“κρυμμενο αλλα ωραιο”
Κριτική για: Λαδόχαρτο

Λαδόχαρτο
Η κριτική γράφτηκε 5 Μαρτίου 2018

οχι πολυ κεντρικα αλλα μια βολτα που αξιζει για καποιον που του αρεσουν τα ψητα.. ειδικα τα χοιρινα καλαμακια του

Ευχαριστούμε, Ria K

Η κριτική γράφτηκε 22 Ιουνίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Πήγαμε οικογενειακώς καθώς μένουμε κοντά Παρασκευή βράδυ όταν είχε το παζάρι της Ζωοδόχου Πηγής στην Νέα Φιλαδέλφεια με κουπόνι απο deal site προσφορά για 4 άτομα 30€ απο 60€. Ο χώρος όχι κάτι ιδιαίτερο και σημειωτέον αν και ζητήσαμε για το μεσημέρι να πάμε με τηλεφωνική κράτηση μας το ακύρωσαν και μας έβαλαν το βραδυ 9 η ώρα. Ήμασταν μόνοι μας καθώς δεν υπήρχε άλλη παρέα στο μαγαζί, ήταν άδειο κάτι που με προβλημάτισε και τελικά δυστυχώς δικαιώθηκα γι'αυτό! Μας σέρβιρε μια αλλοδαπή κοπέλα η οποία μάλλον ήταν καινούργια και δεν ήξερε ουτε να στρώσει το τραπεζομάντηλο (ανάποδα το έστρωσε). Απο φαγητό οι μερίδες ήταν πολύ μικρές, τα κρέατα πολύ ψημένα σκληρά σε σημείο κάρβουνου δλδ και οι τιμές σε σχέση με αυτό που πρόσφεραν πανάκριβες!!! Πολύ άσχημη εντύπωση ήταν ότι στην κουζίνα φώναζαν και μάλωναν οι ψήστες μεταξύ τους ενδεικτικό της ασυνεννοησίας που υπήρχε στο μαγαζί!!! Τέλος το κερασάκι στην τούρτα ήταν όταν ζητήσαμε απόδειξη και μας έφεραν απόδειξη μόνο για τα δυο καραφάκια κρασί που είχαμε πάρει και όχι για τα συνολικά πιάτα που είχαμε παραγγείλει!!! Όταν ζήτησα και επέμενα για απόδειξη μου είπαν οτι επειδή τα έκλεισα απο το ιντερνετ τα κουπόνια των 30€ δεν κόβουν απόδειξη. Και όταν τους ρώτησα μα καλά πόσο είναι το σύνολο; Γιατί μπορούσαμε να κάνουμε λογαριασμό μέχρι 60€ βάση των κουπονιών, μου απάντησε οτι ήταν γύρω στα 56€. Τι να πω....με κουτοπονηριές και τόσο απαράδεκτη συμπεριφορά και φαγητά το μαγαζί θα το κλείσουν όπως παει!
Αποφύγετε να πάτε καθώς στην γύρω περιοχή υπάρχουν πολλές αξιόλογες ταβέρνες που θα μείνετε πολύ ευχαριστημένοι και απο φαγητό και απο τιμές!!!

