“ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ”
Κριτική για: Μουρούζης Ταβέρνα

Μουρούζης Ταβέρνα
Η κριτική γράφτηκε 10 Μαρτίου 2018

Πηγαμε την Πεμπτη 8.3.18 κατα τις 5 το απογευμα , ολα ηταν αψογα οι μεριδες ..... πολυ μεγαλες, η μπριζολα γαλακτος πολυ μαλακια (για 2 ατομα θα ελεγα) τα παιδακια νοστιμα, κατσικακι σουβλας ..... λουκουμι, το κοντοσουβλι.... ηταν λιγο σκληρο...!!! πατατες τηγανιτες..... χειροποιητες, βραστα λαχανικα..... τζατζικι ωραιοτατο!!! μας προσεφεραν (δωρο) μια πιατελα αρνι ..... σουβλας!! εξαιρετικο στο τελος το μαγαζι προσφερει γιαουρτι στραγγιστο πολυ καλο με γλυκα του κουταλιου!!! οι τιμες λογικες, το σερβις πολυ καλο !! σιγουρα θα το ξαναεπισκεφθω, το συστηνω ανεπιφυλακτα και απορω για τις .... ασχημες κριτικες...το μονο που θα συμφωνησω με μερικους ειναι οτι παραγγειλαμε μια μεριδα κοντοσουβλι ,κατσικακι ,και παιδακια, και μας εφερε κοντα στα 700- 800 γρ. (υπερβολικο για 1 ατομο ) και μας ειπαν οτι ... επειδη πηγαινει με το κιλο.... βγηκε.... παραπανω..

Ευχαριστούμε, KONDYLIA G

Η κριτική γράφτηκε 7 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ήρθαμε με παρέα 30 ατόμων... πέραν το πολύ ωραίο περιβάλλον με τις ωραίες αίθουσες... οι μερίδες τεράστιες και πολύ νόστιμες και τα αφεντικά μας έκαναν να νιώσουμε σαν να τους γνωρίζουμε χρόνια!!

Ευχαριστούμε, Τασος Κ
Η κριτική γράφτηκε 5 Μαρτίου 2018

Πήγαμε την Κυριακή 4/3 στο εν λόγω εστιατόριο. Ομολογουμένως είχε πολύ κόσμο, ωστόσο βρήκαμε να καθίσουμε. Μεγάλες μερίδες αλλά μέτρια γεύση και υψηλές τιμές. Ωστόσο αυτό που αξίζει να αναφέρω είναι το εξής: Ζητήσαμε μεταξύ άλλων 1/4 κοντοσούβλι για να το δοκιμάσουμε, το οποίο στον κατάλογο περιγράφεται σαν πανσέτα χοιρινή (!!!). Στο λογαριασμό μας χρεώσανε 1/2 κιλό κι όταν τους το είπα μου είπαν ότι τάχα δε μπορεί να υπολογίσει τα βάρος και μπορεί να είναι 500-600 γραμμάτια. Τότε δεν έχει νόημα να πουλάτε με το κιλό. Δηλαδή αν ζητούσαμε 1 κιλό πόσο θα μας χρεώνανε ? για 2 κιλά? Σημειωτέον ότι ο σερβιτόρος το θεώρησε απόλυτα φυσιολογικό αυτό που έγινε και ούτε μας αποζημίωσε, ούτε καν μας ζήτησε ένα συγνώμη. Δεν ξέρω αν για την ταβέρνα αυτό είναι φυσιολογικό, για μένα όμως είναι κοροϊδία.

2  Ευχαριστούμε, Amalia_010
Η κριτική γράφτηκε 4 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Σημερα ηρθαμε κατα λαθος. Δεν ειχε τραπεζι ο χριστοφορος. Πανσετα σολα, χοιρινη για να αλλαξεις σφραγισματα, λουκανικο αισχος, κοκορετσι πικρο, ολα σκετο κρεας χωρις ιχνος γαρνιτουρας. Μονο η μοσχαρισια ηταν οκ. Καλυτερα να το ειχαμε αποφυγει... το παιδακι θεονηστικο...

2  Ευχαριστούμε, Natasa K
Η κριτική γράφτηκε 28 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Κρέατα γευστικά και ποιοτικα,οι μερίδες τεράστιες για φυσιολογικούς ανθρώπους (σιγά σιγά με του ουζακι γίνεται δουλεια),το σέρβις αρκετά καλό και γρήγορο,στο τέλος μας κέρασαν γιαούρτι με τρεις διαφορετικές μαρμελάδες και κανελαδα !

Ευχαριστούμε, papaki90

Μουρούζης Ταβέρνα: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Αρτέμιδα, Περιοχή Ανατολικής Αττικής

Μουρούζης Ταβέρνα: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!