“ΕΥΓΕΝΕΙΑ & ΝΟΣΤΙΜΙΑ!”

Μικρασιάτικο Μεζεδοπωλείο
Η κριτική γράφτηκε 8 Μαρτίου 2018

Πήγαμε για πρώτη φορά και εντυπωσιάστηκα από την ευγένεια όλων και το νόστιμο πολίτικο φαγητό.
Πήραμε γιαουρτγλου με πολύ νόστιμο κεμπάπ, λαχματζόυνι που έμαθα ότι τρώγετε με ντομάτα, μαρούλι κ λεμόνι και η γεύση του ήταν υπέροχη.
Μουσική ζωντανή απο δυο κυρίους με ωραίες φωνές και πολύ καλή διάθεση.
Φεύγοντας είπαμε και οι δύο, το μαγαζί είχε πολύ θετική ενέργεια από όλους.
Μου εκανε εντύπωση που ο ιδιοκτήτης μας ξεπροβόδησε όλους και μας ευχαρίστησε.
Σουπερ θα ξαναπάμε.

1  Ευχαριστούμε, Μίνα Α

Η κριτική γράφτηκε 7 Ιανουαρίου 2018

Το μικρασιάτικο είναι το στέκι πολύ καλών μας φίλων, οι οποίοι μας προσκάλεσαν τις προηγούμενες ημέρες σε αυτό.
Το μαγαζί ήταν γεμάτο από κόσμο και η ατμόσφαιρα από τις παρέες φαινόταν ευχάριστη.
Παρά την αυξημένη κίνηση, εξυπηρετηθήκαμε πολύ γρήγορα. Μεγάλη εντύπωση μου έκανε ότι οι σερβιτόροι ήταν ταχύτατοι, ευγενικοί και πραγματικά είναι από εκείνους που παρατηρούν άμεσα αν και τι χρειάζεται ο πελάτης.
Οι σαλάτες και τα ορεκτικά ήρθαν αρκετά σύντομα στο τραπέζι. Αυτά νομίζω ήταν και τα πιο νόστιμα! Το αγαπημένο όλων ήταν η παστουρμαδόπιτα (ήταν ελαφριά), οι φρεσκοκομμένες σαλάτες και οι πατάτες! Το λαχματζούν δεν μου άρεσε, όχι μόνο λόγω ποιότητας κρέατος αλλά και η βάση του ήταν κάπως ''μουλιασμένη''.
Για κυρίως πιάτα διαλέξαμε την μικρή ποικιλία κρεατικών και τα κεμπάπ για να τα μοιραστούμε. Η ποσότητα των πιάτων ήταν σεβαστή, αλλά η ποιότητα των κρεάτων μέτρια.
Όσον αφορά το ημίγλυκο κρασί που δοκίμασα, δυστυχώς δεν μου άρεσε καθόλου γιατί ήταν αρκετά γλυκό για τα γούστα μου, καθώς και είχε μια επίγευση από μπαχαρικά.

Οι μουσικοί ήταν πάρα πολύ καλοί και το ρεπερτόριο τους εξίσου το ίδιο!

Extra παρατηρήσεις: Παρά τον εξαερισμό του καταστήματος, οι θαμώνες κάπνιζαν και η ατμόσφαιρα για κάποιον που δεν καπνίζει είναι κάπως δυσάρεστη.
Σίγουρα θα το επισκεφθώ ξανά γιατί περάσαμε περίφημα, αλλά αν και κρεατοφάγος δεν θα προτιμήσουμε κάποιο πιάτο που έχει κρέας.
Φροντίστε να κλείσετε τραπέζι νωρίτερα τις ημέρες που έχει ζωντανή μουσική!

Υ.Γ. Φωτογραφίες από τα ορεκτικά δεν πρόλαβα να βγάλω, φαγώθηκαν σε χρόνο ''ντε-τε''.

Ευχαριστούμε, krisgmrd
Η κριτική γράφτηκε 2 Ιανουαρίου 2018

Το χειρότερο μαγαζί ever. Περάσαμε το χειρότερο πρωτοχρονιάτικο ρεβεγιόν. Δεν ήξεραν που πάνε τα τέσσερα.

1  Ευχαριστούμε, chalikoutis
Η κριτική γράφτηκε 3 Δεκεμβρίου 2017

Το επσκεφθήκαμε Σάββατο βράδυ . Η κράτηση είναι απολύτως απαραίτητη από την προηγούμενη μέρα . Η εξυπηρέτηση ήταν πάρα πολύ καλή . Το φαγητό είναι επίσης πολύ καλό αν και οι μερίδες είναι λίγο οριακές . Οι τιμές είναι λογικές αφού το κόστος είναι κάτω από 20€ / άτομο . Τέλος η ζωντανή μουσική δημιουργεί κέφι στο μαγαζί ακόμα και για χορό παρά το μικρό μέγεθος του καταστήματος . Αρνητικό για εμάς ήταν ότι επιρρέπεται το κάπνισμα

Ευχαριστούμε, Φωτης B
Η κριτική γράφτηκε 13 Σεπτεμβρίου 2017

Με τα τραπεζάκια έξω το καλοκαίρι αξίζει. Ήσυχα, δροσερά, κάθεσαι άνετα και κυρίως μπορείς να συζητήσεις. Πολύ ευγενική εξυπηρέτηση από νέα παιδιά που προσπαθούν αβίαστα να σε κάνουν να νιώσεις "σπίτι" σου. Τα φαγητά πολυ νοστιμα ικανοποιητικες μεριδες και ωραία σερβιρισμένα. Μας κέρασαν και γλυκό στο τέλος. Τιμές πολύ λογικές που δεν υπερβαίνουν τα 20 ευρώ το άτομο. Έγραψε.....

Ευχαριστούμε, Stelios_new

Μικρασιάτικο Μεζεδοπωλείο: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Νέα Φιλαδέλφεια, Αττική

Μικρασιάτικο Μεζεδοπωλείο: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!