“Δοκιμάστε καφέ απ’ τους premium”
Κριτική για: Κίτρινη Γκαζόζα

Κίτρινη Γκαζόζα
Η κριτική γράφτηκε 10 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Τελευταία έχουμε κάνει με την παρέα μου τη Γκαζόζα στέκι μας. Πάμε συχνά να πιούμε καφέ γιατί μαζεύει αρκετό κόσμο κι έχει γενικά ζωντάνια το μέρος. Την τελευταία φορά που πήγαμε είπαμε να μην πάρουμε τα συνηθισμένα και διαλέξαμε καφέ απ’ τους premium, επειδή μας εντυπωσίασαν οι γεύσεις που είδαμε στον κατάλογο. Παραγγείλαμε λοιπόν έναν μεξικάνικο με σοκολάτα, πικραμύγδαλο και γάλα, έναν με ιρλανδέζικο ουίσκι και κρέμα γάλακτος κι έναν εσπρέσο με παγωτό βανίλια. Δεν περιμέναμε ότι θα μας αρέσουν τόσο πολύ. Ειδικά αυτός με το πικραμύγδαλο που διάλεξα εγώ ήταν εξαιρετικός. Μου φαίνεται θα αλλάξουν οι συνήθειες μας στον καφέ από δω και μπρος. Βέβαια, επειδή είχαμε συνηθίσει πάντα να παίρνουμε και το γλυκάκι μας όποτε ερχόμαστε, δε μας πτόησε καθόλου το ότι ο καφές ήταν ήδη από μόνος του σαν γλυκό και πήραμε ως συνήθως από μια βάφλα με πραλίνα και μπισκότο. Μετά απ’ αυτό ίσως χρειάζεται έναν έλεγχο η χοληστερίνη μας, αλλά δε βαριέσαι. Το ευχαριστηθήκαμε!

Ευχαριστούμε, iliasgrinn87

Η κριτική γράφτηκε 7 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Είχαμε ξαναπάει δυο φορές στη Γκαζόζα για καφέ, αλλά βράδυ για ποτό δεν είχε τύχει ποτέ. Πρότεινα λοιπόν στη φίλη μου να πάμε να δούμε πως είναι και πιο αργά. Κάτσαμε στο μπαρ του πάνω ορόφου, που δεν είχαμε ξαναανέβει και μας άρεσε ο χαμηλός φωτισμός και η μουσική που είχε. Απ’ ό,τι είδαμε μαζεύει αρκετό κόσμο και το βράδυ. Σαν ατμόσφαιρα δεν του έλειπε τίποτα από τα υπόλοιπα μπαράκια που έχουμε πάει στην Αθήνα. Έμενε μόνο να δοκιμάσουμε τα ποτά του να δούμε αν αξίζουν. Εγώ επέλεξα ένα λευκό κρασί και η φίλη μου ένα ροζέ. Αρκετά καλή η ποιότητά τους και τα συνοδεύσαμε με κάτι ωραία μπρουσκετάκια με διάφορες γεύσεις. Περισσότερο μας άρεσαν αυτά με τον καπνιστό σολομό και την πικάντικη μαγιονέζα. Αν και πιστεύαμε ότι θα αξίζει μόνο σαν καφετέρια, μας έκανε αρκετά καλή εντύπωση και σαν βραδινό στέκι.

Ευχαριστούμε, Νίκη Ξ
Η κριτική γράφτηκε 5 Μαρτίου 2018

ενα πολυ ομορφο καφε σε κεντρικο σημειο που εχει περαντζαδα και ειναι συνηθως γεματο ειδικα οταν ανοιγει ο καιρος

Ευχαριστούμε, Ria K
Η κριτική γράφτηκε 1 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Με το φίλο μου κάτσαμε στην Κίτρινη Γκαζόζα για καφέ, μιας που περνούσαμε συνέχεια από κει και δεν είχαμε μπει ούτε μία φορά. Παραγγείλαμε ένα machiatto κι ένα φίλτρου κι επειδή έχουμε και μια αγάπη στα γλυκά, αποφασίσαμε να πάρουμε και τα pancakes με σοκολάτα και αμύγδαλο. Γευστικότατο και χορταστικό σε ποσότητα το γλυκό, αλλά και ο καφές πολύ καλός. Μας φάνηκε ευχάριστο το περιβάλλον και, επειδή μένουμε και κοντά, θα το επισκεπτόμαστε συχνά πυκνά.

Ευχαριστούμε, Stella_Tsetta
Η κριτική γράφτηκε 21 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ένας ιδιαίτερος χώρος...
Πολύ καλό καφέ.... Μεγάλη ποικιλία σε cocktail
Πολύ καλό σέρβις και τιμές.
Αξίζουν και τα πιάτα που έχει.
Σας το προτείνω ανεπιφύλακτα

Ευχαριστούμε, madaron

Κίτρινη Γκαζόζα: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Νέα Φιλαδέλφεια, Αττική

Κίτρινη Γκαζόζα: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!