206 €
Vio.com
187 €
sotiris hasiotis
Σπάρτη, Ελλάδα

Πολύ ωραία διαμονή με ένα αρνητικό!

4,0 από 5 κύκλουςΗ κριτική γράφτηκε 4 Μαρ 2024
Aγαπημένη του ξενοδοχείου
Ωραίο ξενοδοχείο με καταπληκτική θέα στα μπροστινά δωμάτια πολύ καθαρό με άριστη εξυπηρέτηση.Αυτο που δεν μου άρεσε και δεν μπόρεσα να καταλάβω ήταν τι σκεφτόταν ο αρχιτέκτονας των δωματίων όταν αποφάσισε να βάλει στην τουαλέτα τζαμι που βλέπει στο υπνοδωμάτιο με αποτέλεσμα αυτός που είναι μέσα στο wc να έρχεται σε δύσκολη θέση γιατί φαινόταν από έξω.
Δεν ξέρω αν υπάρχει σε όλα τα δωμάτια αλλά στο δικό μας υπήρχε.
Ημερομηνία διαμονής: Μάρτιος 2024
Τύπος ταξιδιού: Ταξίδεψε ως ζευγάρι
4,0 από 5 κύκλουςΠοιότητα
5,0 από 5 κύκλουςΤοποθεσία
5,0 από 5 κύκλουςΕξυπηρέτηση
Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτή την κριτική;
Απάντηση: 7 Μαρ 2024
Αγαπτητή/ε sothas1970,

Θα θέλαμε να σας εκφράζουμε την ευγνωμοσύνη μας που επιλέξατε το ξενοδοχείο μας για τη διαμονή σας.
Είναι χαρά μας να γνωρίζουμε ότι απολαύσατε την υπέροχη θέα από τα δωμάτια μας και την άριστη εξυπηρέτηση που σας παρείχαμε.
Φυσικά οι επισημάνσεις σας είναι πολύτιμες για εμάς καθώς συνεχώς προσπαθούμε να βελτιώνουμε την εμπειρία των επισκεπτών μας.

Σας ευχαριστούμε για την εμπιστοσύνη σας και θα χαρούμε πολύ να σας φιλοξενήσουμε σύντομα ξανά.

Ηλιόπουλος Γεώργιος

• eDreams
2.8 χλμ. από Ξενοδοχείο Ποσειδών
Παλαιό Φάληρο: Δείτε περισσότερα ξενοδοχεία
Η κριτική έγινε: 15 Νοεμβρίου 2023

Από την κράτηση του δωματίου μέχρι το τέλος της διαμονής μας στο poseidon, ήταν όλα εξυπηρετικά, χαμογελαστά και πεντακάθαρα. Το πρωινό ανεπανάληπτο, φρεσκοτατα και με μεγάλη ποικιλία, το προσωπικό καλότατο. Η Χριστίνα, η Άλμα, ο Γιώργος απλά υπέροχοι. Στη ρεσεψιόν η Χριστίνα, η Ρια, ο Σωκράτης, ο Σαντυ, όλοι τέλειοι. Η καθαριότητα απίστευτη και πάντα διακριτικοί οι άνθρωποι. Θέα που θα σας μείνει αξέχαστη. Θα ήθελα να ξαναέρθω! Το συστήνω ανεπιφύλακτα.

Ημερομηνία διαμονής: Νοέμβριος 2023
    • Ποιότητα
Ευχαριστούμε, ΜΙΡΑΝΤΑ Ρ
Ο/η Georgios Iliopoulos, Γενικός Διευθυντής του Ξενοδοχείο Ποσειδών, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 13 Ιανουαρίου 2024

Αγαπητέ/ή M7284MG_,

Σας ευχαριστούμε θερμά που επιλέξατε το ξενοδοχείο Poseidon για τη επίσκεψη σας στην Αθήνα, αλλά και για τον χρόνο που αφιερώσατε να αποτυπώσετε την όμορφη εμπειρία σας.
Θα θέλαμε να εκφράσουμε τις ευχαριστίες μας για τα εξαιρετικά σας λόγια και να τονίσουμε πως είναι χαρά μας να διαβάζουμε πως είχατε μια υπέροχη διαμονή.
Τα ευγενικά σας σχόλια για το πλούσιο πρωινό με τη μεγάλη ποικιλία, καθώς και την εξυπηρέτηση από το προσωπικό μας, μας δίνουν δύναμη και κίνητρο να συνεχίζουμε την προσπάθειά να παρέχουμε άψογες υπηρεσίες σε όλους στους επισκέπτες μας.

