“Αλλο ενα γκρι μπεργκεραδικο της Αθηνας”
Κριτική για: The Burger Joint

The Burger Joint
Κουζίνες: Πίτσα, Φαστ φουντ
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Διανομή κατ’ οίκον
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Διανομή κατ’ οίκον
Η κριτική γράφτηκε 7 Ιανουαρίου 2017

Αλλο ενα burger place στην Αθηνα που πολλα υποσχεται αλλα λιγα προσφερει. Μετρια και τα δυο ορεκτικα που δοκιμασαμε, καλο το burger αλλα μικρο, τραγικες οι πατατες, το steak sandwich παραψημενο αλλα υπηρχε και το milkshake oreo που ανεβασε την κριτικη μου σε 3 αστερια. (Χωρις το milkshake το μαγαζι ειναι για 2μιση αστερια) Μικρες μεριδες - Τσιμπημενες τιμες. Εαν πας και θες να ξοδεψεις ενα ταλιρακι αξιζει να παρεις oreo milkshake. Μην περιμενεις να βρεις εκει ΤΟ BURGER. Δεν ειναι το μερος που εψαχνες. Milkshake στο χερι για να σε κρατησει και ανεβα την Κηφησιας προς Μαρουσι. Λιγο πιο κατω ενα αλλο μετριο μπεργκεραδικο σε περιμενει με πιο χαμηλες τιμες. (Simply Burgers)

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιανουάριος 2017
Ευχαριστούμε, Dimi P
Απάντηση από τη διεύθυνση:Απαντήθηκε στις 16 Ιουνίου 2017

Καλησπέρα,

Σε ευχαριστούμε πολύ για τα καλά λόγια που αφορούν το milkshake μας, ωστόσο θα θέλαμε να σταθούμε στο “τσιμπημένες” τιμές.

Στον κατάλογο του The Burger Joint η ποιότητα είναι το Α και το Ω! Το Μοσχαρίσιο Burger μας είναι 100 % Black Angus. Η κορυφαία ποιότητα Μοσχαρίσιου κρέατος που εισάγουμε μόνοι μας και που κάνουμε κιμά κάθε πρωί. Σκέψου πως το Black Angus Beef είναι 2,5 φορές πιο ακριβό στην αγορά του από το ελληνικό ή άλλης προέλευσης μοσχαρίσιο κρέας. Εμείς το σερβίρουμε χωρίς ψωμί, χωρίς μπαχαρικά, χωρίς άλλη ποιότητα κρέατος (χοιρινό ή μοσχάρι), χωρίς άλλα συστατικά που ίσως χρησιμοποιούν άλλα μπεργκεράδικα στην Ελλάδα. Επίσης μπορείς να δοκιμάσεις να πάρεις το burger σου ψημένο rare ώστε να καταλάβεις την ποιότητα μας, κάτι που σου υποσχόμαστε ότι δεν θα βρεις σε κάποιο άλλο Burgerάδικο

Αν σκεφτούμε αυτά τότε μάλλον -για τους περισσότερους- είμαστε φτηνοί.

Όσον αφορά τις πατάτες,, είναι φρέσκιες, καθημερινά καθαρίζονται, περνούν από ειδικό μηχάνημα κοπής, πλένονται και μπαίνουν στην φριτέζα όσο ετοιμάζεται το burger. Λυπούμαστε που δεν σου άρεσε.

Σε κάθε περίπτωση θα χαρούμε να μας ξαναεπισκεφθείς και -ίσως- να αλλάξεις γνώμη!

Η κριτική γράφτηκε 28 Δεκεμβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ ωραια burger ωραιες σαλάτες πολύ καλες τηγανιτές πατάτες Το προσωπικό ευγενέστατο και πολύ καλή αξυπηρέτηση και ευγενέστατοι Οι τιμές ειναι λιγο πιό υψηλές απο αυτό που άξιζε αλλά πολύ καλή ποιότητα

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2016
Ευχαριστούμε, 341christos1960
Η κριτική γράφτηκε 12 Δεκεμβρίου 2016

Οταν ακόμη και τα περισσότερα Goodies έχoυν αναβαθμιστεί σε "burger restaurant", ο πήχυς στην ιστορία που λέγεται "burger" έχει ανέβει, και όταν πληρώνεις περίπου 50-60 ευρώ για μια οικογένεια περιμένεις κάτι πολύ περισσότερο. Δυστυχώς δεν το έχου δει ως τώρα στις επισκέψεις μας στο συγκεκριμένο μαγαζί. Η πρέπει να μειώσουν 20-30% τις τιμές, ή να μεγαλώσουν τις μερίδες τους και να βελτιώσουν τις γευστικές τους προτάσεις κατά πολύ. Παρ' όλ' αυτά, έχει πιάσει λόγω της περιοχής, και το φαγητό του είναι ΟΚ (απλά όχι κάτι παραπάνω)

