“Καλό, αλλά "την έχουν ψωνίσει"”
Κριτική για: Φαμίλια

Φαμίλια
Η κριτική γράφτηκε 10 Μαρτίου 2018

Είναι δύσκολο να βρεις τραπέζι σε αυτό το εστιατόριο, αναγκαστήκαμε να τηλεφωνήσουμε πολλές φορές, για να καταφέρουμε να βρούμε τραπέζι. Το φαγητό είναι καλό, όχι όμως κάτι το εξαιρετικό, απλά στα Κύθηρα δύσκολα τρως καλά, οπότε το μέτριο εδώ κάνει τη διαφορά. Νομίζω ότι είναι απλά υπερτιμημένο ακόμη και όσον αφορά στις τιμές.

Ευχαριστούμε, Effi Z

Η κριτική γράφτηκε 5 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Αν κάποιος κάνει διακοπές και δεν επισκεφθεί τη Φαμίλια του αγαπητού Γιάννη (ο ιδιοκτήτης) τότε δε θα είναι δυνατόν να έχει αντικειμενική άποψη για το νησί. Το ωραιότερο εστιατόριο που έχω πάει ποτέ σε νησί!Κι ως λάτρης των εξερευνήσεων και των ταξιδιών έχω πάει σε πολλά πολλά νησιά κι όχι μόνο. Για να λέω όμως και τα πράγματα με το όνομά τους...υπέροχες και μοναδικές γεύσεις, καθαριότητα, εξυπηρέτηση, διακόσμηση, λογικές τιμές. Όλα είναι τόσο προσεγμένα που σε κάνουν να νιώθεις τόσο όμορφα σα να τρως με τη σιγουριά που θα έτρωγες στο σπίτι σου...στη φαμίλια σου!Γιάννη....χίλια μπράβο!

Ευχαριστούμε, EirKon
Η κριτική γράφτηκε 8 Οκτωβρίου 2017

Το καλύτερο μας φαγητό στα Κύθηρα και το βρήκαμε στην τύχη. Από όλες τις γεύσεις ξεχωρίσαμε τους ντολμάδες από κρεμμύδι και τη ταραμοσαλάτα με φάβα, που μας έκαναν τη διαφορά. Ο άνδρας μου πήρε κάποιο κρέας κοκκινιστό με φάβα, προσωπικά δεν με ενθουσίασε. Τα ζυμαρικά με λάδι τρούφας και μανιτάρια μας κέρδισαν όπως και τα ασυνήθιστα τσιγαριστά χόρτα. Το ροζέ κρασί άρεσε σε όλη την παρέα. Το λικέρ στο τέλος ήταν ευχάριστη έκπληξη.

Ευχαριστούμε, Eirini V
Η κριτική γράφτηκε 22 Σεπτεμβρίου 2017

Το πετύχαμε σε πολύ καλή περίοδο και είχαμε πολύ γρήγορη εξυπηρέτηση !Ωραίες γεύσεις λίγο πειραγμένες!Λογικές τιμές και κέρασμα στο τελός. Ευγενικό προσωπικό.

Ευχαριστούμε, ronti4
Η κριτική γράφτηκε 21 Σεπτεμβρίου 2017

Ιταλική φινέτσα στην κουζίνα αλλά και στην αισθητική του χώρου. Προσεγμένα και αρμονικά η πολυτέλεια συνδυάζεται με το πλάτωμα του χωριού με μαεστρία και ευρηματικότητα. Το άνοιγμα προσφέρει την ησυχία που σε καμία άλλη περίσταση δεν θα έβρισκες με τόσο κόσμο. έχει μικρές γωνιές φωλιές διαμορφωμένες για δεχτούν το κάλεσμα μιας παρέας για ιδιαίτερη περίσταση. Σαν το σαλόνι του σπιτιού σου.
Το φαγητό εξαιρετικό με τη ανάλογη φινέτσα και κρασί χύμα ασυναγώνιστο! Στα Κύθηρα δυσκολευτήκαμε πολύ να βρούμε καλό κρασί...

Ευχαριστούμε, Maria K

Φαμίλια: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Λιβάδι, Κύθηρα

Αγία Πελαγία, Κύθηρα
Κύθηρα, Αττική

Φαμίλια: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!