Ανυπομονούμε να σας ξαναδούμε και να υπερβούμε για άλλη μια φορά τις προσδοκίες σας.

Ηλιόπουλος Γεώργιος
Διευθυντής Poseidon Athens

Η κριτική έγινε: 12 Ιουλίου 2023

Πανάκριβο με διαφήμιση στην πισίνα για οικογένεια πράγμα που ήταν ψέμα....καθόλου φιλικό προς παιδιά επίσης το προσωπικό της πισίνας καθόλου φιλικό και εξυπηρετικό πανάκριβη η πισίνα εάν είσαι εξωτερικός πελάτης κόστισε με δύο παιδιά και ένας ενήλικας 70 ευρώ....και τα ποτά έξτρα...η χυμοί που πήραμε Αμιτά σε ποτήρι για τα παιδιά ποιότητας lidh και το fredo espresso πραγματικά καθόλου καλά φτιαγμένο δεν ξέρω εάν είναι οι ποιότητα υλικών η το προσωπικό δεν έχει εξειδίκευση σε αυτό...σε γενικές γραμμές δεν θα το πρότεινα

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2023
    • Ποιότητα
Ευχαριστούμε, nikos l
Ο/η PETROS THEODOROPOULOS, Γενικός Διευθυντής του Ξενοδοχείο Ποσειδών, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 8 Αυγούστου 2023

Αγαπητέ κύριε Νίκο,

Θα θέλαμε πρώτα απ' όλα να σας ευχαριστήσουμε για τον χρόνο που αφιερώσατε για να αξιολογήσετε την εμπειρία σας στο ξενοδοχείό μας. Λυπούμαστε πολύ που η παραμονή σας δεν ήταν όπως αναμενόταν και δεν ήταν σύμφωνη με τις προσδοκίες σας.

Θέλουμε να σας διαβεβαιώσουμε ότι λαμβάνουμε σοβαρά υπόψη μας τα σχόλιά σας και θα εξετάσουμε την κατάσταση που περιγράψατε σχετικά με την πισίνα και τις υπηρεσίες που παρείχαμε.Θα ήθελα να γνωρίζετε ότι εκτός απο τον χυμό που ζητήσατε υπάρχει η δυνατότητα είτε φυσικό χυμού, είτε smoothies. Η ικανοποίηση των πελατών μας είναι πάντα προτεραιότητά μας και θα κάνουμε ό,τι είναι δυνατόν για να βελτιώσουμε την ποιότητα της εμπειρίας σας.

Λυπούμαστε αν υπήρξε μια παρεξήγηση ως προς τη διαφήμιση σχετικά με την οικογένεια στην πισίνα. Είμαστε ανοιχτοί στην κριτική και θα εξασφαλίσουμε ότι το προσωπικό μας θα ενημερωθεί για τα σχόλιά σας.

Ελπίζουμε πως θα μας δώσετε μια ακόμη ευκαιρία να σας υποδεχθούμε στο μέλλον και να σας παρέχουμε μια βελτιωμένη εμπειρία.

Ευχαριστούμε και πάλι για τα σχόλιά σας.

Η κριτική έγινε: 4 Ιουνίου 2022 μέσω κινητής συσκευής

Μεσημέρι Σαββάτου προσπαθούμε να βρούμε με τα 2 παιδιά μου μια πισίνα να δροσιστούν κ να περάσουν το απόγευμα τους. Πήρα τηλ στο ξενοδοχείο να ρωτήσω για διαθεσιμότητα στις ξαπλώστρες της πισίνας και τιμές. Μου είπε 30€ (!!) για ενήλικες και μισή τιμή για παιδιά 5 ετών και άνω.
Οπότε υπολόγισα 30€ για μένα, αφού και τα δυο μου παιδιά είναι μικρότερα από 5.Φτάνοντας εκεί διαπιστώσαμε ότι η πισίνα δεν είναι κατάλληλη για παιδιά. Θα έπρεπε να είχαμε φύγει όμως δεν αντέχαμε άλλο από την κούραση και την ζέστη. Πηγα και τους αγόρασα επιτόπου μπρατσάκια από το σούπερ μάρκετ δίπλα. Μολις ανεβήκαμε και κάτσαμε ήρθε κατ ευθείαν η κοπέλα που εργαζόταν στο μπαρ να με ενημερώσει ότι λάθος μου είπαν για την ηλικία των παιδιών που δεν χρεώνομαι. Από 4 και πάνω…. Για να με χρεώσει 45€(!!) για μια πισίνα που έπρεπε να κρατάω την μικρότερη κορη μου συνεχώς αγκαλιά για να μην πνιγεί.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούνιος 2022
Ευχαριστούμε, athinag343
Ο/η PETROS THEODOROPOULOS, Γενικός Διευθυντής του Ξενοδοχείο Ποσειδών, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 12 Ιουνίου 2022

