Η κριτική έγινε: 15 Μαΐου 2021

Το ξενοδοχειο ειναι πανω σε ενα λοφο με απιστευτη θεα στο βαθυ...Ο κυριος Γερασιμος ηταν πολυ φιλικος και εξηπηρετικος μας εδωσε ενα τρομερο δωματιο(το 11)με ισως την καλυτερη θεα στο νησι καθως και μας βοηθησε με πληροφοριες για το που να παμε αλλα και με την αναχωρηση του φερρυ..Οταν ξαναπαω στην Ιθακη ξερω σιγουρα πιο ξενοδοχειο να προτιμησω...

Ημερομηνία διαμονής: Μάιος 2021
  • Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι για επαγγελματικούς λόγους
Ευχαριστούμε, _C5153DU
Η κριτική έγινε: 26 Ιουλίου 2020

Φθάσαμε στο ξενοδοχείο στις 18/7/20 και παραμειναμε για 7 βράδια. Λόγω πληρότητας μας δόθηκε από τον ιδιοκτήτη η σουίτα στα ίδια χρήματα που είχαμε συμφωνήσει για έτερο δωμάτιο. Όλα ήταν άψογα από πλευράς καθαριότητας και φροντίδας από όλο το προσωπικό. Η θέα προς το βαθύ πραγματικά είναι το κάτι άλλο. Εύχομαι να μπορούμε στο μέλλον να ξαναπάμε.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2020
Ευχαριστούμε, lamprosk421
Η κριτική έγινε: 12 Ιουλίου 2020

Ιούλιος του 2020 ...πήγα με τα τρία μου κορίτσια ηλικίας 19-16 και 9 με λίγο δισταγμό ....γιατί δεν ήξερα πως θα γίνει να ευχαριστήσω και τις τρεις ηλικιες και τα διαφορετικά γούστα και θέλω! μείναμε στο νουμερο 17 το οποία μας έκλεψε τη καρδιά με το τεράστιο αυτόνομο μπαλκόνι του με τη μαγευτική θέα στο γραφικό Βαθύ! το διαμέρισμα με δυο δωμάτια μας βόλεψε απίστευτα,ήταν άνετο,καθαρό,ευάερο,ευήλιο,δε βάλαμε καθόλου κλιματιστικό μια βδομάδα!είχαμε ψυγείο,κουζινάκι, free wifi, άνετο parking,φιλικές καλημέρες και συμβουλές από το κύριο Γεράσιμο και το προσωπικό, οικογενειακό κλίμα και διάχυτη φιλοξενία!οι τιμές πολύ δίκαιες και ο ξενοδόχος ευγενέστατος και πολυ βοηθητικός σε όλα!!!!το συστήνω ανεπιφύλακτα καθώς περάσαμε όλες εξαιρετικά!!!

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2020
Ευχαριστούμε, Voula_goplaces
Η κριτική έγινε: 21 Ιουλίου 2019

Έκανα την κράτηση του δωματίου βλέποντας τις φωτογραφίες από το booking μετά από τηλεφωνική επικοινωνία με τον κο Γεράσιμο. Το δωμάτιο που μας έδωσαν δεν είχε καμία σχέση με τις φωτογραφίες, ένα απαίσιο ημιυπόγειο σκοτεινό δίκλινο με χαλασμένο χερούλι μπάνιου, κρεβάτι με τραγικό στρώμα που ετριζε, μηδενική ηχομόνωση, πλημμελή καθαριότητα,κουρτίνες που δεν έκαναν πλήρη συσκότιση και παράθυρα που έβλεπαν σε κοινόχρηστο χώρο οπότε αναγκαστικά τα ειχαμε μονίμως κλειστά. Την επόμενη μερα η καθαρίστρια δεν πέρασε από το δωμάτιο καθόλου επειδή "το ξέχασε λόγω φόρτου εργασίας". Στις 5 μέρες διαμονής τα σεντόνια δεν αλλάχτηκαν ούτε μια φορά. Ο κος Γεράσιμος είπε ότι θα μας κεράσει τα πρωινά λόγω του δωματίου (τουλάχιστον είχαν συναίσθηση ότι μείναμε σε μια τρωγλη) και όταν ήρθε η ώρα της πληρωμής μας είπε ότι κερασμενο ήταν μόνο το πρώτο πρωινό και τα υπόλοιπα τα πληρώσαμε αναγκαστικά, χωρίς να έχουμε ενημερωθεί προκαταβολικά για την τιμή και χωρίς μάλιστα να είναι τίποτα το ιδιαίτερο.
Η αντιεπαγγελματικοτητα σε όλο της το μεγαλείο, ντροπή για τον τουρισμό της Ελλάδας. Αφήστε καλύτερα τα χρήματα σας σε κάποιον άλλο σε αυτό το νησί.
2 αστέρια μόνο και μόνο για τη θέα.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2019
Ευχαριστούμε, Εβελίνα Κ
Η κριτική έγινε: 30 Αυγούστου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Απίστευτη θέα πολύ καλός οικοδεσπότης ο κύριος Γεράσιμος πεντακάθαρα δωμάτια πολύ καλές τιμές το καλύτερο νομίζω στο βαθύ.Οποτε ξανά έρθουμε το μόνο σίγουρο είναι ότι όταν θα έρθουμε Ιθάκη θα μείνουμε calypso!!!

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2018
Ευχαριστούμε, kostas-m_12345