3  Ευχαριστούμε, Giorgos C
Η κριτική γράφτηκε 15 Ιανουαρίου 2016

Από που να ξεκινησω και που να τελειωσω. Πρώτα απ'ολα απαραδεκτος χωρος, χαμηλοτάβανη αίθουσα, όχι τοσο καθαρη, φθαρμενα τραπεζια και βρώμικα τα μπουκαλακια με το ξιδι και το λάδι. Εν πάσει περιπτώση αν και άδειο το μαγαζί στις 7 το απόγευμα Παρασκευης είπαμε να του δωσουμε μια ευκαιρια και να κατσουμε. Παραγγείλαμε μονο μπουρεκακια, κολοκυθοκεφτεδες και μια μικρη ποικιλια λογω υψηλης τιμης! 7.40 η Χωριατικη? Ημαρτον. Εσεις οι αλλοι που γραφεται καλα σχολια για αυτο το απαραδεκτο μαγαζι που εχετε ξαναδει την Χωριατικη 7.40 πέρα απο νησια και τουριστικα μαγαζια το καλοκαιρι? Η σαλατα αυτη εχει σηνηθως 5-6 ευρω. Συνεχιζω λοιπον, τα μπουρεκακια τιποτα το ιδιαιτερο αγευστα και εβγαινε η τηγανιλα το ιδιο ακριβως και για τους κολοκυθοκεφτεδες. Η ποικιλια το πιο ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ πιατο απ ολα. Και οταν λεω απαραδεκτο απαραδεκτο. Επιεικως απαραδεκτο. 19 ευρω και ηταν μικρη με δυο πατατες, δυο μπριζολακια το ενα απο τα οποια ηταν σκετο κοκαλο αρα ενα ουσιαστικα, μια άψητη σεφταλια εντελως απαραδεκτο και το καλυτερο απο ολα ελειπε το κεμπαπ! Όταν λοιπον το είπαμε στον ψηστη εκεινος εντελως αδιαφορα μας ελεγε ενα ναι και? ναι και? λες και μας εκανε και χαρη που μας μιλαγε κιολας. Δεν ζητησε ουτε ΕΝΑ συγγνωμη, εξακολουθουσε αδιαφορα να ειρωνευεται και μαλιστα οταν ζητησαμε αποδειξη μας ειπε οτι δεν μπορει να μας την δωσει γιατι ειναι καινουριος σ αυτο το μαγαζι (αν και 20 χρονια σε αυτη τη δουλεια οπως μας ειπε ταιζει 20 χρονια κοσμο. τοσα χρονια στην δουλεια και δεν ξερει να την κανει καλα?) και δεν μπορει να ανακατευτει με ταμιακες και τετοια. Η απαραδεκτη επισης σερβιτορα εφυγε και μας αφησε ετσι μεσα στο μαγαζι να περιμενουμε κανα 20λεπτο να γυρισει για να μας κοψει αποδειξη. Με πελατες μεσα και εφυγε να παει στο Πρακτικερ λες και δεν μπορουσε να παει 5 λεπτα αργοτερα αφου φευγαμε. Ενω ηξερε οτι τελειωνουμε και θα φυγουμε σε λιγο! Και δεν ειχε και αλλους πελατες! Ο υποτιθεμενος ψηστης λοιπον τηλεφωνει στο αφεντικο γιατι σαν καινουριος εκει δεν ειχε το τηλ της κοπελας και το αφεντικο διεταξε να περιμενουμε την κοπελα. Δλδ εμεις δεν εχουμε αλλες δουλειες? Ξαναλεω επιεικως απαραδεκτη μεταχειρηση και συμπεριφορα. Δεν ακουσαμε ουτε μια συγνωμη μονο ειρωνια και αδιαφορια. Αυτη ηταν η δικη μας εμπειρια! Εχουμε επισκεφθει πολλα και ποικιλα εστιατορια και απορω αν ισχυει το ιδιο και για τους υπολοιπους που εχουν γραψει κριτικη για αυτο το συγκεκριμενο. Αποφυγετε αυτο το μαγαζι! Υπαρχουν πολυ καλυτερα και ωραιοτερα στη περιοχη!

5  Ευχαριστούμε, titinaki_s
Η κριτική γράφτηκε 13 Νοεμβρίου 2015 μέσω κινητής συσκευής

Φιλικο προσωπικο,πολυ καλο service...φαγητα στη λαδοκολλα πολυ καλο κρεας...καλο κρασι και καθε σαββατο εχει και μουσικη..αξιζει να το επισκεφτειτε !!!

Ευχαριστούμε, Despoina V
Η κριτική γράφτηκε 30 Οκτωβρίου 2015 μέσω κινητής συσκευής

Ένα όμορφο και καθαρό μαγαζί! Γρήγορο σερβις και νόστιμα πιάτα σε μεγάλη ποικιλία! Έμεινα πολύ ευχαριστημένος! Σίγουρα θα ξαναπαω!

Ευχαριστούμε, Nikol P

Λαδόχαρτο: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Νέα Φιλαδέλφεια, Αττική

Λαδόχαρτο: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!