“Βρήκαμε χαρτι στο ραβανί”
Κριτική για: Ο ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ

Ο ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ
Περιγραφή: Παραδοσιακή εξοχική ταβέρνα με εκλεκτά ψητά της ώρας αλλά και σούβλας (κοκορέτσι, κοντοσούβλι). Ζουμερές μπριζόλες μοσχαρίσιες ή χοιρινές και καλοψημένα παϊδάκια αρνίσια και προβατίνας, φιλέτο κοτόπουλο αλλά και σε παιδάκια. Πλούσια ποικιλία σε ορεκτικά όπως φρεσκοκομμένες πατάτες, τηγανητά κολοκυθάκια και μελιτζάνες, βραστά λαχανικά, χόρτα και αλμύρα και σαγανάκι,τυρί φέτα, τζατζίκι, τυροκαυτερή. Δροσερές σαλάτες: χωριάτικη, αγγουροντομάτα, μαρούλι, λάχανο- καρότο, ανάλογα με τα διαθέσιμα της εποχής. Τέλος προσφέρουμε δροσιστικό γιαουρτάκι με μέλι ή γλυκό του κουταλιού ή φρούτα εποχής
Μέλος του TripAdvisor
Η κριτική γράφτηκε 11 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Λοιπόν επισκευτηκαμε το μαγαζί στις 11/3! Όλα πήγαιναν υπέροχα μέχρι να έρθει το γλυκό! Να ενημερώσω ότι είχαμε μεγάλο λογαριασμό! Με το που έρχεται το γλυκό και πιο συγκεκριμένα το ραβανί (καθώς είχε και γιαούρτι) βρήκαμε μέσα στο ραβανί μια απόδειξη, το ραβανί ήταν αγορασμενο! Όταν καλέσαμε τον σερβιτόρο δεν ζήτησε συγγνώμη και πήρε γρήγορα το πιάτο, φαντάζομαι για να μην προλάβουμε να το βγάλουμε φωτογραφία! Έλεος! Στο τέλος ζητήσαμε τον λόγο από το σερβιτόρο και η απάντηση ήταν ένα γελάκι! Πραγματικά ντροπή τους δεν πρόκειται να ξαπατησουμε εκεί!

Ευχαριστούμε, Μέλος του TripAdvisor

Η κριτική γράφτηκε 3 Ιουλίου 2017

Τα κρεατικά του μέτρια, τα συνοδευτικά αρκετά καλά. Ικανοποιητικές ποσότητες αλλά μεγάλη προσοχή στο πόσο σας χρεώνει. Στον κατάλογο (που δεν μας έδωσαν) πχ τα παϊδακια το κιλό τα εχει 19€ αλλά στην απόδειξη μας τα χρέωσε 22€. Μας ενημέρωσε πελάτης απο διπλανό τραπέζι ο οποίος πηγαίνει συχνά και σχεδόν πάντα απ ότι ειπε γίνεται αυτό. Αφού το ελένξαμε τους το είπαμε και μας το διόρθωσαν.

Ευχαριστούμε, plaou1
Ο/η Παραδεισος Σ, Υπεύθυνος Δημοσίων Σχέσεων του Ο ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 4 Ιουλίου 2017

Έχετε δίκιο και ήταν παράληψή μας η διόρθωση των καταλόγων αλλά οι τιμές αγοράς πρώτων υλών δεν είναι σταθερές και προσπαθώντας να είμαστε ανταγωνιστικοί δεν βάζουμε ψηλά την τιμή ώστε να είμαστε "καλυμμένοι" σε μια ανατίμηση.
Επιπλέον και για την τάξη, θα ήθελα να αναφέρω οτι η τιμή 22/κιλό αφορά παϊδάκια προβατίνας και όχι αρνίσια που έχουν 30,00.
Ζητάμε την κατανόηση σας και ελπίζουμε ότι αυτό δεν θα γίνει εμπόδιο να έχουμε την χαρά να σας ξαναδουμε.

Με εκτίμηση

Η κριτική γράφτηκε 7 Μαΐου 2017

Πολύ ωραίος χώρος, ασφαλείς για τα παιδιά με παιδικη χαρά. Δροσερή βεράντα και πολυ ανετο πάρκινγκ. Καλοψημενο μπιφτέκι και πολύ ζουμερη χοιρινη μπριζολα

Ευχαριστούμε, Lora Marchella N

Ευχαριστούμε πολύ για τα σχόλιά σας.
Τα καλά σας λόγια μας δίνουν κουράγιο να συνεχίσουμε για να σας προσφέρουμε το καλύτερο δυνατό.

Με εκτίμηση

Η κριτική γράφτηκε 19 Δεκεμβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Καλό και πλούσιο φαγητό. Το αρνί καλό και μαλακό. Το κοκορέτσι αρκετά ξηρό και παραψημένο. Ο ανταγωνισμός με το διπλανό όμοιο εστιατόριο φέρνει καλά αποτελέσματα για τον πελάτη.

Ευχαριστούμε, Alex_Myrto-Hotel

Ευχαριστούμε για την κριτική σας .
Λυπούμαστε που το κοκορέτσι δεν ανταποκρίθηκε στις προσδοκίες σας. Τα είδη σούβλας ετοιμάζονται και ψήνονται για να είναι έτοιμα στην αρχή της βάρδιας και στη συνέχεια τα διατηρούμε ζεστά σε χαμηλή φωτιά στα κάρβουνα και τυλιγμένα για να μην ξεραθούν. Το συγκεκριμένο ειδικά προϊόν πρέπει να είναι καλοψημένο εξαρχής κυρίως για λόγους υγιεινής Αυτό έχει τον κίνδυνο, καμιά φορά, να μας ξεφεύγει κάποια λεπτομέρεια κατά τη διατήρηση του και να χάνει λιγή υγρασία.
Τελος, ο μεγαλύτερος ανταγωνιστής μας είναι οι κριτικές των πελατών που μας κάνουν να θέλουμε την επόμενη φορά να μας βάλετε ακόμα ένα κυκλάκι στη βαθμολογία σας.

Με εκτιμηση,

Η κριτική γράφτηκε 4 Μαΐου 2016

Όλα τα κρεατικά γευστικά (ιδιαίτερα η μοσχαρίσια μπριζόλα) και σωστά ψημένα. Ορεκτικά-σαλάτες ικανοποιητικά. Η εξυπηρέτηση γρήγορη και σωστή, άσχετα από τη συχνή κοσμοσυρροή (τώρα το αν σε σερβίρουν -ευγενέστατοι- Αλβανοί και κάποιους ρατσιστές Ελληναράδες τους χαλάει αυτό... ξύδι). Ο χώρος ωραίος, καλύτερος από τις περισσότερες αντίστοιχες ταβέρνες της περιοχής. Κρασί καλό, κέρασμα (γιαούρτι συνήθως) επίσης καλό. Οι τιμές λογικές.

Ευχαριστούμε, ADagres

Σας ευχαριστουμε πολύ για την καλή και ευγενική σας κριτική.
Τα καλά σας λογια μας δίνουν κουράγιο να συνεχίσουμε ακόμα πιο δυναμικά.

Μαρκέλλα

Ο ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Καλύβια Θορικού, Περιοχή Ανατολικής Αττικής

Ο ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!