“Μπιφτέκι black angus”
Κριτική για: Kρίθαμος

Kρίθαμος
Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ο Κρίθαμος είναι απ’ τα καλά εστιατόρια του Ψυχικού κι έχει ιδιαίτερη κουζίνα. Εγώ το επισκέφθηκα με δύο φίλους και τα πιάτα που δοκιμάσαμε μας άφησαν πολύ καλή εντύπωση. Στον κατάλογο μας άρεσαν οι ψαγμένες ονομασίες των φαγητών και διαλέξαμε για ορεκτικό τα ντολμαδάκια και τα κεφτεδάκια της γιαγιάς, τα οποία είχαν έντονη τη γεύση του ούζου και του δυόσμου. Για κυρίως προτιμήσαμε κάτι τρυφερά χοιρινά μπριζολάκια και δύο μπιφτέκια black angus. Ειδικά η τελευταία μας επιλογή μας δικαίωσε πολύ. Ήταν νόστιμα και πολύ ωραία ψημένα. Φάγαμε με ηρεμία, κουβεντιάσαμε και ήπιαμε και το κρασάκι μας.

Ευχαριστούμε, Savvas B

Η κριτική γράφτηκε 23 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ο Κρίθαμος όπως και ο κρίθαμος είναι ιδιαίτερο εστιατόριο όπου κανείς θυμάται ποιος είναι, από που έρχεται. Κι αν πάλι είναι κανείς μεγαλωμένος σε κάποια γωνία αυτής της πόλης , στον Κρίθαμο δοκιμάζει να νιώσει νησιώτης. Οι γεύσεις αληθινές και παραδοσιακές. Οι πληροφορίες ατόφιες και η προσέγγιση των επισκεπτών αξιοπρόσεκτη.
Η Κάρπαθος, τόπος απομονωμένος, περήφανος . Η Ανεμόεσσα ζει στην καρδιά της οικογένειας του Κρίθαμου, κάτι που ούτε σκέφτηκαν να αποκρύψουν...Εύγε! Από Ρόδο..

Ευχαριστούμε, NAMDN
Η κριτική γράφτηκε 26 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Θέλαμε να φάμε κάπου ήσυχα και καλά και αποφασίσαμε να πάμε στον Κρίθαμο. Κάτσαμε στον εσωτερικό χώρο, επειδή έκανε λίγο κρύο και παραγγείλαμε από σαλάτα μία χωριάτικη, και για ορεκτικό, ένα τυροπιτάρι με άρωμα μαστίχας και κρέμα γραβιέρας, το οποίο μας το πρότεινε ο σερβιτόρος και είχε δίκιο. Για κυρίως πήραμε το μπιφτέκι black angus, το οποίο ήταν από τα καλύτερα που έχω δοκιμάσει στην Αθήνα. Ήταν όλα τόσο χορταστικά που μείναμε σε αυτά. Θεωρώ τις τιμές πολύ λογικές.

Ευχαριστούμε, JuliaPsilla
Η κριτική γράφτηκε 26 Ιανουαρίου 2018

Ο "Κρίθαμος" βρίσκεται στα όρια Χαλανδρίου και Νέου Ψυχικού σε μια περιοχή που δεν υπάρχουν άλλα εστιατόρια. Η ποιότητα φαγητού είναι αρκετά καλή, βασικά σερβίρουν ελληνικές συνταγές με επιρροές από την Κάρπαθο. Οι τιμές είναι αρκετά υψηλές, η εξυπηρέτηση ευγενική, ο χώρος περιποιημένος. Προτείνεται για μια επίσκεψη στο τόσο, με διάθεση για καλό φαγητό!

Ευχαριστούμε, Georgios G
Η κριτική γράφτηκε 8 Ιανουαρίου 2018

Το φαγητό ήταν γενικά αρκετά καλό. Το μπιφτέκι black agnus νόστιμο αλλά μικρή μερίδα. Το συκώτι ήταν εξαιρετικό και η σαλάτα ceasars πολύ ιδιαίτερη. Οι τιμές ήταν ακριβές σε σχέση με τον χώρο.

Ευχαριστούμε, Emiki

Kρίθαμος: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Νέο Ψυχικό, Φιλοθέη-Ψυχικό
Χαλάνδρι, Αττική

Νέο Ψυχικό, Φιλοθέη-Ψυχικό

Χαλάνδρι, Αττική
Παπάγου-Χολαργός, Αττική

Kρίθαμος: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!