“Σε γενικές γραμμές καλό.”
Κριτική για: Τα Ευκάλυπτα

Τα Ευκάλυπτα
Η κριτική γράφτηκε 4 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Σε γενικές γραμμές καλό. Περιβάλλον όμορφο, μου θύμισε τις ταβερνούλες που με πήγαιναν οι γονείς μου στη δεκαετία του 80. Το φαγητό τίμιο και σε πολύ καλές τιμές. Αλλά ρε φίλε αυτή η σερβιτόρα... πολύ Ξινή. Σου δημιουργεί την αίσθηση του ανεπιθύμητου. Θεωρώ ότι αυτό το μαγαζί αν είχε έναν επαγγελματία, ζεστό σερβιτόρο θα ήταν Νο 1 στην περιοχή του Σαρωνικού.

Ευχαριστούμε, Καλλιόπη Χ

Η κριτική γράφτηκε 31 Αυγούστου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Πηγαμε για φαγητο οικογενειακως επειδη διαβασαμε οτι ειχε κουνιες και παιδοτοπο.ειναι ελληνικο και ρωσικο φαγητο χωρις τεραστιες ποικιλιες αλλα θελει επειγοντως ανακαινιση χωρου.οι μεριδες του φαγητου μικρες.η ρωσικη σαλατα που πηραμε δεν ελεγε και πολλα.το ρωσικο σουβλακι κοτοπουλο ειχε πολυ μπαχαρικο.ηταν value for money βεβαια αλλα δεν θα το συνιστουσα

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2019
Ευχαριστούμε, Relkon Hellas L
Η κριτική γράφτηκε 1 Ιουλίου 2019

εχει καλη κουζινα ομως λογω αναδουλιας δεν ειναι παντα φρεσκα τα υλικα . πολυ ευγενικοι οι ιδιοκτητες , πολυ καλη η συνολικη προσπαθεια

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούνιος 2019
Ευχαριστούμε, Stelios141
Η κριτική γράφτηκε 22 Ιουνίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Παραδοσιακή ταβέρνα με αξιοπρεπή και πιάτα και τιμές. Μαγειρευτά, ψητά & θαλασσινά και για συμπλήρωμα μερικές πινελιές ρωσικής καταγωγής. Όμορφο περιβάλλον & ευγενικό προσωπικο. Θα ξαναπάμε.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούνιος 2019
2  Ευχαριστούμε, Eleni K
Η κριτική γράφτηκε 2 Σεπτεμβρίου 2018

Κυριακή 2 Σεπτεμβρίου του Σωτήριου Ετους 2018. Κάάάλοκαιρινές διακοπέέές, τουρ-ρου-ρούμ, για πάντα! Τι κι αν γυρίσαμε στο γραφείο, τι κι αν έχω το ύφος του ροφού στα μίτινγκς, τι κι αν βγήκαμε από τα μνημόνια, συγνώμη, αλλά ένα πράγμα δεν αλλάζει: οι καλοκαιρινές διακοπές. Δεν έχει σημασία το πού, δεν έχει σημασία για πόσο καιρό, όσο τα τζιτζίκια τραγουδάνε, είμαστε πιστοί στο καλοκαίρι και στην ιδέα των διακοπών. Μόλις έρθει το Σ/Κ και πέσει το απαραίτητο ηλεκτρονικό μήνυμα της μισθοδοσίας, μην είδατε τον Παναή! Τι θα αφήσω ανεκμετάλλευτο το γλυκό Σ/Κ μου, ιδαίτερα φέτος που πέρασα τον Αύγουστο στον Νομό Αττικής; Όχι, θα πάω για μπανάκι στον Άγιο Νικόλαο στο Λαγονήσι, και για φαγάκι στα Ευκάλυπτα. Δύο βήματα από την παραλία. Το ιώδιο της θάλλασας στα ρουθούνια, το άρωμα της αντηλιακής κρέμας στα μπρατσάκια, και μια τσιπούρα δύο μέτρα (με το συμπάθιο!) καθαρισμένη είναι ότι πρέπει για να ξεχαστώ και πάλι. Περνάω αμέσως στη φάση των διακοπών . Τρώω τον μπακαλιάρο μου με την σκορδαλιά μου, το ψημένο ψωμάκι με λάδι και ρίγανη, το βουτάω και λίγο παπάρα στην αγγουροντομάτα (να ‘χω να πορεύομαι ), την μικρή αθερίνα σαν πασατεμπάκι, νιαμ-νιαμ, τις χειροποίητες πατάτες τηγανίτες που είναι κορυφαίες, τα εκλεκτά κολοκυθοκεφτεδάκια και τυροκροκετάκια, που παραγγείλαμε και δεύτερη φορά, τα βλήτα που συνοδεύουν τέλεια τα ψαράκια, και τα πιο νόστιμα ντολμαδάκια γιαλαντζί που φτιάχνει ο Γιώργος και η Μαρία με πολλά μυρωδικά (από αυτά πήραμε φεύγοντας δεύτερη μερίδα πακέτο , μήπως μας πιάσει μία λιγουρίτσα πιο μετά, ξέρεις εσύ αυτή η μεταμεσονύκτια …). Ήπιαμε δροσερό κρασάκι ενώ ένα ωραίο αεράκι μας χάιδευε απαλά κάτω από τα μεγάλα ευκάλυπτα. Δεν υπήρχε τίποτε άλλο, λίγο κρασί, λίγο θάλασσα και το αγόρι μου, όπως λέμε εμείς στην Ελλάδα. Δεν μας πιάνει τίποτε εδώ, δεν καταλαβαίνουμε παρά μόνο το ροζ-κόκκινο χρώμα του καρπουζιού που πλησιάζει μετά το φαγητό μας και την γλυκιά χαλάρωση των μελών μας , οι διακοπές είναι εδώ, για πάντα!
Την Δευτέρα στο γραφείο, ξέρω εγώ! Τα κεφάλια μέσα, αλλά παίζω καλή άμυνα, «Shields Up, Mr. Sulu»! Δευτέρα-Παρασκευή δική σας, αλλά το Σ/Κ δικό μου, όπως ξέρω εγώ ! Ευκάλυπτα και πάλι Ευκάλυπτα! Και την άλλη φορά , θα δοκιμάσω κι αυτά που δεν πήρα σήμερα κι όλα τα πιάτα ημέρας, αμάν πια, μια ζωή την έχουμε, κι είναι ωραία η άτιμη. Α ρε Ελλάδα , τι μας κάνεις με το καλοκαίρι σου, και τα τζιτζίκια δίπλα στην θάλασσα! Κι αν πάρω κανά κιλό δεν πειράζει, γιατί δηλαδή τι έχουν τα πιασίματα;

Ημερομηνία επίσκεψης: Σεπτέμβριος 2018
Ευχαριστούμε, Tarandos

Τα Ευκάλυπτα: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Καλύβια Θορικού, Περιοχή Ανατολικής Αττικής

Τα Ευκάλυπτα: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!