Vigla Studios
Η κριτική γράφτηκε 19 Αυγούστου 2017

Είχαμε την ατυχία να μην είναι η αρχική επιλογή διαμονής μας στο νησί, έχοντας επιλέξει να μείνουμε σε κάποιο ξενοδοχείο και όπως αποδείχθηκε κάναμε τεράστιο λάθος αφού από την αρχική μας επιλογή φύγαμε άρον άρον.....έτσι ανακαλύψαμε τα vigla studios!
Δεν πιστεύαμε στα μάτια μας πως η φιλοξενία μια οικογενειακής επιχείρησης μπορεί να σε κάνει να ευχαριστηθείς της διακοπές σου όσο δεν πάει!
Το δωμάτιο μας ήταν πολύ όμορφο και πεντακάθαρο, όπως ακριβώς βλέπει κανείς στις φωτογραφίες, ο περιβάλλοντας χώρος περιποιημένος και με το παραπάνω με όμορφους καθιστικούς χώρους για να απολαύσεις τον καφέ σου με ηρεμία σου και όμορφη θέα.
Η τοποθεσία είναι ιδανική μιας και βρίσκεται σχεδόν στο κέντρο του νησιού και έχεις συνεχώς όλες τις επιλογές ανοιχτές, αρκεί βέβαια να έχει μεταφορικό μέσο.
Μείναμε ανεπάντεχα ευχαριστημένοι από τη διαμονή μας και σίγουρα την επόμενη φορά που θα ξαναεπισκεφθούμε τα Κύθηρα θα έχουμε σίγουρη την επιλογή της διαμονής μας!

• Διαμονή: Αύγουστος 2017, ταξίδι με φίλους
3  Ευχαριστούμε, xenoumpa
Η κριτική γράφτηκε 29 Ιουλίου 2017

Είναι η τρίτη φορά που έρχομαι στο νησί και η δεύτερη στη vigla και δεν πρόκειται ν' αλλάξω αυτή μου την επιλογή όσες φορές και να ξανάρθω στο νησί!!!!
Είναι στο κέντρο του νησιού και μπορείς να πας εύκολα και γρήγορα σε όλες τις παραλίες και τα χωριά.
Τα δωμάτια είναι σαν μικρά σπιτάκια, ευρύχωρα και προσφέρουν όλες τις ανέσεις. Η καθημερινή καθαριότητα και φροντίδα μοσχοβολάνε, από την ιδιωτική σου αυλίτσα, πριν ακόμη βάλεις το κλειδι στην πόρτα.
Όλα τα σπιτάκια είναι ανακαινισμένα με μεράκι και σεβασμό στην αρχιτεκτονική παράδοση του νησιού, καλύπτοντας συγχρόνως όλες τις σύγχρονες ανέσεις.
Η φιλοξενεία ήταν κάτι παραπάνω από εξαιρετική, νιώθαμε απλά σαν το σπίτι μας!!!
Και για την τιμή δεν υπάρχουν λόγια μιας και είναι κάτι περισσότερο απο value for money....
Την οροτείνω ανεπιφύλακτα!

• Διαμονή: Ιούλιος 2017, ταξίδι με τον/την σύντροφο
1  Ευχαριστούμε, Διονυσία Σ
Η κριτική γράφτηκε 24 Αυγούστου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Πολυ προσεγμένα δωμάτια πεντακάθαρα και διακοσμημένα στο ύφος που αρμόζει δηλαδή του χωριού.Ο Μανώλης και η οικογένεια του πολύ φιλόξενη και ευγενική.Βολεύει για όλες τις αποστάσεις στο σημείο που βρίσκεται και το σημαντικότερο έχει ησυχία όλες τις ώρες της ημέρας.Οι τιμές του για αυτό που σου παρέχει είναι πολύ οικονομικές το προτείνω με κλειστά μάτια ίσως από τις πιο ωραίες μου διανομές σε νησί.

Διαμονή: Αύγουστος 2016, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, Ηλίας Δ
Η κριτική γράφτηκε 13 Αυγούστου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ όμορφο κατάλυμα, προσεγμένο και πολύ καθαρό. Εναρμονισμένο με το περιβάλλον. Μείναμε πολύ ικανοποιημένοι από τη διαμονή μας εκεί και εξυπηρετεί πολύ και η τοποθεσία που είναι κεντρικά και μπορείς να κινηθείς με ευκολία προς οποιαδήποτε κατεύθυνση του νησιού.

Διαμονή: Αύγουστος 2016, ταξίδι με τον/την σύντροφο
1  Ευχαριστούμε, nic0l_84
Η κριτική γράφτηκε 6 Σεπτεμβρίου 2013

Η διαμονή μας στο βίγλα μας άφησε με τις καλύτερες εντυπώσεις. Τα δωμάτια είναι ευρύχωρα και πεντακάθαρα. Πολύ ωραία διακοσμημένα διατηρώντας το παραδοσιακό στοιχείο και οι ιδιοκτήτες πολύ ευγενικοί κι εξυπηρετικοί. Σίγουρα θα είναι η πρώτη μας επιλογή και για επόμενες διακοπές μας στα Κύθηρα.

• Διαμονή: Αύγουστος 2013, ταξίδι με τον/την σύντροφο
3  Ευχαριστούμε, Xart