“Απαράδεκτο”
Κριτική για: Kρίθαμος

Kρίθαμος
Η κριτική γράφτηκε 4 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Χτες το βραδυ κλεισαμε τραπεζι στο εστιατοριο αυτο, μιας και ειχαμε ακουσει καλα λογια για το φαγητο του. Μολις φτασαμε παραγγειλαμε 1 μπουκαλι κρασι. Το οποιο ηρθε μετα απο 30 λεπτα μετα απο 2 υπενθυμισεις. Αφου περασε αλλη μιση ωρα ηρθε καποιος να παραγγείλουμε. Μεχρι εκει ολα καλα. Δεν δώσαμε σημασια μιας και ειχαμε πιασει την κουβεντα. Επιλεξαμε συκώτι ψητο, τηγανια μανιταριων, σαλατα της καρπαθου, κοπανιστη Τήνου, μπιφτεκι, και παπαρδελες με κοτοπουλο. Φαγαμε και μετα απο καμια ωρα πληρωσαμε να Φυγουμε μιας και το μαγαζι ειχε ντουμανιασει απο καπνο κ μυρωδια τηγανιλας. Αποτελεσμα 4 ατομα να ειμαστε στην τουαλετα ολο το βραδυ!!! Να βρωμαμε τηγανιλα και τα ρουχα μας να ειναι για καθαριστηριο αλλα αυτο ειναι το λιγοτερο. Ακομα προσπαθουμε να συνελθουμε. Μετα απο αυτο, το μονο που εχω να πω ειναι οτι ειναι απαραδεκτο!

Ευχαριστούμε, nic0letrip
Ο/η Stellios K, Ιδιοκτήτης του Kρίθαμος, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 8 Μαρτίου 2018

Καλησπέρα σας,
Λυπούμαστε για τη δυσάρεστη εμπειρία και επιθυμούμε να εκφράσουμε τη συγγνώμη μας για τυχόν αναστάτωση που μπορεί να σας δημιουργήσαμε σε αυτό το μεμονωμένο περιστατικό.
Θα θέλαμε να σας υπενθυμίσουμε ότι όλα τα πιάτα που παραγγείλατε ήταν της ώρας και παρασκευάζονται ατομικά διότι δεν σερβίρουμε προμαγειρεμένα φαγητά.
Η ποιότητα των φαγητών μας είναι αδιαμφισβήτητη και χρησιμοποιούνται μόνο αγνά υλικά.
Στο μαγαζί μας υπάρχει εξαερισμός καθ΄ όλη τη διάρκεια λειτουργίας μας, με σκοπό να μην υπάρχουν δυσάρεστες οσμές στη σάλα μας.
Ελπιζουμε στο μέλλον να καταφέρουμε να αλλάξουμε αυτή σας την εμπειρία και δεσμευόμαστε σε αυτό.
Με εκτίμηση
Στέλιος Κωνσταντινίδης

Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ο Κρίθαμος είναι απ’ τα καλά εστιατόρια του Ψυχικού κι έχει ιδιαίτερη κουζίνα. Εγώ το επισκέφθηκα με δύο φίλους και τα πιάτα που δοκιμάσαμε μας άφησαν πολύ καλή εντύπωση. Στον κατάλογο μας άρεσαν οι ψαγμένες ονομασίες των φαγητών και διαλέξαμε για ορεκτικό τα ντολμαδάκια και τα κεφτεδάκια της γιαγιάς, τα οποία είχαν έντονη τη γεύση του ούζου και του δυόσμου. Για κυρίως προτιμήσαμε κάτι τρυφερά χοιρινά μπριζολάκια και δύο μπιφτέκια black angus. Ειδικά η τελευταία μας επιλογή μας δικαίωσε πολύ. Ήταν νόστιμα και πολύ ωραία ψημένα. Φάγαμε με ηρεμία, κουβεντιάσαμε και ήπιαμε και το κρασάκι μας.

Ευχαριστούμε, Savvas B
Η κριτική γράφτηκε 23 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ο Κρίθαμος όπως και ο κρίθαμος είναι ιδιαίτερο εστιατόριο όπου κανείς θυμάται ποιος είναι, από που έρχεται. Κι αν πάλι είναι κανείς μεγαλωμένος σε κάποια γωνία αυτής της πόλης , στον Κρίθαμο δοκιμάζει να νιώσει νησιώτης. Οι γεύσεις αληθινές και παραδοσιακές. Οι πληροφορίες ατόφιες και η προσέγγιση των επισκεπτών αξιοπρόσεκτη.
Η Κάρπαθος, τόπος απομονωμένος, περήφανος . Η Ανεμόεσσα ζει στην καρδιά της οικογένειας του Κρίθαμου, κάτι που ούτε σκέφτηκαν να αποκρύψουν...Εύγε! Από Ρόδο..

Ευχαριστούμε, NAMDN
Η κριτική γράφτηκε 26 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Θέλαμε να φάμε κάπου ήσυχα και καλά και αποφασίσαμε να πάμε στον Κρίθαμο. Κάτσαμε στον εσωτερικό χώρο, επειδή έκανε λίγο κρύο και παραγγείλαμε από σαλάτα μία χωριάτικη, και για ορεκτικό, ένα τυροπιτάρι με άρωμα μαστίχας και κρέμα γραβιέρας, το οποίο μας το πρότεινε ο σερβιτόρος και είχε δίκιο. Για κυρίως πήραμε το μπιφτέκι black angus, το οποίο ήταν από τα καλύτερα που έχω δοκιμάσει στην Αθήνα. Ήταν όλα τόσο χορταστικά που μείναμε σε αυτά. Θεωρώ τις τιμές πολύ λογικές.

Ευχαριστούμε, JuliaPsilla
Η κριτική γράφτηκε 26 Ιανουαρίου 2018

Ο "Κρίθαμος" βρίσκεται στα όρια Χαλανδρίου και Νέου Ψυχικού σε μια περιοχή που δεν υπάρχουν άλλα εστιατόρια. Η ποιότητα φαγητού είναι αρκετά καλή, βασικά σερβίρουν ελληνικές συνταγές με επιρροές από την Κάρπαθο. Οι τιμές είναι αρκετά υψηλές, η εξυπηρέτηση ευγενική, ο χώρος περιποιημένος. Προτείνεται για μια επίσκεψη στο τόσο, με διάθεση για καλό φαγητό!

Ευχαριστούμε, Georgios G

Kρίθαμος: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Νέο Ψυχικό, Φιλοθέη-Ψυχικό
Χαλάνδρι, Αττική

Νέο Ψυχικό, Φιλοθέη-Ψυχικό

Χαλάνδρι, Αττική
Παπάγου-Χολαργός, Αττική

Kρίθαμος: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!