Tripadvisor
Βαθύ
Η κριτική έγινε: 27 Αυγούστου 2019

Θετικά: ευρύχωρες εγκαταστάσεις, καλή και ήσυχη τοποθεσία, άνετο διαμέρισμα, ευγενική-εξυπηρετική υποδοχή
Αρνητικά:
- έλλειψη κλιματιστικού στο υπνοδωμάτιο (υπήρχε μια μονάδα στον κύριο χώρο του διαμερίσματος που δεν έφτανε για να δροσίσει το υπνοδωμάτιο, αλλά τουλάχιστον μας έδωσαν ανεμιστήρα αφού το ζητήσαμε)
- η μπροστινή-κύρια πόρτα του διαμερίσματος δεν κλείδωνε λόγω λάθος κατασκευής της κλειδαριάς (διαμέρισμα 10)
- η πίσω πόρτα έκλεινε μόνο με συρτάκι (μετά από αίτημά μας να μας δοθεί και το κλειδί, μας ενημέρωσαν ότι έχει χαθεί)
- χαλασμένο παραθυρόφυλλο στο υπνοδωμάτιο που επίσης δεν έκλεινε επαρκώς
- πολύ λιτό και κακής ποιότητας πρωινό, εκτεθειμένο σε μέρος με πολλές σφήκες
- wifi μόνο στους κοινόχρηστους χώρους
- ωραία πισίνα αλλά σχετικά βρώμικη

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2019
Ευχαριστούμε, Maria A
Η κριτική έγινε: 26 Ιουλίου 2019

Δωμάτια που θα μπορούσαν να είχαν ανακαινιστεί καλύτερα,με κάποιες ελλείψεις (σίτες,ψυγεία χωρις κατάψυξη,βεράντες χωρις στέγαστρο&ανεπαρκή διαμόρφωση).Πρωινό πολύ λιτό με καμία πρόβλεψη για τις πολλές σφικες.Τιμές υψηλές για τα όσα προσφέρει.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2019
Ευχαριστούμε, Konstantia S
Η κριτική έγινε: 31 Αυγούστου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ήταν το μόνο πράγμα που μας στενοχώρησε στην Ιθάκη. Το μόνο που αξίζει είναι η θέση του ξενοδοχείου. Κατά τα άλλα, δεν ξέρω τι να πρωτοπεριγράψω: Φτάσαμε στο νησί κουρασμένοι στις 11 το βράδυ και πηγαίναμε σε ένα δωμάτιο που κόστιζε 135 €/βράδυ. Αντί αυτού που περιμέναμε, λοιπόν, βρήκαμε ένα δωμάτιο βρόμικο γεμάτο μυρμήγκια στον χώρο της κουζίνας, ακόμα και μέσα στο ψυγείο! Τους ζητήσαμε να καθαρίσουν και να φτιάξουν το εξωτερικό φως, που δε λειτουργούσε. Για να μας αλλάξουν τις πετσέτες, έπρεπε να τις πετάξουμε στο πάτωμα. Η πίσω πόρτα έμενε κλειστή μόνο αν την κλειδώναμε και η μπροστά δεν κλείδωνε καθόλου. Το γενικότερο σέρβις ήταν άθλιο. Κι αφήνω για το τέλος το άθλιο πρωινό. Υπερβολικά λιτό και κακής ποιότητας. Προφανώς δεν το συνιστώ.

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2018
1  Ευχαριστούμε, Regina G
Η κριτική έγινε: 9 Σεπτεμβρίου 2016

Όταν δίνεις 90 ευρώ την ημέρα για 14 μέρες περιμένεις το τέλειο αλλά δεν ήταν έτσι. Το δωμάτιο πολύ καλό με μεγάλη βεράντα με θέα στο κόλπο. Ο Στέφανος και ο Νίκος μας εξυπηρετήσανε άριστα. Τα αρνητικά για εμάς σημαντικά. Το κυριότερο ήταν η σχεδόν ανύπαρκτη ψύξη του ψυγείου. Σίγουρα ακατάλληλο για να απολαύσεις μία παγωμένη μπίρα στην βεράντα σου ή να έχεις κρύο φρούτο, απλά τα δρόσιζε. Η δουλειά μου έχει σχέση με τα Ελληνικά παραδοσιακά προιόντα και θεωρώ δυσφήμηση για την Ελλάδα το πρωινό που σέρβιρε. Ο χυμός πορτοκάλι ήταν ΄νερό με χρώμα πορτοκαλιού. Το γιαούρτι ήταν στραγγιστό έδεσμα και όχι γιαούρτι. Το μέλι κάκιστης ποιότητας. Οι μαρμελάδες άγευστες. Τα τυριά και αλλαντικά μόνο από την όψη δεν τα δοκίμασα. Δεν υπήρχε φρυγανιέρα για να ζεστάνεις το ψωμί. Υπήρχε ομελέτα και κάποιες φορές κέικ σοκολάτας απλά καλά. Είναι απαραίτητο για τους ιδιοκτήτες να παρακολουθήσουν σεμινάρια Ελληνικού πρωινού.

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2016
1  Ευχαριστούμε, THEODOREIOANNIDIS
Η κριτική έγινε: 31 Αυγούστου 2016

Το δωμάτιο ήταν μια χαρά, καθαρό, με μεγάλο μπαλκόνι και ωραία θέα και η εξυπηρέτηση των υπευθύνων πολύ καλή. Ωστόσο, για το κόστος του (ακριβό σε σχέση με αντίστοιχα ξενοδοχεία σε νησιά!) δεν μένεις ικανοποιημένος, ιδίως επειδή το πρωινό είναι πολύ κακό. Κρίμα, έχουμε τόσα ωραία προϊόντα στον τόπο μας, ένα πρωινό σαν αυτό είναι δυσφήμηση, ότι πιο φτηνό και τυποποιημένο, απορώ πως δεν το έχουν καταλάβει οι (συμπαθέστατοι κατά τ' άλλα) ιδιοκτήτες, δεν έχουν δει τι προσφέρουν άλλα ξενοδοχεία; Ένα άλλο μειονέκτημα ήταν ότι τα ψυγειάκια στα δωμάτια είναι πολύ μικρά χωρίς κατάψυξη άρα και τη δυνατότητα να έχεις παγάκια στο δωμάτιο για να απολαύσεις ένα ποτό ή ένα iced tea στη βεράντα.. Εάν εμπλούτιζε το πρωινό με πιο ποιοτικά προϊόντα και διέθετε κανονικό ψυγειάκι στα δωμάτια η βαθμολογία που θα του έβαζα μπορεί να ήταν και 5 αστέρια, αλλά δυστυχώς η άποψή μου επηρεάστηκε πολύ από αυτά τα 2, και έτσι δεν θα σύστηνα αυτό το ξενοδοχείο για πολυήμερη διαμονή.. Για λίγες μέρες είναι ΟΚ..

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2016
2  Ευχαριστούμε, ANTHOULENA