“Η ποιότητα δεν είναι όπως παλιά.”
Κριτική για: Alpino Cucina Italiana

Alpino Cucina Italiana
Κουζίνες: Ιταλική
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Διανομή κατ’ οίκον, Κρατήσεις
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Διανομή κατ’ οίκον, Κρατήσεις
Η κριτική γράφτηκε 10 Μαρτίου 2018

Το Al Pino το γνωρίσαμε πριν πολλά χρόνια και αποτελούσε μια τίμια πρόταση για οικογενειακές εξόδους. Δυστυχώς το τελευταίο διάστημα η ποιότητα των πιάτων δεν είναι στα γνώριμα παλιά standards και δεδομένου του ότι πλέον κάποιος έχει πολλές επιλογές έχει χάσει αρκετή από τη παραδοσιακή του πελατεία. Το μόνο που διατηρήθηκε σχεδόν ανέπαφο είναι οι τιμές του.

Ευχαριστούμε, Paul M

Η κριτική γράφτηκε 8 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Σταθερή αξία το Alpino, απο παλιά, συνεχίζει να μας ενθουσιάζει. Τη τελευταία φορά προτιμήσαμε μυλοκοπι και σνίτσελ a la crème, πίνοντας ένα λευκό château Nico Lazaridi. Νοστιμο couvert, όλα μαζί 55 euros, κέρασμα τα mini desserts. Επαγγελματικό service, ωραίο και ήσυχο περιβάλλον. Θα ξανάρθουμε.

Ευχαριστούμε, Christoforos O
Η κριτική γράφτηκε 27 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Στο Alpino πήγαμε να φάμε με συγγενείς και μας άρεσαν πολύ τα πιάτα που δοκιμάσαμε. Πήραμε διάφορα ορεκτικά, αλλά αυτό που μας ενθουσίασε περισσότερο ήταν η κρέμα κολοκύθας με λάδι τρούφας. Για κυρίως είχαμε διάθεση να φάμε μακαρονάδα και διαλέξαμε μία με 4 τυριά, μια mama rosa και δύο pesto. Πολύ ωραία τα rigatoni με μπέικον, ενώ αυτά με την κρέμα τυριών ήταν από τα πιο ωραία πιάτα που έχω δοκιμάσει. Το προσωπικό μας βοήθησε πολύ να καταλήξουμε σ’ αυτές τις επιλογές και ό,τι μας πρότεινε ήταν εξαιρετικό.

Ευχαριστούμε, Kostas X
Η κριτική γράφτηκε 24 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ειχα να παω στο alpino περιπου δυο χρονια . Η διακοσμηση και ο χωρος εχουν αλλαξει προς το καλυτερο δυστυχως ομως οτι εχει σχεση με το φαγητο ειναι κακοφτιαγμενο τιποτα δεν εχει σχεση με το παλιο καλο alpino.

Ευχαριστούμε, kvzk8883
Η κριτική γράφτηκε 20 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Αποφασίσαμε με δυο φίλους να πάμε στο Alpino για πίτσα. Μας άρεσε το ότι ακόμα και τα σερβίτσια μας είχαν ένα παλιό κλασσικό στυλ και γενικότερα ο χώρος μας θύμισε αυθεντικό ιταλικό εστιατόριο. Παραγγείλαμε μία πίτσα μαργαρίτα και μία με ψητό κοτόπουλο. Αρκετά καλές επιλογές και οι δυο, με ωραία λεπτή ζυμή, αλλά εμένα μου άρεσε περισσότερο η δεύτερη, που ήταν πιο πληθωρική. Ήπιαμε κόκκινο κρασί και απολαύσαμε το γεύμα μας.

Ευχαριστούμε, Nikos G

Alpino Cucina Italiana: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Παλαιό Φάληρο, Αττική
Νέα Σμύρνη, Αττική

Άλιμος, Αττική
Πειραιάς, Περιοχή Πειραιά

Alpino Cucina Italiana: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!