγάρο χωρίς κανένα πρόβλημα, έλαβα την απάντηση ότι αυτό δεν επιτρέπεται, λες και τα άλλα που αφήνουν να γίνονται επιτρέπονται ….
Τέλος δεν υπήρχαν σε όλα τα τραπέζια απολυμαντικά , όχι ότι αυτό είναι και το σοβαρότερο πρόβλημα βέβαια…
Κρίμα γιατί το φαγητό είναι καλό , άλλα υπό αυτές τις συνθήκες δεν πρόκειται να τους ξανά προτιμήσω, υπάρχουν άλλοι που τηρούν υποδειγματικά τα μέτρα και αξίζουν χίλιες φορές περισσότερο να τους αφήσεις τα χρήματα σου και να φας σε ένα ασφαλές περιβάλλον.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2021
Ευχαριστούμε, Vangelis_Sarantos

Η κριτική γράφτηκε 12 Ιουνίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Βράδυ Σαββάτου Με φίλους πήγαμε οργανωμένο μαγαζί καθαρό πιάτα από την πόλη κα τη Ανατολή
Όλη γούρι με αρνί και κεμπάπ πολύ καλό

Ημερομηνία επίσκεψης: Απρίλιος 2021
Ευχαριστούμε, John T
Η κριτική γράφτηκε 21 Οκτωβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Αρχικά, μέσα στο μαγαζί καπνίζουν και η ατμόσφαιρα είναι αποπνηκτικη. Τη μισή παραγγελία δεν μας την έφεραν ποτέ, τα τυλιχτα κάτω του μετρίου και η κοτοσαλατα του κόστιζε 4 ευρώ και ηταν ένα μικρό μπολακι με ελάχιστη ποσότητα,σκέτη κοροϊδία.Το προσωπικό απρόσωπο!! Δεν θα το ξαναπροτιμουσα!

7  Ευχαριστούμε, elenap909
Η κριτική γράφτηκε 4 Οκτωβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Ένα από τα καλύτερα μαγαζιά του είδους, χωρίς πολλά πολλά. Η οποία καθυστέρηση σε ώρες αιχμής, θα ξεχαστεί με το που έρθουν τα πιάτα σε χορταστικές μερίδες και φυσικά, όλα νόστιμα. Τα γλυκά τα σπάνε άσχημα, το παγωτό καϊμάκι, καταπληκτικό και το σέρβις καλό, επίσης. Λογικές τιμές, αλλά κάτι παίζει με το πάτωμα για κάποιο λόγο, γλιστράει....οπότε προσοχή!

36  Ευχαριστούμε, aggeloskilmistered
Η κριτική γράφτηκε 4 Οκτωβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Πολλές επιλογές γευστικές από πολιτική κουζίνα. Προτείνουμε ανεπιφύλακτα την σκεπαστη με γύρο κοτόπουλο. Το μόνο αρνητικό τα γλυκά που δεν ηταν κάτι ιδιαίτερο.

Ευχαριστούμε, nodask153

Aladdin Kebap Restaurant: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Aladdin Kebap Restaurant: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!