Αγαπητή athinag343,

Θα θέλαμε να ξεκινήσουμε εκφράζοντας την ειλικρινή μας συγγνώμη για την απογοήτευση που βιώσατε λόγω της κακής επικοινωνίας με το προσωπικό της υποδοχής. Αυτό που ζητάμε είναι η ικανοποίηση των επισκεπτών μας και λυπούμαστε που η εμπειρία σας στην πισίνα του δεν ανταποκρίθηκε στις προσδοκίες σας. Μπορούμε να σας διαβεβαιώσουμε ότι τέτοιες παραξηγήσεις είναι πραγματικά σπάνιες και δεν αντικατοπτρίζουν την υψηλή ποιότητα υπηρεσιών για την οποία είναι γνωστό το ξενοδοχείο μας.
Με έκπληξη με ενημέρωσαν από την υποδοχή ότι έχετε δει το ξενοδοχείο μας σε site για παιδικές αποδράσεις, όπου αναφέρει και το χώρο της πισίνας του ξενοδοχείου μας. Παρακαλώ, αν δεν σας κάνει κόπο επικοινωνήστε μαζί μου για να αποτρέψουμε τέτοια περιστατικά στο μέλλον.
Σας ευχαριστούμε και πάλι για το σχόλιο σας γιατί μας βοηθάτε να βελτιώσουμε τις υπηρεσίες μας.

Η κριτική έγινε: 22 Μαΐου 2022

Ήταν όλα υπέροχα πλουσιο και γευστικό πρωινο με υπέροχη θέα την θάλασσα. Καθαρα ευρύχωρα δωματια και εξυπηρετικοί όλοι από το προσωπικό. Είχαμε ένα όμορφο Σαββατοκύριακο. Ευχαριστούμε πολύ για την φιλοξενία.

Ημερομηνία διαμονής: Μάιος 2022
Ευχαριστούμε, VenianakiAthina
Ο/η PETROS THEODOROPOULOS, Γενικός Διευθυντής του Ξενοδοχείο Ποσειδών, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 11 Ιουνίου 2022

Αγαπητή Βενιανάκη Αθηνά,
Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για το χρόνο που διαθέσατε να γράψετε την κριτική σας αναφορικά με την πρόσφατη επίσκεψή σας στο Poseidon Athens Hotel. Είναι μεγάλη μας χαρά που ευχαριστηθήκατε το Ελληνικό πρωινό με αφιέρωμα στην Θεσσαλία,την μαγευτική θέα στο Σαρωνικό από το Roof Garden, την καθαριότητα και την άνεση του δωματίου καθώς και την εξυπηρέτηση από όλη την ομάδα του ξενοδοχείου. Σας ευχαριστούμε πολύ που επιλέξατε το Poseidon Athens Hotel για τη διαμονή σας σας και ευελπιστούμε να σας φιλοξενήσουμε σύντομα.

Η κριτική έγινε: 7 Μαΐου 2022 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ ωραίο!! Ευχάριστη διαμονή!! Ευγενικό προσωπικό, καθαρο δωμάτιο, γρήγορο room service, νοστιμότατο φαγητό! Πανέμορφη θέα προς την θάλασσα! Το συνιστώ ανεπιφύλακτα! Τους καλοκαιρινούς μήνες θα είναι ακόμα πιο όμορφα αφού στον τελευταίο όροφο λειτουργεί πισίνα με μπαρ!

Ημερομηνία διαμονής: Μάιος 2022
Ευχαριστούμε, eleniSpar
Ο/η PETROS THEODOROPOULOS, Γενικός Διευθυντής του Ξενοδοχείο Ποσειδών, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 11 Μαΐου 2022

Αγαπητή eleniSpar,
Είναι χαρά για όλους εμάς να διαβάζουμε ότι απολαύσατε τη διαμονή σας, την ατμόσφαιρα, τη εξυπηρέτηση του προσωπικού μας, τις γευστικές προτάσεις της Chef του ξενοδοχείου καθώς επίσης και τη θέα από το Roof Garden! Θα χαρούμε πολύ να σας υποδεχτούμε και πάλι στο Poseidon Athens!