Η κριτική έγινε: 17 Αυγούστου 2014

Το προτίμησα μια και οι κριτικές του ήταν γενικά καλές.
Τελικά αντί για 6 βραδιές μείναμε μόνον 2 με ημερήσια χρέωση 65€ που σίγουρα δεν αποτελεί
καλή αξία για όσα προσφέρει.
Το πρωινό είναι παραδόξως ένα σταθερό μενού (μόνον μία φέτα ψωμί,μία μικρή φέτα ζαμπόν,μία μικρή φέτα κίτρινο τυρί,λίγη μαρμελάδα,ένα βουτυράκι ανά άτομο, καθώς και 3 μικρά γλυκίσματα και 2 πιτάκια ανά δύο άτομα).Ζητήσαμε κάτι διαφορετικό από τα γλυκά και μας είπαν πως δεν είχανε, αν και το ζητούν αρκετοί.Το μενού ήταν σταθερό κάθε πρωί."Μενού" το ... πρωί!!!
Αν και δηλώνουν πως τα δωμάτια έχουν ηχομόνωση, η ενόχληση από τις φωνές και τήν τηλεόραση από το διπλανό δωμάτιο ήταν μεγάλη και μάλιστα σε βραδινές ώρες κοινής ησυχίας.
Αφού είχαμε τακτοποιηθεί στο δωμάτιο μας στον κήπο του συγκροτήματος, μας δηλώθηκε από τον ιδιοκτήτη κ. Θάνο πως στο διπλανό δωμάτιο θα υπάρχει και ένα μεγάλο σκυλί (λαμπραντόρ) και να μην φοβηθούμε!!! Όπως διαπιστώσαμε αργότερα ανήκε σε φίλο του κ. Θάνου.Άλλωστε δεν υπήρχε ένδειξη φιλοξενίας κατοικιδίων.
Ο θόρυβος στον κήπο από τις εξωτερικές μονάδες των κλιματιστικών ήταν διαρκής και ενοχλητικός.
Ενώ μας είχαν διαβεβαιώσει για απόλυτα σίγουρη σύνδεση στο ίντερνετ, αυτό δεν ήταν εφικτό στο δωμάτιο μας αλλά μόνον στη ρεσεψιόν που απείχε δύο ορόφους και τουλάχιστον 30-40 σκαλοπάτια. Ο κ. Θάνος θεώρησε "επί λέξει" πως το φταίξιμο ήταν δικό μας !!!
Η τηλεόραση ήταν παλαιάς τεχνολογίας χωρίς να έχει συντονισθεί σε κανένα κανάλι.Ο κ. Θάνος προσωπικά και μετά από πίεση μας δεν μπόρεσε να κάνει κάτι και επικαλέσθηκε πρόβλημα στο σήμα, στον αποκωδικοποιητή ή και στον ... Χορτιάτη...
Επιτακτικά του ζητήσαμε πετσέτες για σφουγγάρισμα στο μπάνιο αφού η πλαστική (!!!) μπανιέρα έχανε νερό (!!!) κάτι που το βρήκε φυσιολογικό όταν του το υποδείξαμε.
Άλλωστε εμείς θα σφουγγαρίζαμε.
Την δεύτερη μέρα και μετά από τουλάχιστον 4 υπενθυμίσεις μας ο κ. Θάνος αποφάσισε να γεμίσει την μικροσυσκευή του αφρόλουτρου στο μπάνιο, θεωρώντας πως είχε φόρτο εργασίας απασχολούμενος στο ... ίντερνετ.
Σε σχετικά έντονη φραστική λογομαχία μας θεώρησε σκόπιμο να παραβλέψει τις υποχρεώσεις του και να θεωρήσει πως όλα βαίνουν καλώς.
Σε γενικές γραμμές διαπιστώσαμε την ανάγκη ανακαίνισης τουλάχιστον στο μπάνιο, τα παράθυρα και την τηλεόραση.
Συνεπώς ούτε η θέα από το συγκρότημα αρκεί, ούτε και οι καλές κριτικές που διαβάζουμε.
Αυτό που λείπει είναι η καλή συμπεριφορά, η κατανόηση και ο σεβασμός σε όποιον δαπανά χρήμα και χρόνο ώστε ο κ. Θάνος να αισθάνεται ευτυχής ιδιοκτήτης και διευθυντής οικογενειακής μονάδας.
Λυπάμαι γιατί φαίνεται νέος και έχει χρόνια μπροστά του.
Την μητέρα του κα Έλενα την συναντήσαμε μόνον κατά την προσέλευσή μας.

