“Όταν το καλό φαγητό....συνδυάζεται με υπέροχη θέα.”
Κριτική για: Ταβέρνα Πλειάδες

Ταβέρνα Πλειάδες
Περιγραφή: Η ταβέρνα μας βρίσκεται στο Ξενοδοχείο Πλειάδες,στο νότιο άκρο του παραδοσιακού οικισμού του Παλαιού Παντελεήμονα. Το γαστριμαργικό αποτέλεσμα μετα την επίσκεψη στο εστιατόριό μας το φροντίζει ο μάγειράς μας , με τις ντόπιες συνταγές και τις σούβλες απο ζυγούρι,κεμπάπ,κοκορέτσι,αρνάκι,κατσικάκι,κοτόπουλο και πολλές άλλες νόστιμες συνταγές και κυνήγια, που επιμελείται με ζήλο. Τα λευκά,ροζε και κόκκινα κρασιά που διαθέτει η κάβα μας ειναι κυρίως απο τις περιοχές του Τυρνάβου, της Ραψάνης και της Πιερίας. Μην διστάσετε να ζητήσετε κάποιο ιδιαίτερο πιάτο που σας αρέσει, γιατι εμείς δεν θα διστάσουμε να κάνουμε την επιθυμία σας πραγματικότητα..
Η κριτική γράφτηκε 4 Μαρτίου 2018

Σε έναν πολύ ωραίο χώρο ...μια πολύ σοβαρή προσπάθεια για πολύ γευστικά πιάτα. Η εξυπηρέτηση είναι άψογη και πολύ φιλική. Στις γεύσεις δεν πλήττεις όσες φορές κι'αν πας, γιατί ο σεφ φροντίζει να υπάρχει πάντα κάτι καινούργιο.
Οι τιμές είναι πολύ προσιτές και αν τις συνδυάσετε και με δωμάτιο από τον υπέροχο ξενώνα τότε έχετε και επιπλέον έκπτωση στις τιμές.

Ευχαριστούμε, Antonios D

Η κριτική γράφτηκε 16 Φεβρουαρίου 2018

Το προσωπικό ήταν πολύ εξυπηρετικο,όλα ήταν νόστιμα,πήραμε την σαλάτα τους,ένα γιουβετσι μοσχαρι ,μια χοιρινη μπριζόλα και ένα κοτόπυλο με μανιτάρια.Είχε ωραία θέα.Άξιζε τον κόπο!

Ευχαριστούμε, alexandranik
Η κριτική γράφτηκε 4 Φεβρουαρίου 2018

περασαμε ενα πολυ ομορφο Σαββατοκυριακο στον ξενωνα Πλειαδες και το μεσημερι γευματισαμε στο εστιατοριο.πολυ πολυ ωραιο φαγητο.τελειο ζεστο περιβαλλον και αψογη εξυπηρετηση.τα φαγητα ηταν ολα το ενα ποιο νοστιμο απο το αλλο.θα ξαναπαμε σιγουρα.

Ευχαριστούμε, EIRHNH M
Η κριτική γράφτηκε 23 Ιανουαρίου 2018

πολύ ωραίο φαγητό, σε πολύ όμορφο χώρο και τρομερή θέα.καθαρό και έχει 2 πιάτα που είναι κορυφαία σε γεύση

Ευχαριστούμε, tsaougerek
Η κριτική γράφτηκε 9 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ωραίος χώρος με τζάκι κ θέα τον χιονισμένο Όλυμπο.Νοστιμα φαγητά αλλά λίγο τσιμπημενες οι τιμές.Αν θέλουν να τραβήξουν περισσότερο κόσμο,σε σχεση με τις ταβέρνες μέσα στο χωριό, πρέπει να κατεβάσουν τις τιμές.

Ευχαριστούμε, Evangelios K

Ταβέρνα Πλειάδες: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Παραλία Παντελεήμονα, Περιοχή Πιερίας
Πλαταμώνας, Περιοχή Πιερίας

Ταβέρνα Πλειάδες: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!