“Ποιοτικό φαγητό ”

Η Ελιά
Επιλογές δείπνου: Δείπνο, Υπαίθρια τραπέζια
Περιγραφή: Εστιατοριο Ελληνικης-Μεσογειακης κουζινας
Η κριτική γράφτηκε 25 Ιουνίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Έχω επισκεφτεί το κατάστημα αρκετές φορές.
Το φαγητό όλες τις φορές ήταν πολύ καλό με σταθερή ποιότητα και φυσικά πολύ καθαρό !
Ωραίο περιβάλλον με εξυπηρετικό προσωπικό!

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούνιος 2018
Ευχαριστούμε, antonis30f

Η κριτική γράφτηκε 21 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Επισκεφθηκαμε την ελιά την καθαρά Δευτέρα. Λόγω της ημέρας ήταν φυσιολογικό να γίνεται χαμός. Έτσι επειδή πήγαμε κατά τις 4.30 το απόγευμα και παρόλο που το μενού ήταν καθόλα σαρακοστιανο, ειδικά για την ημέρα, δυστυχώς όταν πήγαμε δεν είχε ούτε χταπόδι, ούτε καλαμαράκια που έχουν την τιμητική τους . Αυτά που δοκιμάσαμε ήταν αρκετά γευστικά και οι μερίδες χορταστικές. Το σέρβις ικανοποιητικό, γιατί λόγω της ημέρας έτρεχαν πανικοβλητοι υποθέτω.. Ο χωρος θα μπορούσε και καλύτερος γιατί έκανε κρύο στην έξω πλευρά που καθόμασταν μιας και μέσα ήταν γεμάτο. Ίσως του λείπει και μια ελαφριά μουσική για να καλύπτει την οχλαγωγια του κόσμου και τη φασαρία της κουζίνας.. Θα το επισκεφτούμε και μια κανονική ημέρα ώστε να το δούμε και υπό νορμάλ συνθήκες και με το κανονικό μενού.από τιμές πολύ καλό

Ευχαριστούμε, Anthi K
Η κριτική γράφτηκε 19 Φεβρουαρίου 2018

Πήγαμε την καθαρά Δευτέρα.
Φωνάξαμε την υπεύθυνη να πάρουμε παραγγελία και ήρθε μετά από αρκετή ώρα και αφού παραπονεθήκαμε γιατί πήγε να πάρει παραγγελία από την διπλανή παρέα που είχε έρθει πριν 5' λεπτά.
Πριν παραγγείλουμε μας ενημέρωσε ότι δεν υπήρχε καθόλου χταπόδι και κάναμε την αντίστοιχη παραγγελία.
Όταν πήγε στο διπλανό τραπέζι, η παρέα παρήγγειλε και πήρε κανονικά μερίδες χταποδιού.
Οι μερίδες που ήρθαν ήταν πολύ μικρές για την τιμή τους και αρκετά ακριβές (11€ για μια περίπου...μερίδα καλαμαράκια).
Στο τέλος του φαγητού αφού ζητήσαμε να μας φέρουν λογαριασμό, μας ρώτησαν αν θέλουμε να μας κεράσουν κάποιο γλυκό ανάμεσα σε 3 γλυκά.
Στη συνέχεια ακριβώς στην διπλανή παρέα στα λίστα με τα γλυκά προστέθηκαν και άλλα ίσως γιατί ήταν γνωστοί τους...
Αφού ήρθε το γλυκό και ο λογαριασμός παρατηρήσαμε ότι το γλυκό είχε χρεωθεί κανονικά στον λογαριασμό. Μετά από απαίτηση μας αφαιρέθηκε και μας προσφέρθηκε η δυνατότητα να πληρώσουμε σε 2 τιμές μια με απόδειξη και μια χωρίς...
Αφού πληρώσαμε και αναφέραμε τα περιστατικά ο σερβιτόρος προθυμοποιήθηκε να μας κεράσει κάτι..
Το μαγαζί απ'ότι φαίνεται έχει άλλο κατάλογο και εξυπηρέτηση για τους καινούργιους πελάτες και άλλο για τους φίλους και γνωστούς.
Δυστυχώς εμείς δεν θα ξαναπάμε ποτέ πια και δεν το προτείνουμε σε κανέναν αν δεν είναι γνωστός του μαγαζιού.

Ευχαριστούμε, Dimitris_Argyroupoli
Η κριτική γράφτηκε 19 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πρώτη φορά και καθαρή δευτέρα. Μύδια, καλαμαράκια κατεψυγμένα,καβουροσαλατα, χταπόδι Όλα πολύ νόστιμα. Πραγματικά εξαιρετικά όλα !!!! Θα έρθω ξανά για να δοκιμάσω και το κανονικό μενού!!!!!

Ευχαριστούμε, alexandr0sk
Η κριτική γράφτηκε 31 Ιανουαρίου 2018

Εκπληκτικό φαγητό και εξυπηρέτηση. Θαυμάσιες μεσογειακές γεύσεις και ο σεφ είναι πραγματικά κορυφαίος.

Ημερομηνία επίσκεψης: Νοέμβριος 2017
1  Ευχαριστούμε, Nasos D

Η Ελιά: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Άλιμος, Αττική