“Απογοητευτική πρώτη εντύπωση”
Κριτική για: La Cantina Favela

La Cantina Favela

Η φιλη μου είχε κάνει κράτηση τηλεφωνική για Σάββατο βράδυ δίνοντας αναλυτικά στοιχεία όνομα τηλέφωνο κτλ, ωστόσο όταν φτάσαμε στο μαγαζί μας είπαν ότι δεν έχουν καμία κράτηση στο όνομα αυτό. Μάλιστα το παιδί στην πόρτα ισχυριζόταν πως δεν είχε μιλήσει με καμία κοπέλα στο τηλέφωνο μέχρι που φτάσαμε σε σημείο να δείξουμε την κλήση για να πειστεί. Το αστείο είναι ότι αφότου είχε κάνει την κράτηση η φιλη μου μου εξέφραζε τους ενδοιασμούς της σχετικά με το αν όντως το παιδί είχε καταλάβει σωστά και είχε σημειώσει την κράτηση, καθώς της είχε φανεί κάπως "αγουροξυπνημενος" στο τηλέφωνο, ε τελικά είχε δίκιο! Με πλήρη απάθεια μας έβαλαν σε ένα τραπέζι που ήταν ελεύθερο στον εσωτερικό χώρο (στον οποίο κάπνιζαν για κάποιο λόγο) και γενικότερα δε φάνηκε να τους ενόχλησε ούτε να τους παραξενευσε το γεγονός ότι απλά η κράτηση μας δεν καταγράφηκε ποτέ και από κανεναν. Ο μόνος λόγος που δεχτήκαμε να καθησουμε ήταν επειδή ήταν Σάββατο βράδυ και δε θα βρίσκαμε πουθενά αλλού. Κάτι που βιωσαμε κ εμείς και διάβασα κ σε άλλα σχόλια ήταν ότι μας έφεραν εμφιαλωμένο το οποίο προσπάθησαν να ανοίξουν σχεδόν κατευθείαν, χωρίς να ρωτήσουν πρώτα αν προτιμάμε βρύσης, το οποίο μετα είχαν συμπεριλάβει στην απόδειξη (εννοείται πως είχαμε ζητήσει να φερουν βρύσης επομένως δεν πληρώσαμε για το εμφιαλωμένο). Γενικά αργή εξυπηρέτηση πάρα το γεγονός ότι υπήρχε αρκετό προσωπικό. Το φαγητό ήταν οκ, όπως επίσης και ο χώρος του μαγαζιού.

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάιος 2021
Ευχαριστούμε, Ilektra94
Ο/η NikosT, Ιδιοκτήτης του La Cantina Favela, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: πριν από 2 εβδομάδες

Σας ευχαριστούμε για τον χρόνο που αφιερώσατε για να γράψετε την κριτική σας. Χαιρόμαστε που σας ικανοποίησαν οι γεύσεις και ο χωρος της Favelas μας και απολογούμαστε ειλικρινά για το ατυχές περιστατικό με την κράτησή σας. Mε μεγάλη μας λύπη αντιλαμβανόμαστε ότι το συγκεκριμένο γεγονός έγινε η αιτία να χαλάσει η διάθεσή σας και σας ζητούμε ειλικρινά συγνώμη, πιστεύουμε όμως ότι τα δύο αστέρια που μας δώσατε, μας αδικούν μιας και απολαύσατε τις γεύσεις που σερβίρουμε. Αναφορικά με το εμφιαλωμένο νερό, που αναφερετε οτι "προσπαθησαμε να το ανοιξουμε αμέσως" η πολιτική της Favelas μας είναι ο σεβασμός στις επιθυμίες των επισκέπτων μας και γι αυτό τον λόγο θέτουμε πάντα την ερώτηση εαν προτιμούν βρύσης ή εμφιαλωμένο, όπως ακριβώς δηλαδή συνέβει και με εσάς!
Ελπίζουμε να σας ξαναδούμε σύντομα κοντά μας για να μας δώσετε την ευκαιρία να σας αποδείξουμε ότι εργαζόμαστε πάντα με στόχο μας το καλύτερο και να κερδίσουμε και τα 5 αστέρια της προτίμησής σας!

