“ΟΛΑ ΩΡΑΙΑ”
Κριτική για: Λόζα

Λόζα
Η κριτική γράφτηκε 5 Αυγούστου 2020

Είχα 17 χρόνια να πάω στην Σχοινούσα και ξαναπήγα στη Λόζα (στο νέο μαγαζί αφού το παλιό ήταν στην πλατεία). Πολύ ωραία και φθηνά γλυκά και καταπληκτική θέα, αξίζει να πάτε

Ευχαριστούμε, 229dimitrisg

Η κριτική γράφτηκε 12 Σεπτεμβρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Το μαγαζί είναι το τελευταίο στον οικισμό της Χώρας Σχοινούσας. Εμείς προτιμήσαμε να φάμε μακαρονάδες αλλά είδαμε στον κατάλογο ότι είχαν επίσης πίτσες, γλυκά, ροφήματα κ. λ. π.
Οι μακαρονάδες ήταν αρκετά νόστιμες, έφτασαν στο τραπέζι σχετικά γρήγορα, θα μπορούσαν όμως να είναι λίγο πιο προσιτές οι τιμές. Ωραία θέα από το μπαλκόνι του μαγαζιού, αν επιλέξετε να καθίσετε έξω, απλά να ξέρετε συνήθως φυσάει αρκετά... Μην ξεχνάτε ότι βρίσκεστε στις Κυκλάδες, με ότι αυτό συνεπάγεται (...Μελτέμια γαρ!!!)

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2019
Ευχαριστούμε, Maria T
Η κριτική γράφτηκε 20 Ιουλίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Πήγαμε για γλυκό στην Σχοινούσα δεν ξέραμε κάτι συγκεκριμένο και στην βόλτα μας τυχαία πέρασαμε από έξω και πήραμε για το σπίτι δυο γλυκά ένα γαλακτομπούρεκο και ένα με καρύδι και τα δυο ήταν αρκετά φρέσκα και καλα επίσης οι τιμές ήταν προσιτές για το νησί αφού πληρώσαμε για τα δυο γλυκά 5 ευρώ θα ξαναπάμε

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2019
1  Ευχαριστούμε, Ευθύμης Σ
Η κριτική γράφτηκε 29 Αυγούστου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ωραία γλυκά και ωραίες πίτσες, αλλά ένα πρωί φάγαμε τυρόπιτα, η οποία προφανώς ήταν χαλασμένη, και μας πείραξε.

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2018
1  Ευχαριστούμε, Νίκος Κ
Η κριτική γράφτηκε 9 Αυγούστου 2018

Μας το είχαν συστήσει για καλό, τόσο στο φαγητό όσο και στα γλυκά. Πήγαμε ένα βράδι για γλυκό. Το γαλακτομπούρεκο ήταν αρκετών ημερών και ένα τοπικό γλυκό με πινελιές αλμυρού, το ίδιο μπαγιάτικό. Δεν βάλαμε μυαλό και την επόμενη ημέρα πηγαίνοντας για μπάνιο αγοράσαμε 2 τυρόπιττες κουρου και μια σπανακόπιττα. Το αποτέλεσμα ήταν να απολαύσω αντί της παραλίας μια τουαλέτα την οποια επισκέφθηκε πολλές φορές. όταν τυχαία ανοίξαμε στη μέση τη μια τυρόπιττα καταλάβαμε την αιτία των κοιλιακών διαταραχών. Το τυρί μουχλιασμένο!! Αν δεν θέλετε μια τέτοια δυσάρεστη εμπειρία, μην το επισκεφθειτε. ΜΑΚΡΙΑ!

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2018
5  Ευχαριστούμε, yiannissar2017

Λόζα: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Σχοινούσα (Χώρα), Σχοινούσα

Λόζα: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!