“Εξαιρετικό ριζότο θαλασσινών!”

Κουζίνες: Ιταλική
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Διανομή κατ’ οίκον, Κρατήσεις
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Διανομή κατ’ οίκον, Κρατήσεις
Η κριτική γράφτηκε 13 Μαρτίου 2018

Ζεστός και κομψός χώρος με προσεγμένη αισθητική! Πολύ φιλικό προσωπικό και άμεση εξυπηρέτηση. Εξαιρετικό το ριζότο θαλασσινών!

Ευχαριστούμε, Nicolina_Mou

Η κριτική γράφτηκε 12 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ήταν πολύ ωραίο το βράδυ μας στο Alpino. Το επιλέξαμε με τις φίλες μου γιατί και οι τρεις αγαπάμε την ιταλική κουζίνα και θέλαμε να φάμε ζυμαρικά. Εγώ διάλεξα maltagliati με ραγού κολοκύθας, καπνιστή πανσέτα και μανιτάρια porcini, ενώ οι άλλες πήραν paccheri με κεφτεδάκια και με μυλοκόπι. Η σάλτσα που είχαν τα τελευταία ήταν πολύ γευστική. Μας άρεσαν πολύ τα λαζάνια με την πανσέτα, αλλά όλα τα πιάτα ήταν νόστιμα, και τα συνοδεύσαμε με ένα μπουκάλι λευκό κρασί Gosset. Θέλαμε αυθεντική ιταλική κουζίνα και την είχαμε.

Ευχαριστούμε, Ελενη Μ
Η κριτική γράφτηκε 10 Μαρτίου 2018

Το Al Pino το γνωρίσαμε πριν πολλά χρόνια και αποτελούσε μια τίμια πρόταση για οικογενειακές εξόδους. Δυστυχώς το τελευταίο διάστημα η ποιότητα των πιάτων δεν είναι στα γνώριμα παλιά standards και δεδομένου του ότι πλέον κάποιος έχει πολλές επιλογές έχει χάσει αρκετή από τη παραδοσιακή του πελατεία. Το μόνο που διατηρήθηκε σχεδόν ανέπαφο είναι οι τιμές του.

Ευχαριστούμε, Paul M
Η κριτική γράφτηκε 8 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Σταθερή αξία το Alpino, απο παλιά, συνεχίζει να μας ενθουσιάζει. Τη τελευταία φορά προτιμήσαμε μυλοκοπι και σνίτσελ a la crème, πίνοντας ένα λευκό château Nico Lazaridi. Νοστιμο couvert, όλα μαζί 55 euros, κέρασμα τα mini desserts. Επαγγελματικό service, ωραίο και ήσυχο περιβάλλον. Θα ξανάρθουμε.

Ευχαριστούμε, Christoforos O
Η κριτική γράφτηκε 27 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Στο Alpino πήγαμε να φάμε με συγγενείς και μας άρεσαν πολύ τα πιάτα που δοκιμάσαμε. Πήραμε διάφορα ορεκτικά, αλλά αυτό που μας ενθουσίασε περισσότερο ήταν η κρέμα κολοκύθας με λάδι τρούφας. Για κυρίως είχαμε διάθεση να φάμε μακαρονάδα και διαλέξαμε μία με 4 τυριά, μια mama rosa και δύο pesto. Πολύ ωραία τα rigatoni με μπέικον, ενώ αυτά με την κρέμα τυριών ήταν από τα πιο ωραία πιάτα που έχω δοκιμάσει. Το προσωπικό μας βοήθησε πολύ να καταλήξουμε σ’ αυτές τις επιλογές και ό,τι μας πρότεινε ήταν εξαιρετικό.

Ευχαριστούμε, Kostas X

Alpino Cucina Italiana: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Παλαιό Φάληρο, Αττική
Νέα Σμύρνη, Αττική

Άλιμος, Αττική

Παλαιό Φάληρο, Αττική

Alpino Cucina Italiana: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!