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2014
11  Ευχαριστούμε, Antony_Prot
Η κριτική έγινε: 9 Αυγούστου 2014

Μείναμε 2 βράδια σε τρίκλινο δωμάτιο , που ήταν πολύ ευρύχωρο. Μια μικρή ανακαίνιση , όμως , θα το αναδείκνυε ακόμη περισσότερο Το μπαλκόνι ήταν και αυτό μεγάλο με καταπληκτική θέα στο Αιγαίο. Το πρωινό γεύμα που μας προσφέρθηκε ήταν ιδιαίτερο , με πολλά προϊόντα χειροποίητα. Οι ιδιοκτήτες είναι ευγενικοί και εξυπηρετικοί.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2014
8  Ευχαριστούμε, makist
Η κριτική έγινε: 24 Αυγούστου 2013

Όλα ήταν εξαιρετικά! Τίποτα λιγότερο από ότι υπόσχεται! Ευγενικοί και πρόθυμοι οι ιδιοκτήτες και το προσωπικό, ειδικά η κυρία Ντίνα, που φρόντιζε για το πρωινό και την καθαριότητα, μας έκανε να αισθανθούμε σαν στο σπίτι μας. Το συνιστούμε ανεπιφύλακτα!

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2013
2  Ευχαριστούμε, Marina C
Η κριτική έγινε: 14 Αυγούστου 2013

Αρκετά εύκολη η πρόσβαση απο την πόλη του Βόλου (μέσω του καινουριου δρόμου απο τα Χάνια), άνεση στάθμευσης, έντονο πράσινο και υπεροχη θέα-απο την είσοδο ακόμα-του αρχοντικου. Κοντά σε εντυπωσιακές παραλίες του Πηλίου, παρακείμενα χωριά και όμορφες διαδρομές στο βουνό!

Θετικά αναμενόμενα παραδοσιακή αρχιτεκτονική του κτιρίου το εντάσσει αρμονικά στο περιβάλλον. Καθώς βρίσκεται σε επικλινές οικόπεδο η θέα είναι χαρακτηριστικό κάθε δωματίου.

Ο χώρος της ρεσεψιον ενιαίος με το σαλόνι, την τραπεζαρία με τα μεγαλα ανοίγματα στη βεράντα και το τζάκι είναι ιδανικός για να περάσετε χρόνο ειδικά την ώρα που δυει ο ήλιος και αλλαζουν τα χρώματα στον ουρανό και τη θάλασσα.

Για το τέλος αφήνω την αψογη εξυπηρέτηση, καθαριότητα, ευρυχωρα δωματια με καθαρό μπάνιο, τζακι και ζεστά χρώματα με παραδοσιακές λεπτομέρειες στη διακόσμηση, εκπληκτικο πρωινό με
ποικιλία χειροποίητων λιχουδιων και πηλιορειτικων εδεσμάτων.

Αρκετά φιλικό το προσωπικό Είχα την τύχη να γνωρίσω τα παιδιά απο την πρώτη μου επίσκεψη στο αρχοντικο και έκτοτε επισκεπτομαι συχνά το χώρο. Κάθε εποχή η φύση μας ανταμείβει για την επιλογή μας!

Η σχεση ποιότητας και τιμής είναι πολυ καλη, το συστεινω σε όλους όσους θέλουν να συνδυάσουν ξεκούραση και φύση στις διακοπές τους! Κατάλληλο για παρέες, οικογένειες και ζευγάρια

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2013
1  Ευχαριστούμε, Myrsine L
Η κριτική έγινε: 13 Αυγούστου 2013

Υπέροχη τοποθεσία με καταπληκτική θέα στο βουνό αλλά και στη θάλασσα! Τα δωμάτια ευρύχωρα, παρέχοντας όλες τις απαραίτητες ανέσεις και κυρίως, απόλυτα καθαρά! Αξιοσημείωτη η φιλοξενία, με κύριο χαρακτηριστικό την ευγένεια, το χαμόγελο και την άμεση εξυπηρέτηση, σε τέτοιο βαθμό ώστε να νιώθεις τόσο οικεία..σαν στο σπίτι σου! Και όσο για το πρωινό της κυρίας Έλενας...θα μου μείνει αξέχαστο! Φρεσκότατα και όλα φτιαγμένα από τα χεράκια της! Με την πρώτη ευκαιρία θα το επισκεφτώ ξανά και για περισσότερες ημέρες, καθώς οι τιμές είναι πολύ προσιτές και ανάλογες με τις παροχές του!

Ημερομηνία διαμονής: Μάιος 2013
Ευχαριστούμε, Riraki_81