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2016
Ευχαριστούμε, taki m
Η κριτική γράφτηκε 6 Δεκεμβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Επίσκεψη στο συγκεκριμένο κατάστημα για να φάμε καλό Burger. Παραγγείλαμε onion rings τα οποία ήταν αδιάφορα και σαλάτα Καίσαρα επίσης όχι κάτι ιδιαίτερο. Μεγάλη εντύπωση μου έκανε το Burger το οποίο δάγκωνα ολόκληρο και δεν μου έκανε εντύπωση καμία γεύση στον ουρανίσκο! Τίποτε απολύτως!! Αναγκάστικα να πνίξω το Burger στο αλάτι και στην κέτσαπ για να πάρω λίγη γεύση! Ο κιμάς ήταν μέτρια ψημένος πράγμα το οποίο δεν με ενοχλεί αλλά το συγκεκριμένο έμοιαζε να μην έχει κανένα μπαχαρικά και παντελώς αναλατο. Λες και το έφτιαξαν σκέτο και το σέρβιραν. Απογοήτευση. Δεν θα ξανά πάω ούτε το προτείνω.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιανουάριος 2016
Ευχαριστούμε, Giulix1990
Η κριτική γράφτηκε 22 Νοεμβρίου 2016

Η επίσκεψη πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 19/11/16

Τραπέζι
Οικογενειακο γευμα, με τα 2 παιδια μας 5 και 8 ετών. Φτασαμε στο μαγαζι το οποίο βρισκεται με πρόσβαση σε εναν ανοικτο ημιυπόγειο χωρο εμπορικου κεντρου στο Ν Ψυχικό. Δεν υπηρχε τραπεζι στον εξωτερικο χώρο που ηταν πιο ανετος και ετσι οδηγηθήκαμε άμεσα απο το ευγενικό προσωπικο στο εσωτερικο οπου και μας υπεδειξαν τις επιλογες μας.Καθησαμε σε ενα υπερυψωμένο τραπεζι (στυλ μπαρ) κοντα στην εξοδο

Χώρος
Ο εσωτερικός χωρος αρκετα κλειστος με ξυλινα τραπεζακια και ορισμενους καναπεδες. Δεν ειχε καποιο ιδιατερο χρώμα και ηταν μακρυα απο αυτο που θα λεγαμε cozzy ή ζεστος χώρος. Ηταν όμως σωστα διαρυθμισμενος και δεν σου προξενουσε αρνητικά συναισθηματα. Μειονεκτημα ο κακος εξαερισμος που σαν αποτελεσμα ειχε να μυριζουμε τηγανιλα κατα την εξοδο μας.

Σερβις
Εξαιρετικό, αμεσο φιλικο, επαγγελματικό. Παρειχαν επιπροσθετες προτασεις κατα την παραγγελια των επιλογων μας

Φαγητο
Παραγγείλαμε 4 μπεργκερ (ενα με αυγο, ενα με κατσικισιο τυρι και 2 απλα) 1 γρανίτα και 2 κοκα κολες.
Οι πατάτες ηταν λεπτα μπαστουνάκια, αρκετα λαδερές και προκατ. Θα μπορούσε να ηταν φρεσκοκομμενες με την φλουδα τους και λιγοτερο λαδερές.
Το μπιφτεκι σωστα ψημμενο, (πηραμε το large size). Ο κιμάς γευστικός, σχεδόν ακαρυκευματιστος, μυριζε ελαφρώς οπως οταν αποψύχεις τον κυμα σe microwave.
Το ψωμακι απο τα μπεργκερ φρεσκο, θα το προτιμουσα ελαφρως ψημενο

Τιμές
Για την ποιοτητα της συνολικης εμπειρίας, ελαφρά τσιμπημένες.

Θα πηγαινα ξανα;
Μόνο ως δευτερη επιλογή burger house. Υπάρχουν καλυτερες επιλογές στα ιδια ή παραπλησια χρηματα.Γενικά μετρια εντυπωση στο φαγητο και στον χωρο, εξαιρετικη εντυπωση στο σερβις και την καθαριοτητα του WC

Ημερομηνία επίσκεψης: Νοέμβριος 2016
Ευχαριστούμε, Petrakis P

The Burger Joint: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Παπάγου-Χολαργός, Αττική
Νέο Ψυχικό, Φιλοθέη-Ψυχικό

Γλυφάδα, Αττική
Γλυφάδα, Αττική

The Burger Joint: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!