“Ταξίδι γευσιγνωσίας!!”
Κριτική για: Αίφνης

Αίφνης
Περιγραφή: Το "Αίφνης" ένα μικρό εστιατόριο στην Αργυρούπολη,ίσως το πιό μικρό εστιατόριο των νοτίων προαστίων,που θυμίζει το σαλόνι του σπιτιού μας, με υπέροχο ντεκόρ, σαν από άλλη εποχή, ήρθε για να γεμίσει τα βράδυα σας με μοναδική φιλοξενία και νόστιμες γεύσεις. Οι αλχημείες του Χάρη, πάντα με βάση την μεσογειακή κουζίνα επιφυλάσσουν γευστικές εκπλήξεις κάθε βράδυ. Δεν έχετε παρά να μας....δοκιμάσετε!!!

Νουμπουλο με μαρμελάδα μάνγκο... Γιουβέτσι καβουρμά... Ζυγούρι με πατάτα και μασκαρπόνε... Με άλλα λόγια.. Απογείωση γεύσεων που δεν έχουμε βρει πουθενά αλλού !! Είμαστε πολυ τυχεροί που σας έχουμε στην πόλη μας!!

1  Ευχαριστούμε, Frantzeska_Markaki

Η κριτική γράφτηκε 9 Οκτωβρίου 2020

Λίγα πιο μακριά από την πλατεία της Αργυρούπολης, ένας κρυμμένος θησαυρός με πολύ λογικές τιμές και άψογο service. Να το επισκεφθείτε οπωσδήποτε!!

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάιος 2020
Ευχαριστούμε, kostis86
Η κριτική γράφτηκε 15 Σεπτεμβρίου 2020

Επιλέξαμε το συγκεκριμένο ρεστωράν για να να γιορτάσουμε την επέτειο μας και πολύ καλά κάναμε.Εξαιρετικός καλαίσθητος χώρος εσωτερικά,προσεγμένος εξωτερικά με πολύ όμορφες γεύσεις και παρουσίαση των πιάτων,με ιδιαίτερο γούστο ακόμα και στα μπουκάλια που σερβιρόταν το κρασί η το τσίπουρο.απίστευτη η σαλάτα με την φακή beluga, τρομερό το πεινιρλί εξαιρετικό το ψητό συκώτι.Το καλωσόρισμα και το ενδιαφέρον όλων ήταν εντυπωσιακό.Εύκολο πάρκιγκ και καλές τιμές.Το συνιστώ ανεπιφύλακτα!

1  Ευχαριστούμε, 07EVI08
Η κριτική γράφτηκε 21 Ιουλίου 2020

Επισκεφθήκαμε το Αίφνης για πρώτη φορά στις 17/7, μια παρέα 6 ατόμων. Από την πρώτη στιγμή μας κέρδισε ο χώρος και το καλωσόρισμα των ιδιοκτητών! Η κοπέλα στο σέρβις φιλική και χαμογελαστή, ότι μας πρότεινε αποδείχτηκε θαυμάσιο! Δοκιμάσαμε πολλά πιάτα και μείναμε πολύ ευχαριστημένοι από όλα! Ξεχωρίσαμε το πεινιρλί με παστουρμά, το χούμους, τη δροσερή πράσινη σαλάτα, το συκώτι ψημένο τέλεια! Δοκιμάσαμε επίσης κότσι, καβουρμά, μανιτάρια και ήπιαμε ένα υπέροχο ροζέ κρασί! Μας καλωσόρισαν και μας αποχαιρέτησαν με κέρασμα και επίσης κέρασαν και ένα πιάτο για να συνοδεύσει το κρασί μας. Σε όλα τα πιάτα υπήρχε μια ξεχωριστή πινελιά αγαπημένου μαμαδίστικου φαγητού, φτιαγμένου με πολύ μεράκι και με προσοχή στη λεπτομέρεια! Θα το ξαναεπισκεφθούμε πολύ σύντομα!

1  Ευχαριστούμε, theodosiadr
Η κριτική γράφτηκε 20 Ιουλίου 2020

Η ατμόσφαιρα μοναδική, το φαγητό εξαιρετικό, το κρασί απίθανο και η φιλοξενία καταπλητική... Είχαμε καιρό να νοιώσουμε έτσι και έχουμε επισκευθεί πολλά εστιατόρια.

2  Ευχαριστούμε, mariac702019

Αίφνης: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Γλυφάδα, Αττική

Αργυρούπολη, Αττική
Άλιμος, Αττική

Αίφνης: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!

$USD
Ελλάδα
© 2020 TripAdvisor LLC Με την επιφύλαξη όλων των νόμιμων δικαιωμάτων.