“Παέγια ρυζότο με θαλασσινά”
Κριτική για: Πιπεριά

Πιπεριά
Η κριτική γράφτηκε 7 Μαρτίου 2018

Η Πιπεριά είναι από τα καλύτερα εστιατόρια που θα βρεις στην Αθήνα με θαλασσινά. Έχω πάει και με την οικογένειά μου και με συναδέλφους απ’ τη δουλειά και πάντα μένουμε ευχαριστημένοι απ’ τα πιάτα. Πρόσφατα πήγα και με την κοπέλα μου και φάγαμε μια ωραία σαλάτα με ραντίτσιο και κινέζικο λάχανο και για ορεκτικό κάτι νόστιμα τραγανά μπουρέκια με φέτα. Για κυρίως πολύ καλή επιλογή ήταν η παέγια ρυζότο με τσορίθο και θαλασσινά, αλλά και το φιλέτο τόνου ήταν εξίσου γευστικό και ταίριαζε πολύ με το λεμονάτο κολοκύθι. Στο τέλος πήραμε και από μια λεμονόπιτα για επιδόρπιο και μας άρεσε πολύ.

Ευχαριστούμε, iliasg148

Η κριτική γράφτηκε 23 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Κάτσαμε με φίλους να φάμε στην Πιπεριά, γιατί εξωτερικά μας άρεσε. Το μενού μπορώ να πώ ότι μας ευχαρίστησε όλους. Ωραία η πράσινη σαλάτα που πήραμε, αλλά και τα ορεκτικά ήταν κι αυτά αρκετά νόστιμα. Τα κεφτεδάκια, είχαν μια σάλτσα ντομάτας με κανέλα που τους ταίριαζε πολύ και η τσιροσαλάτα με το αγγουράκι μας φάνηκε εξίσου γευστική. Από τα κυρίως πήραμε πιάτα ωραία μαγειρεμένα και ικανοποιητικά σε ποσότητα. Δοκιμάσαμε κριθαράκι γιουβέτσι με γαρίδες, λαβράκι στη σχάρα και παπαρδέλες με μανιτάρια και ψαρονέφρι. Το λαβράκι ήταν πολύ ωραίο με τα κολοκυθάκια, αλλά το αγαπημένο μας ήταν το γιουβέτσι με τις γαρίδες. Νομίζω ότι το στακοβούτυρο του έδινε αυτή την παραπάνω νοστιμιά. Συνοδεύσαμε το φαγητό με ένα ωραίο κόκκινο κρασί. Αν και δεν ήταν στις επιλογές μας η Πιπεριά, πλέον μπήκε στη λίστα μας.

Ευχαριστούμε, Savvas B
Η κριτική γράφτηκε 6 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ καλά θαλασσινά φάγαμε στην Πιπερία το βράδυ Παρασκευής που πήγαμε. Το εστιατόριο ήταν γεμάτο. Τα πιάτα που μας έφεραν είχαν κάτι παραπάνω από καλή γεύση. Φάγαμε ωραία μύδια με φινόκιο που ήταν σβησμένα με ούζο. Τα μπουρέκια επίσης με φέτα ήταν πολύ νόστιμα, άρεσαν σε όλους. Η σαλάτα που πήραμε ήταν δροσερή και από τα κυρίως το ριζότο με αχινό ήταν το κάτι άλλο. Μετά το ριζότο ζήτησα την τάρτα γιαουρτιού, εξαιρετικά ελαφρύ και ωραίο γλυκό. Επίσης δοκιμάσαμε και μας άρεσε πολύ και το μυλοκόπι, πολύ φρέσκο ψάρι!

1  Ευχαριστούμε, yannislambropoulos
Η κριτική γράφτηκε 30 Ιανουαρίου 2018

Ωραιο μαγαζι με πολυ ωραιες σαλατες ειδικικα αυτη με τον σολωμο ,τα ψαρικα αρκετα νοστιμα και οχωρος περηποιημενος και καθαρος.

Ευχαριστούμε, athina2018
Η κριτική γράφτηκε 29 Δεκεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Στην Πίπερια φάγαμε εξαιρετικούς μεζέδες από ψάρι. Πήγαμε μεγάλη παρέα και μας ενθουσίασαν τα πιάτα τους. Η σαλάτα που επιλέξαμε ομόφωνα ήταν μια αρωματική με μέντα και μοσχολέμονο. Πήραμε να δοκιμάσουμε μαζί με την σαλάτα και τις φακές με καπνιστή ρέγγα. Είχε εξαιρετική γεύση και είπαμε να παραγγείλουμε και το λαβράκι με λεμόνι. Πολύ καλής ποιότητας το λαβράκι και αφού ήθελαν οι περισσότεροι πήραμε και το καλαμάρι. Το καλαμάρι ήταν με πέστο και ήταν πολύ φρέσκο. Εμείς πήραμε και τα ζυμαρικά με γαρίδες. Εμείς πήραμε και για κυρίως λαβράκι με κολοκύθια. Πολύ νόστιμο! Φύγαμε ικανοποιημένοι.

Ευχαριστούμε, Μαρία Ν

Πιπεριά: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Νέο Ψυχικό, Φιλοθέη-Ψυχικό

Νέο Ψυχικό, Φιλοθέη-Ψυχικό

Χαλάνδρι, Αττική
Μαρούσι, Αττική

Πιπεριά: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!