“Sui Generis ύφος”
Κριτική για: Οδύσσεια

Οδύσσεια
Περιγραφή: Η παλιά ταβέρνα του Μηνά στην Πλατιά Άμμο των Κυθήρων αναβιώνει την παλιά της δόξα κάτω από νέα διεύθυνση, με εξαιρετικές επιλογές πιάτων που βασίζονται στο φρέσκο, ντόπιο ψάρι. Το μενού μας περιλαμβάνει επίσης, σαλάτες, ορεκτικά, κρέας και ποικιλίες ντόπιων θαλασσινών. Όλα παρασκευάζονται στην κουζίνα μας με τέχνη και απλότητα. Έχουμε μια επιλεγμένη και εμπνευσμένη λίστα κρασιών που συμπληρώνει το μενού μας μοναδικά. Το κοινό μας όραμα και ο στόχος μας είναι να προσφέρουμε στους πελάτες μας μια γνήσια φιλοξενία, να δημιουργήσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης και να καθιερωθούμε όχι μόνο ως ένα καλό νησιωτικό εστιατόριο, αλλά και ως ένας προορισμός στα Κύθηρα, όπου όλοι θα είναι βέβαιοι ότι η εμπειρία τους θα είναι εξαιρετική.
Η κριτική γράφτηκε 23 Ιουλίου 2018

Στην άκρη της παραλίας της Πλατιάς Άμμου, σε πολύ καλό σημείο απέναντι από τη Νεάπολη και ανάμεσα στην Ελαφόνησο. Sui Generis ύφος με σαφή προσανατολισμό στα της θάλασσας. Οι καλλιτεχνικές ανησυχίες των ευγενέστατων ανθρώπων που τρέχουν το εστιατόριο είναι διάχυτες. Μουσική μεταξύ σύγχρονης electro jazz, κρητική δημιουργική έντεχνη και ambient oriental. Μικρή Οδύσσεια από εικόνες και γεύσεις. Κατάλογος ένα φύλο όλο και όλο, βιολογικό κρασί, μπύρες των πολλών και μπύρες μικροζυθοποιών. Δοκιμάσαμε πολύ καλή παραλλαγή ψητών λαχανικών, espresso μανιταριού με λάδι τρούφας, μαύρο τζατζίκι, γεμιστά και μουσακά τόνου. Πειραγμένες ενδιαφέρουσες γεύσεις σε εστιατόριο με αέρα μεγάλης πόλης κατά συνέπεια τιμές τσιμπημένες. Εν γνώσει μας βεβαίως αλλά πιστεύουμε αξίζει μια επίσκεψη.

1  Ευχαριστούμε, LoukasPap
Ο/η Tonia K, Social Media Manager του Οδύσσεια, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 10 Αυγούστου 2018

Ευχαριστούμε πολύ!
Θα χαρούμε πολύ να σας εξυπηρετήσουμε ξανά!

Η κριτική γράφτηκε 10 Ιουλίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ιδιαίτερο και νόστιμο φαγητό με ωραία θέα. Ότι πήραμε ήταν νόστιμο φρέσκο και προσεγμένο.. Το σέρβις εξυπηρετικο. Θα ξαναπηγαινα άνετα .

Ευχαριστούμε, Mariza M

Ευχαριστούμε πολύ!
Θα χαρούμε να σας εξυπηρετήσουμε ξανά!

Η κριτική γράφτηκε 30 Ιουνίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Στο βορειο ακρο των Κυθηρων σε εξαιρετικη τοποθεσια, ενα εστιατοριο με ψαγμενες γευσεις αλλα τιμιο! Φοβερη κακαβια, καρπατσιο μαγιατικου, χέλι καπνιστο και ψυχρος σωλομος!Δροσερες σαλατες και εξαιρετκη σπιτικη μελιτζανοσαλατα!Πολυ καλο σερβις, ωραιο χυμα λευκο κρασι και ωραια μουσικουλα απο τον πολυ φιλικο Αλεξανδρο!Ωραια κερασματα και πολυ ζεστη ατμοσφαιρα!Μπραβο σας!

Ευχαριστούμε, MARIA L

Ευχαριστούμε πολύ!
Θα χαρούμε να σας εξυπηρετήσουμε ξανά!

Η κριτική γράφτηκε 30 Ιουνίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ήρθαμε φέτος πρώτη φορά σε αυτό το υπέροχο μέρος και πλέον θα το κάνουμε στέκι μας!!
Φάγαμε την πιο γευστική κακαβιά με υπέροχο βραστό ροφό, απίθανη γεύση, παραγγείλαμε για 10 άτομα και η σούπα ήταν για 20!!! Ότι παραγγείλαμε ήταν πολύ καλό.
Να σημειώσω ότι εξίσου εξαιρετικό είναι το σέρβις, ευγενέστατοι, πάνω από το κεφάλι μας να προλαβαίνουν κάθε μας επιθυμία!!
Το συστήνω ανέπιφυλακτα!!!!!! Και η θέα όλα τα λεφτά!!

Ευχαριστούμε, Peggoula

Σας ευχαριστούμε πολύ!

Η κριτική γράφτηκε 27 Μαΐου 2018

Απίστευτη τοποθεσία, φανταστικό φαγητό, εναλλακτικές μουσικές επιλογές, ο πιο μποέμ ιδιοκτήτης ταβέρνας σύγχρονος Οδυσσέας, μια αξέχαστη εμπειρία, απλά δεν υπάρχει!!

Ευχαριστούμε, zafnick

Ευχαριστούμε πολύ! Θα χαρούμε να σας εξυπηρετήσουμε ξανά!

Οδύσσεια: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Αγία Πελαγία, Κύθηρα
Κύθηρα, Κύθηρα

Αβλέμονας, Κύθηρα
Αγία Πελαγία, Κύθηρα

Κύθηρα, Αττική
Λιβάδι, Κύθηρα

Οδύσσεια: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!