Η κριτική γράφτηκε 12 Νοεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Είμαστε πελάτες από το ξεκίνημα του μαγαζιού. Έχουν γίνει κάποιες θετικές και κάποιες αρνητικές αλλαγές σε όλο αυτό το διάστημα...
Οκ, το φαγητό ,θέμα γούστου. Αν και ακριβό για την εποχή.
Θετικό το ότι πρόσθεσαν comfort και πιο απλές και οικονομικες επιλογές για σνακ που μπορείς να πάρεις μαζί με τα ποτά.
Αυτό που είναι απαράδεκτο ,είναι πως πας για να πιεις ένα ποτό ή ένα ρόφημα και σου φέρνουν εμφιαλωμένο νερό,στο ανοίγουν χωρίς να σε ρωτήσουν και στο χρεώνουν 2 ευρώ!!!
Είναι παράνομο φίλοι μου αγαπητοί. Γίνεται συστηματικά. Και δεν προλαβαίνουμε καν, να πούμε πως δεν το θέλουμε. Και δεν υπάρχει καμία ενημέρωση από πριν, για χρέωση στο νερό που θα έρθει.

Ευχαριστούμε, lia88888
Η κριτική γράφτηκε 30 Σεπτεμβρίου 2020

Είχα στο νου μου από καιρό να επισκεφτώ το εν λόγω μαγαζί. Πάντα το έβλεπα γεμάτο και με ζωντανή ατμόσφαιρα. Αποφασίσαμε λοιπόν να το επισκεφτούμε για βραδινό. Ο χώρος είναι πολύ όμορφα διακοσμημένος και το περιβάλλον ειναι ιδιαίτερα ευχάριστο. Αυτά από τα θετικά. Δυστυχώς δεν μπορώ να βάλω στα θετικά το καλό φαγητό, γιατί οι γεύσεις που δοκιμάσαμε ήταν καλές, αλλά.... Υπήρχε στην ενέργεια των σερβιτόρων κάτι αρκετά περίεργο και μαζί αρνητικό εκείνη τη βραδιά. Σαν να έτρεχαν και να μην έφταναν κάπως. Σαν να πήγαινε κάτι πολύ στραβά. Τέλος πάντων. Το αποτέλεσμα ήταν ότι μετά από παραγγελία 3 πιάτων (θέλαμε κι ένα τέταρτο αλλά μας αναφέρθηκε ότι δεν το φτιάχνουν πλέον, παρόλο που υπάρχει στον καταλογο), το σάντουιτσ να έρθει πρώτο, η σαλάτα να ακολουθήσει μετά από αρκετή ώρα και τέλος το τελευταίο πιάτο, μετά από σχεδόν 1 ώρα να μας ανακοινωθεί ότι δεν υπάρχει πλέον. Επίσης στα αρνητικά είναι ότι προσπάθησαν να μας πουλήσουν την ιδέα ότι τα πιάτα είναι για τη μέση και γι αυτό βγαίνουν και έρχονται στην τύχη (συγγνώμη αλλά το σαντουιτσ δεν είναι για μοίρασμα). Τελικά ο ένας δεν έφαγε και φύγαμε κακήν κακώς. Κρίμα γιατί το φαγητό ήταν καλό.

Ευχαριστούμε, jkarampaxoglou
Η κριτική γράφτηκε 10 Ιουλίου 2020

Διαβάζοντας τα σχόλια περίμενα κάτι πολύ καλύτερο.
Δεν μας άρεσε σχεδόν τίποτε από ότι παραγγειλαμε και οι μαργαρίτες επιηκως μέτριες.
Το μόνο ωραίο ήταν το περιβάλλον ο χώρος ειναι ωραία διακοσμημένος
Τέλος, το χειρότερο? κατά τις 11.00 αλλάξανε το είδος της μουσικής και το δυναμωσαν τοσο πολύ που νόμιζες ότι είσαι σε κλαμπάκι.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούνιος 2020
2  Ευχαριστούμε, Vera-nak
Η κριτική γράφτηκε 31 Μαΐου 2020

Πήγαμε μετά από σύσταση φίλων. Πολύ ωραίο φαγητό, ευγενική εξυπηρέτηση. Ωραίο περιβάλλον, καλές τιμές! Θα γίνει το καινούριο στέκι μας.

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάιος 2020
1  Ευχαριστούμε, _N427CU

La Cantina Favela: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Νέα Σμύρνη, Αττική

La Cantina Favela: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!