“Το καλύτερο που μπορείτε να επισκεφτείτε !!”
Κριτική για: Μουρούζης Ταβέρνα

Μουρούζης Ταβέρνα
Η κριτική γράφτηκε 7 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ήρθαμε με παρέα 30 ατόμων... πέραν το πολύ ωραίο περιβάλλον με τις ωραίες αίθουσες... οι μερίδες τεράστιες και πολύ νόστιμες και τα αφεντικά μας έκαναν να νιώσουμε σαν να τους γνωρίζουμε χρόνια!!

Ευχαριστούμε, Τασος Κ

Η κριτική γράφτηκε 5 Μαρτίου 2018

Πήγαμε την Κυριακή 4/3 στο εν λόγω εστιατόριο. Ομολογουμένως είχε πολύ κόσμο, ωστόσο βρήκαμε να καθίσουμε. Μεγάλες μερίδες αλλά μέτρια γεύση και υψηλές τιμές. Ωστόσο αυτό που αξίζει να αναφέρω είναι το εξής: Ζητήσαμε μεταξύ άλλων 1/4 κοντοσούβλι για να το δοκιμάσουμε, το οποίο στον κατάλογο περιγράφεται σαν πανσέτα χοιρινή (!!!). Στο λογαριασμό μας χρεώσανε 1/2 κιλό κι όταν τους το είπα μου είπαν ότι τάχα δε μπορεί να υπολογίσει τα βάρος και μπορεί να είναι 500-600 γραμμάτια. Τότε δεν έχει νόημα να πουλάτε με το κιλό. Δηλαδή αν ζητούσαμε 1 κιλό πόσο θα μας χρεώνανε ? για 2 κιλά? Σημειωτέον ότι ο σερβιτόρος το θεώρησε απόλυτα φυσιολογικό αυτό που έγινε και ούτε μας αποζημίωσε, ούτε καν μας ζήτησε ένα συγνώμη. Δεν ξέρω αν για την ταβέρνα αυτό είναι φυσιολογικό, για μένα όμως είναι κοροϊδία.

2  Ευχαριστούμε, Amalia_010
Η κριτική γράφτηκε 4 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Σημερα ηρθαμε κατα λαθος. Δεν ειχε τραπεζι ο χριστοφορος. Πανσετα σολα, χοιρινη για να αλλαξεις σφραγισματα, λουκανικο αισχος, κοκορετσι πικρο, ολα σκετο κρεας χωρις ιχνος γαρνιτουρας. Μονο η μοσχαρισια ηταν οκ. Καλυτερα να το ειχαμε αποφυγει... το παιδακι θεονηστικο...

2  Ευχαριστούμε, Natasa K
Η κριτική γράφτηκε 28 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Κρέατα γευστικά και ποιοτικα,οι μερίδες τεράστιες για φυσιολογικούς ανθρώπους (σιγά σιγά με του ουζακι γίνεται δουλεια),το σέρβις αρκετά καλό και γρήγορο,στο τέλος μας κέρασαν γιαούρτι με τρεις διαφορετικές μαρμελάδες και κανελαδα !

Ημερομηνία επίσκεψης: Φεβρουάριος 2018
Ευχαριστούμε, papaki90
Η κριτική γράφτηκε 25 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ότι και να πω είναι λίγο. Επισκεφθηκαμε το εν λόγω μαγαζί από συστάσεις φίλων και συναδέλφων και ανταμειφθηκαμε πλήρως. Πρώτα απ όλα διάβαζα ότι όλες οι μερίδες ήταν τεράστιες και όντως ισχυε. Πήραμε μια σαλάτα Μουρούζης , 2 πατάτες , 2 τζατζικια , 1 κοκορέτσι , 1 κιλό πανσετα και 1 κιλό παιδάκια , 3 λίτρα κρασί και 2 μπύρες. Όλα αυτά 99.50 ευρώ. Όλα ήταν νοστιμότατα , ποιοτικά και τα κρέατα πολύ σωστά ψημένα. Κέρασμα από το μαγαζί μια μεγάλη μερίδα αρνί και στο τέλος γλυκά του κουταλιού και λικερακια. Το προσωπικό πάρα πολύ ευγενικό και εξυπηρετικό. Τα φαγητά ήρθαν σε πολύ καλή ώρα παρόλο της πολυκοσμίας. Δώστε απλά λιγάκι περισσότερο προσοχή στην καθαριότητα της τουαλέτας. Θα ξαναερθουμε σίγουρα !

Ημερομηνία επίσκεψης: Φεβρουάριος 2018
Ευχαριστούμε, Leontis M

Μουρούζης Ταβέρνα: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Αρτέμιδα, Περιοχή Ανατολικής Αττικής

Αρτέμιδα, Περιοχή Ανατολικής Αττικής

Μουρούζης Ταβέρνα: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!