“Μέτριο και αρκετά ακριβό για την ποιότητα του φαγητού”
Κριτική για: Samano

Samano
Η κριτική γράφτηκε 16 Οκτωβρίου 2021

Το επισκεφτήκαμε το καλοκαίρι και διαλέξαμε δίαφορα πιάτα για δοκιμή.Πολύ μακριά απο γκουρμέ όπως παρουσιάζονται και γευστικά πολύ μέτρια. Ίσως το πρόβλημα είναι κατά τη γνώμη μου το μπλέξιμο πολλών διαφορετικών υλικών, που εντυπωσιάζουν στο άκουσμα αλλά γευστικά είναι κάτι ΄΄'αχαρο΄΄. Νομίζω από τα χειρότερα ριζότα που έχω δοκιμάσει. Τα γλυκά ήταν φανταστικά. Για 50 ευρώ το άτομο όμως, χωρίς καν ψάρι στο μενού, νομίζω ότι απλά πληρώνεις το γνωστό όνομα του μαγαζιού. Κρίμα....

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2021
Ευχαριστούμε, konstantinidouang

Η κριτική γράφτηκε 17 Σεπτεμβρίου 2021

Όμορφος χώρος,ατμοσφαιρικός και προσεγμένος με ευγενικό και φιλικό προσωπικό πρόθυμο να εξυπηρετήσει και να μας προτείνει πιάτα και κοκτέιλς να δοκιμάσουμε.Ότι επιλέξαμε ήταν πραγματικά πεντανόστιμα . Το τζατζίκι αβοκάνττο, η μοσχαρίσια γλώσσα πανέ , το κριθαρότο θαλασσινών, το Βrisket και βέβαια το κοκτέιλ primero capitan ήταν όλα γευστικότητα
Το μόνο μελανό σημείο στην κατά τα άλλα απίθανη βραδιά ήταν ότι δεν εκεί τότε ο σέφ της καρδιάς μας Ο Λεωνίδας Κουτσόπουλος

Ευχαριστούμε, Cathrin77_
Η κριτική γράφτηκε 11 Σεπτεμβρίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Πήγαμε για δείπνο.Πήραμε τη φάβα με τον κρόκο.Ήταν οκ αλλά τίποτα ιδιαίτερο.Το φαγγρί ήταν πολύ ωραίο και το κριθαρότο θαλασσινών ακόμη καλύτερο.Οι τιμές αρκετά τσιμπημένες σε σχέση με το τι τρως.Θα έβαζα 4 αστέρια αλλά πήραμε και γλυκό.Το choux με την καραμέλα και το παγωτό ήταν ποίημα.

Ευχαριστούμε, HenriksenR
Η κριτική γράφτηκε 31 Αυγούστου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Η καλύτερη γευστική εμπειρία στην Αντίπαρο.
Το φαγητό μοναδικό, υπέροχες γεύσεις με ελληνικά χαρακτηριστικά σε μοντέρνα εκδοχή, πολύ όμορφο περιβάλλον δίπλα στην θάλασσα. Η εξυπηρέτηση από το προσωπικό ήταν εξαιρετική. Γρήγορο σερβίρισμα, άμεση ανταπόκριση. Πήραμε τζατζίκι αβοκάντο που είναι χαρακτηριστικό πιάτο του σεφ Λεωνίδα Κουτσόπουλου και είναι εξαίρετο, πήραμε μοσχαρίσια γλώσσα πανέ, ένα πολύ πρωτότυπο πιάτο, γευστικό, πολύ σωστά εκτελεσμένο, αξίζει να το πάρετε, πήραμε το χταπόδι με την φακή που είναι ότι πιο νόστιμο έχουμε φάει σε θαλασσινό, πήραμε γιουβέτσι θαλασσινών που ήταν άρτια εκτελεσμένο, με πλούσια γεύση και φρέσκα θαλασσινά. Εξαιρετικά γλυκά,δοκιμάσαμε όσα είχαν. Ένα πολύ ιδιαίτερο ρυζόγαλο σε μοντέρνα εκδοχή, και σου με αλατισμένη καραμέλα ότι καλύτερο. Πήραμε ένα πολύ καλό ροζέ κρασί και στο τέλος πολύ καλά κοκτέιλ. Προσπαθήστε όταν το επισκεφτείτε να δοκιμάσετε όσα πιο πολλά μπορείτε γιατί αξίζει κ η εμπειρία είναι φανταστική. Η Σερβιτόρα που μας εξυπηρέτησε ήταν ιδιαίτερα εξυπηρετική και φιλική μας έκανε να θέλουμε να επισκεφτούμε το μαγαζί ξανά κ ξανά.

1  Ευχαριστούμε, 132feniam
Η κριτική γράφτηκε 28 Αυγούστου 2021

Γεύσεις που συνδυαζονταν φανταστικά, πολυ νόστιμα πιάτα (τουλάχιστον τα θαλασσινά που δοκιμάσαμε) , μεριδες χορταστικές! Όμορφο περιβάλλον, ευγενικό προσωπικό! Τιμές ακριβουτσικες, αλλά οκ για το συνολικό "concept"!

Ευχαριστούμε, alegio6

Samano: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Χώρα Αντιπάρου, Αντίπαρος

Samano: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!