“ΠΡΟΣΟΧΗ!!!!!!!!!!!!!!”
Κριτική για: Papillon Bistrot Athens

Papillon Bistrot Athens
Η κριτική γράφτηκε 30 Δεκεμβρίου 2022

Tά έχουν πει και άλλοι πολλοί πριν από εμένα αλλά φαίνεται ότι η διεύθυνση του μαγαζιού αδιαφορεί...εντελώς!!!!!!!!
Σαφώς υπερτιμημένο για ότι προσφέρει..γιατί και το φαγητό είναι μετριότατο, και το περιβάλλον χρειάζεται ΑΜΕΣΑ μια ανακαίνιση (ιδίως η πιο μέσα αίθουσα..) και το προσωπικό...ΑΝΕΠΑΡΚΕΣ στην εξυπηρέτηση και συμπεριφορά του.
Όταν παράγγειλα τον καφέ μου (περιμένοντας να έρθει η παρέα μου) μου τον έφεραν "σκέτο" δηλ.χωρίς το κάτι τι συνοδευτικό (π.χ. μπισκοτάκι..) που είθιστε παντού.Πρόσεξα ότι στα άλλα τραπέζια πήγαιναν κάτι..οπότε αναγκάστηκα να το ζητήσω...και τότε μου το έφεραν!!! Θα μου πείτε σιγά το σπουδαίο, μπορεί απλά να το ξέχασαν...το άλλο όμως "λάθος" τους ενίσχυσε την αρχική μου άποψη περί προσωπικού "αδιάφορου",και με έλλειψη κάθε ευγένειας...
Όταν λοιπόν ήρθε ο λογαριασμός επειδή είμασταν 4 και η κάθε μία ήθελε να πληρώσει τα δικά της..ζήτησα από τον σερβιτόρο να πληρώσω τα δικά μου και αυτός μου αρνήθηκε λέγοντάς μου.."Καλά δεν γίνεται αυτό, πληρώστε όλες μαζί και μετά τα βρίσκετε μεταξύ σας"!!!!!!!! Τόσο κραυγαλέα παράνομο που αν δεν με συγκρατούσαν οι φίλες μου θα φώναζα την αγορονομία!!!!! Σηκώθηκα, πήγα στο ταμείο που ήταν μια δεσποινίς και πλήρωσα το μερίδιο μου με την κάρτα μου χωρίς πρόβλημα...ενώ η ταμίας προσπαθούσε να δικαιολογήσει...τα αδικαιολόγητα!!!!!
Λένε ότι "από το κεφάλι βρωμάει το ψάρι"..άρα μάλλον οι υπεύθυνοι είναι παντελώς αδιάφοροι!!!

Ευχαριστούμε, OLIVIAMICK

Η κριτική γράφτηκε 18 Δεκεμβρίου 2022 μέσω κινητής συσκευής

Η εμπειρία ήταν πολύ δυσάρεστη. Ζητήσαμε τραπέζι δύο ατόμων για brunch, περιμέναμε 45 λεπτά και, ενώ άδειαζαν τραπέζια τα έδιναν χωρίς να υπάρχει κράτηση. Είχαν δυο τραπέζια μικρά κρατημένα και για όση ώρα ήμασταν εκεί παρέμειναν ως είχαν. Μας είπαν να καθήσουμε στο bar μέχρι να βρεθεί τραπέζι..... τραπέζια άδειαζαν .. αλλά συνέχιζε ο κύριος στην υποδοχή την ίδια αντιμετώπιση. Επιεικώς απαράδεκτος.

Ευχαριστούμε, Global20179839027
Η κριτική γράφτηκε 4 Δεκεμβρίου 2022 μέσω κινητής συσκευής

Ωραίος και ατμοσφαιρικός χώρος, με γευστικά πιάτα. Ευγενική εξυπηρέτηση και πολλή καλή μουσική για πραγματική διασκέδαση και χορό

Ευχαριστούμε, larma2018
Η κριτική γράφτηκε 25 Νοεμβρίου 2022 μέσω κινητής συσκευής

Είχα περάσει πολλές φορές ανάμεσα από τα τραπέζια που βγάζει στο πεζοδρόμιο και δεν είχα αντιληφθεί το μέγεθος του εσωτερικά. Το επισκεφθήκαμε για κυριακάτικο brunch μετά από παρότρυνση μιας φίλης και έμεινα γοητευμένη. Καθίσαμε στο αίθριο. Υπέροχη διακόσμηση που αποπνέει αέρα ευρωπαϊκού μπιστρο. Ροφήματα και εδέσματα εξαιρετικά. Το μενού έχει ποικιλία, ιδιαίτερα πιάτα και μεγάλο εύρος τιμών. Προτείνω την ομελέτα με σπαράγγια και κατσικίσιο τυρί και το κρουασάν με πραλίνα αμυγδάλου & φρούτα του δάσους. Jazz μουσική, μάλιστα πετύχαμε το live. Εξυπηρέτηση γρήγορη αλλά τυπική. Ένα χαμόγελο δεν έβλαψε πότε κανέναν!

Ημερομηνία επίσκεψης: Νοέμβριος 2022
Ευχαριστούμε, Xenia T
Η κριτική γράφτηκε 16 Οκτωβρίου 2022 μέσω κινητής συσκευής

Πήγαμε με φίλους για δείπνο. Εσωτερικός χώρος πολύ όμορφος και όμορφα στρωμένα τραπέζια. Περίμενα πάνω από τέταρτο να μου σερβίρει ο σερβιτόρος ένα ποτήρι νερό. Παράγγειλα ένα Μαρτινι και μου το έφεραν σε ποτήρι του ουίσκι. Δεν γίνεται ούτε στο φθηνότερο μπαρ. Φαγητό προσεγμένο και γευστικά desserts. Η μουσική στη διαπασών δεν ακούγαμε τι λέγαμε κι έτσι πάψαμε να μιλάμε… Από τις 12 δε και μετά όλοι κάπνιζαν στον εσωτερικό χώρο ακόμα και πούρα…
Ζήτω η δημόσια υγεία, ο σεβασμός και η τήρηση του νόμου. Εννοείται πως δεν θα ξαναπάω!

Ημερομηνία επίσκεψης: Οκτώβριος 2022
Ευχαριστούμε, 7camillea

Papillon Bistrot Athens: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Νέο Ψυχικό, Φιλοθέη-Ψυχικό

Papillon Bistrot Athens: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!