“Πάνω στη θάλασσα!”
Κριτική για: Λύχνος

Λύχνος
Επιλογές δείπνου: Υπαίθρια τραπέζια
Περιγραφή: Greek kitchen,fresh fish,lobster,traditional plates directly served on beach terrace under the tamaris shadow.
Η κριτική γράφτηκε 1 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Ταβερνάκι με τραπεζια πάνω στην άμμο που ειδικεύεται στα θαλασσινά. Πήραμε σκορδάτα μύδια που μας άρεσαν πολύ και τηγανητές πατάτες που ήταν τόσο τραγανές που ξαναπαραγγείλαμε. Συνηθισμένοι στις τιμές εστιατορίων πήραμε ριζότο θαλασσινών περιμένοντας ένα πιατο και μας ήρθε...πιατέλα!!!

Ευχαριστούμε, NenaG17

Η κριτική γράφτηκε 30 Ιουλίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Τη συνιστουμε...ένα όμορφο ταβερνακι με ποκυ καλη εξυπηρετηση πάνω στη θάλασσα το οποίο το προτιμήσαμε και το πρωινό μας λαφε αλλα και στο μεσημεριανό μας γεύμα. Ότι δοκιμασαμε ηταν νόστιμο και σε προσιτες τιμες

Ευχαριστούμε, K_vassilis8
Η κριτική γράφτηκε 30 Ιουλίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Το φαγητό ήταν πολύ μέτριο, αδιάφορο θα έλεγες , οι μερίδες μικρές και αρκετά τσιμπημενες τιμές! Δεν είχαν πολλά από αυτά που έλεγε ο κατάλογος, ούτε καν τα καραφάκια ούζου. Εν τέλει πήραμε ούζο σε ποτήρι το οποίο ήταν αρκετά νερομενο. Σε ότι αφορά το σέρβις επιεικώς απαράδεκτο, ήρθαν δύο φορές πιάτα που δεν είχαμε παραγγείλει και το αποκορύφωμα αφού μας άφησαν τον λογαριασμό μας πήρε 1-2 λεπτάκια να αποφασίσουμε με την παρέα πως θα πληρώσουμε και έρχεται η σερβιτόρα λέγοντας " να πάρω τα λεφτά;"... Αγενές ύφος και σε καμία περίπτωση δεν λες έτσι στον πελάτη να σε πληρώσει...

1  Ευχαριστούμε, 87pattyk
Η κριτική γράφτηκε 19 Αυγούστου 2019

Το χειρότερο καλαμάρι ever…Δεν είχε καμία διαφορά το καλαμάρι ψημένο στα κάρβουνα με μια κακομεταχειρισμένη σόλα παπουτσιών. Η χωριάτικη είχε 3 ελιές και ελάχιστο λάδι όπου οι φίλοι μου από την Πολωνία έπρεπε να ζητήσουν επιπλέον. Το σέρβις απαράδεκτο όταν συνειδητοποίησαν ότι είμαστε Έλληνες…

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2019
4  Ευχαριστούμε, PanosHAS
Η κριτική γράφτηκε 11 Αυγούστου 2019

Μέτριο εστιατόριο σε ένα όμορφο μέρος. Κάποια πιάτα όπως τα μπιφτέκια και η φέτα ψητή ήταν αρκετά ξεροψημένα , το ψωμί επίσης. Καλό το γεμιστό καλαμάρι. Βρίσκεται πάνω στο κύμα αλλά το φαγητό του δεν ήταν τόσο καλό. Το προσωπικό ήταν ευγενικό ειδικά ένας νεαρός σερβιτόρος Έλληνας εκ Γερμανίας όπως μας είπε. Τιμές τσιμπημένες.

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2019
Ευχαριστούμε, IOANNIS T

Λύχνος: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Φάρος, Σίφνος

Λύχνος: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!