“Ίσως η καλύτερη μοσχαρίσια που έχω φάει ποτέ!”

Ταβέρνα Το Στέκι Του Φετάνη
Περιγραφή: Είναι καθαρά οικογενειακή μας υπόθεση η ευχαρίστηση των πελατών που έρχονται για να δοκιμάσουν τα φαγητά μας. Τα φαγητά μας γίνονται με πολύ μεράκι, η σπεσιαλιτέ μας είναι η παραδοσιακή γουρουνοπούλα που γίνεται στον φούρνο με ξύλα όλη νύχτα και οι πίτες της Ευγενίας. Θα χαρούμε να σας γνωρίσουμε από κοντά και να δοκιμάσετε τα υπέροχα φαγητά μας. Βραβευμένο από το AthensBook. gr και τον Ελεύθερο Τύπο το έτος 2014 και 2015! Σας ευχαριστούμε και.. σας περιμένουμε στο κατάστημα μας!
Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Τέλειες πίτες, χορταστικές μερίδες σε όλα και η γουρουνοπουλα λουκούμι. Εξαιρετικα κρέατα και ίσως η καλύτερη μοσχάρισια που έχω φάει ποτέ!

Ευχαριστούμε, LiaHide

Η κριτική γράφτηκε 1 Μαρτίου 2018

Τετάρτη βράδυ (20:30) επισκεφτήκαμε το Στέκι του Φετάνη. Κακώς...
Το μαγαζί ανοιχτό αλλά καλύτερα να το είχαν κλειστό.
Μέχρι και που φύγαμε δεν υπήρξε άλλη παρέα. Εμείς οι τρείς και καμιά δεκαριά άτομα της οικογένειας που είχαν στρώσει το δικό τους τραπέζι για να δειπνήσουν (δεν μας ενόχλησε καθόλου).
Χώρος ανακατεμένος και σχετικά απεριποίητος. Θύμιζε φτηνή ψησταριά των ‘70ς.
Μια κοπελίτσα μας έφερε τον κατάλογο. Προχειροφτιαγμένος.
Η παραγγελία μας .
Κρασί ροζέ χύμα, ενδιαφέρον δροσερό και δίχως παρενέργειες το πρωί (1 κιλό- 7€)
Μπύρα Άλφα για τον τρίτο της παρέας (σύνολο φιαλών τρείς, οι πρώτες δύο των 300ml και η τρίτη των 500ml – επισυνάπτεται φωτό δια του λόγου το αληθές) δεν ρωτήσαμε το γιατί - κακώς - και ακόμη χειρότερα δεν διαμαρτυρηθήκαμε όταν χρεώθηκαν στο λογαριασμό και οι τρείς σαν μεγάλες. (μάλλον ήμασταν υπνωτισμένοι ή κάτι άλλο).
Ψωμί καψαλισμένο με λάδι και ρίγανη (δύο γωνίες απο άσπρο ψωμί- μέτριο) τη δεύτερη μερίδα που ζητήσαμε, χωρίς να μας το ψήσει ήταν άλλος τύπος-ποιότητα και αρκετά καλύτερο.
Σαλάτα μαρούλι - 4€ - καλή ποσότητα αλλά όχι σαλάτα καθότι υπήρχε μόνο μαρούλι χωρίς άνηθο και φρέσκο κρεμμυδάκι .
Φάβα, ωραία φαινόταν, δεν δοκίμασα (ο ένας εκ των φίλων που δοκίμασε δεν ενθουσιάστηκε).
Τυρι σαγανάκι ενδιαφέρον και αλμυρό όσο έπρεπε.
Κολοκυθάκια χωρίς πανάρισμα αλλά σωστά τηγανισμένα.
Λαχανοντολμάδες. Τέσσερα κομμάτια σε πιατέλα με μπόλικο αυγολέμονο. Γευστικότατοι (με τα αρωματικά τους να διακρίνονται ευχάριστα) και το αυγολέμονο τέλειο (το φάγαμε και με το κουτάλι ! ! !)
Μοσχαρίσια εζητήθη καλοψημένη και έτσι ήρθε, γευστική και μεγάλη
Χοιρινή σπαλομπριζολα ζουμερή και χορταστικάτατη
Προβατίνα, 700 γαμμάρια, σκληρή και αρκετά κομμάτια ήταν αρπαγμένα από το κάρβουνο (μαύρα έξω- κόκκινα μέσα)
Με το λογαριασμό ήρθε και γλυκάκι κερασμένο (δύο κωκάκια κι ένα μπαμπαδάκι)
Εκτός απο τη μικρή που μας εξυπηρέτησε, άλλος (εκ του καταστήματος αν και κάθονταν στο διπλανό τραπέζι) δεν ενδιαφέρθηκε να ρωτήσει πως βρήκαμε τα εδέσματα που καταναλώσαμε. Εκτός και αν νόμισαν ότι κατενθουσιαστήκαμε αλλά και πάλι θα έπρεπε να δείξουν ενα ελάχιστο ενδιαφέρον.
Κόστος των καταναλωθέντων 74,50€ (λογικό προς τσιμπημένο χωρίς να υπολογίζουμε τις δύο μπύρες που τις πληρώσαμε ‘υπερκοστολογημένες’)
Δεν θα δώσω δεύτερη ευκαιρία και ούτε θα το προτείνω καθότι πιστεύω οτι ο πελάτης δεν χρειάζεται να ρίχνει τα ζάρια (για το ποιά είναι καλή μέρα να πάει για φαγητό και περισσότερο για το ποιά από τα πιάτα μπορεί να πετύχουν στο μαγείρεμα ή το ψήσιμο). Και φυσικά ο χώρος και το περιβάλλον του καταστήματος δεν είναι και αυτό που θα το έλεγες, ‘κράχτη’.

Ευχαριστούμε, Panos A
Η κριτική γράφτηκε 15 Νοεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Απαράδεκτη κουζίνα κ περιβάλλον . Νομίζω κάτω του μετρίου γεύση κ υλικά . Δεν θα ξανά πατήσουμε το πόδι μας ούτε για αστείο .

3  Ευχαριστούμε, stardustsolemar
Ο/η Xrisoula_1, Υπεύθυνος Δημοσίων Σχέσεων του Ταβέρνα Το Στέκι Του Φετάνη, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 17 Νοεμβρίου 2017

Σας ευχαριστούμε για την κριτική.Δικαιολογήστε μας την κριτική σας για να καταλάβουμε τι δεν σας άρεσε.
Ταβέρνα το Στέκι του Φετάνη

Η κριτική γράφτηκε 17 Αυγούστου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Αν έχεις μεράκι στο ψητό τότε έχεις επιλέξει το σωστό μαγαζί.Η γουρουνοπούλα μεγάλη σε ποσότητα πολύ καλή σε ποιότητα και καλή τιμή.Όλες οι μερίδες μεγάλες και γευστικές!

Ευχαριστούμε, AxiZor
Η κριτική γράφτηκε 16 Απριλίου 2017

Εξαιρετικά κρέατα, σοβαρές μερίδες, καλές τιμές και γλυκύτατη ''άνθρωποι'' .
Ευχαριστούμε πολύ! Φάνης Μαυρουδής.

Ευχαριστούμε, ΦΑΝΗΣ Μ

Ταβέρνα Το Στέκι Του Φετάνη: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Χαλάνδρι, Αττική

Γέρακας, Περιοχή Ανατολικής Αττικής

Ταβέρνα Το Στέκι Του Φετάνη: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!