“Καλύτερα απ ότι περίμενα... ”
Κριτική για: Hachiko Sushi Tales & Cocktails

Hachiko Sushi Tales & Cocktails
Η κριτική γράφτηκε 7 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πρώτη φορά σε ασιατική κουζίνα και θα ξαναπήγαινα πολύ ευχαρίστως... Ευχάριστο περιβάλλον πολύ καλό και εξυπηρετικό προσωπικό κι όσο για το φαγητό του, απλά πολύ ωραίο...

Ευχαριστούμε, Chris V

Η κριτική γράφτηκε 24 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πήγαμε για δείπνο με πολύ χαλαρή διάθεση στο χατσικο... Πήραμε από τα κοκτέιλ του που θεωρώ ότι ήταν το απόλυτο pairing με το σουσι.. Διαλέξαμε μάνγκο με καβούρι, χέλι και σολομό και για ορεκτικό είχαμε πάρει σολομό με τρούφα που ήταν εκπληκτικό πιάτο ιδανικό για ορεκτικό...στο τέλος ήρθε η έκπληξη ο pastry chef που μας ενημέρωσε για τα γλυκά του και εμείς επιλέξαμε την παβλοβα η οποία ήταν γευστικοτατη και ότι πρέπει για να λήξει το δείπνο.........ΑΛΛΑ η αλήθεια να λέγεται από την στιγμή που ζητήσαμε γλυκό από την σερβιτόρα και μας είπε ότι θα έρθει ο σεφ να μας ενημερώσει,αυτός έκανε είκοσι λεπτά.... Οπότε περιμέναμε 20 λεπτά χωρίς τίποτα στο τραπέζι μας...μεχρι τότε το σέρβις ήταν ικανοποιητικό αλλά εκείνη την στιγμή απογοητευτηκα. Στο τέλος της βραδιάς μου έμεινε όμως η υπέροχη γεύση του σουσι.

Ευχαριστούμε, athanasioskourts
Η κριτική γράφτηκε 10 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Βρεθήκαμε στο Hachiko αποκλειστικά για sushi και δεν απογοητευτήκαμε.

Ποικιλία υλικών και γεύσεων σε ένα χώρο με προσεγμένο, minimal design και καλό service.
Οι τιμές είναι ικανοποιητικές. Μεγάλο plus τα ευρύχωρα τραπέζια.

Ευχαριστούμε, Mata_Curry
Η κριτική γράφτηκε 9 Φεβρουαρίου 2018

Eίμαι λάτρης του παραδοσιακου sushi , έτσι, στα υβριδικά sushi bar lounge κτλ εχω επιφυλάξεις. Παρολαυτα το Hachiko στέκεται στο ύψος των περιστάσεων: Ο χώρος έχει έναν πολυ ευφυή φωτισμό beam από ψηλα οπότε βλέπεις πολυ καλα το sushi σου, αλλα ταυτοχρονα υπάρχει η αίσθηση του privacy. Tο sushi είναι εξαιρετικό με ιδαίτερη προτίμηση σε δυτικού τυπου fusion κρεμα/ζωμο/σαλτσα και την tempura Εντυπωσιαστηκα από την εκτέλεση των πιάτων, και πραγματικά άλλαξε η γνώμη μου για τo μη παραδοσιακό sushi (jiro). Η σαλάτα που δοκιμάσαμε ήταν εξαιρετική. Το wine list ήταν αξιοπρεπές και minimal όμως είναι παραφωνία το "no name" sake για ενα τέτοιο sushi bar. Θα ήθελα να έχει 1 - 2 επώνυμα sake. Τα γλυκά του Γασπαράτου δεν τα δοκιμάσαμε- η ιδεά του pastry-chef στην σαλα ουτως ή άλλως δεν μου άρεσει, αλλα δεν ταιρίαζει και στο sushi - όσο προχωρημένο και να είναι. Η μουσική είχε σωστή ένταση, σε μια χαλαρη house και υποστήριζε πλήρως την ατμόσφαιρα του μαγαζιου.

1  Ευχαριστούμε, Evangelos K
Η κριτική γράφτηκε 29 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Καλό σούσι ωραίος χώρος πολύ καλά κοκτέιλ σε έναν μοντέρνο και όμορφο περιβάλλον με αρκετές επιλογές πιάτων και λιγοστές κάρτες κρασιών !!!!

Ευχαριστούμε, SENIOR1970

Hachiko Sushi Tales & Cocktails: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Νέο Ψυχικό, Φιλοθέη-Ψυχικό
Παπάγου-Χολαργός, Αττική

Χαλάνδρι, Αττική
Γαλάτσι, Αττική

Hachiko Sushi Tales & Cocktails: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!