“ΜΙΑ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΗ ΑΠΛΗ ΤΑΒΕΡΝΑ”

Χασαποταβέρνα "Κόλλιας"
Περιγραφή: O "Κόλλιας" από το 1930 προσφέρει γεύσεις διατηρώντας την ποιότητα που πάντα είχε! Βρίσκεται στα Καλύβια, ένα χωριό μόλις 10 λεπτά από το αερόδρομιο, στην κεντρική πλατεία ικανοποιεί και τους πιο απαιτητικούς με το μεράκι και την φροντίδα που πάντα έδειχνε. Σας περιμένουμε λοιπόν να σας καταπλήξουμε με τα υπέροχα φαγητά μας! Από το 2015 ο "Κόλλιας" ανανεώθηκε και η εικόνα του άλλαξε ολοκληρωτικά λειτουργώντας υπό νέα διεύθυνση, χωρίς να χαθεί ωστόσο το ζεστό οικογενειακο πνεύμα, η πολυετής πείρα και η ποιότητα που τον χαρακτηρίζει.
Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018

Δεν θα την έλεγες κακή αλλά ούτε και καλή. Το φαγητό μέτριο, το προσωπικό μερικές φορές αλλού για αλλού. Μερίδες υπερβολικά μεγάλες. Τα κρέατα όμως καλοψημένα. Θα μπορούσαν και καλύτερα.

Ευχαριστούμε, MariaK3253

Η κριτική γράφτηκε 26 Δεκεμβρίου 2017

Νόστιμο ζουμερό παϊδάκι. Αρκετός κόσμος σε στριμωγμένα τραπέζια ιδίως σε ώρες και μέρες αιχμής. Αρκετά ευγενικό προσωπικό. Ωραία complimentary επιδόρπια στο τέλος. Τιμές λογικές.

Ευχαριστούμε, vac0n
Η κριτική γράφτηκε 7 Δεκεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Λιγο αργό το σέρβις, αλλα οταν ήρθαν τα κοψίδια μας ήρθε να βάλουμε τα κλάματα.
Η μεριές πολυ χορταστικές
Σχετικά ακριβό, αλλα αξίζει

Ευχαριστούμε, Panoskaa
Η κριτική γράφτηκε 7 Νοεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Κατα την επίσκεψη μου εκεί διέκρινα μια ανοργανωσιά και μια ερασιτέχνια! Καταρχάς ο Μπάρμπας που εχει την ταβέρνα φερόταν σαν σκυλιά στο προσωπικό...φώναζε και έβριζε
2ον
Το προσωπικό απο την πίεση που υπήρχε τα φαγητά τα πήγαινε όπου να ναι
3ον
Περιμέναμε για παραγγελία τουλαχιστον μιση ωρα
4ον
Αλλα μου σέρβιρε και αλλα μου χρέωσε
5ον ωραιο φαγητο μεγάλες ποικιλίες
6ον οι σερβιτόροι οταν σέρβιραν ηταν ιδρωμένοι πανω απο το πιατο
Και ο καθένας δεν ήξερα
Που πατάει και που βρίσκεται! 7ο Το φαγητο το περίμεναμε σχεδόν μια ωρα απο την ωρα που το πήραμε τα πιάτα μας τα έφερνε ξεχωριστά (κυριως)

1  Ευχαριστούμε, KotroG
Η κριτική γράφτηκε 7 Νοεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Πριν μερικες Κυριακες πηγαμε για φαγητο με παρεα στην εν λογω χασαποταβερνα.Γινονταν πραγματικος πανικος.Οι εργαζομενοι λειτουργουσαν ασυντονιστα και η υπηρξε καθυστερηση περιπου 30 λεπτα για να μας παρουν παραγγελια και μια ωρα να αρχισουν να ερχονται τα πρωτα πιατα.Σαν να μην εφταναν ολα αυτα το εστιατοριο εδινε εικονα λαϊκης αγορας με τους εργαζομενους να φωναζουν ο ενας στον αλλο προκειμενου να συνεννοηθουν και το αφεντικο να τους μιλαει με ασχημο τροπο μπροστα στους πελατες.Το μονο θετικο ηταν οτι το φαγητο ηταν σχετικα γευστικο ωστοσο ολη η αναμονη και η εικονα που αντικρυσαμε μας εκανε να μην το απολαυσουμε οσο επρεπε.

1  Ευχαριστούμε, Nikos S

Χασαποταβέρνα "Κόλλιας": Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Γλυφάδα, Αττική
Καλύβια Θορικού, Περιοχή Ανατολικής Αττικής

Χασαποταβέρνα "Κόλλιας": Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!