“Τρίχες …κατσαρές”
Κριτική για: Η Αξιώτισσα

Η Αξιώτισσα
Περιγραφή: Ετοιμαζόμαστε πυρετωδώς για να ανοίξουμε, όπως κάθε χρόνο, το Σάββατο του Λαζάρου. Φέτος πέφτει στις 8 Απρίλη. Ελληνική και μεσογειακή κουζίνα.
Η κριτική γράφτηκε 25 Αυγούστου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Ότι χειρότερο έχω ζήσει στη ζωή μου. Στην υποτιθέμενη σπεσιαλιτέ του μαγαζιού, τηγανητές πράσινες ντομάτες βρήκα μια τεράστια μαύρη τρίχα. Μόλις το υπέδειξα στον υπεύθυνο σχεδόν μου επιτέθηκε, αναφέροντας ότι κανένας από το μαγαζί δεν σκοπεύει να κουρευτεί γουλί και πως δεν υπάρχει λόγος για τέτοιο χαμό, καθώς είναι μια απλή τρίχα. Μείνετε απλά μακριά.

1  Ευχαριστούμε, dralex4591
Ο/η axiotissa, Ιδιοκτήτης του Η Αξιώτισσα, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 26 Αυγούστου 2021

Μία που το θιξατε το θέμα ας μιλήσουμε για τρίχες. Οι άντρες της κουζίνας έχουν χάσει πια τα μαλλιά τους και εγώ έχω ασπρίσει προ πολλού με όλες τις ..... που ακούω . Οι γυναίκες όλες φοράνε διχτακια για τα μαλλιά και οι χρωματισμοί στην τρίχα είναι από σταχτί έως καστανό . Ο γνωστός κοτσίδας που δουλεύει έξω κάνει μόνο κρατήσεις , οι υπόλοιποι είναι όλοι κοντοκουρεμένοι, ενώ ο άλλος μακρυμάλλης έχει και αυτός ασπρίσει.Η μοναδική σερβιτόρα έχει μια διακριτική νότα μωβ απόχρωσης στα μαλλιά την όποια σίγουρα θα είχατε υπογραμμίσει στο σχολιασμό σας. Τέλος η συνέταιρος μ στο μαγαζί είναι και αυτή καστανόξανθη . Έτσι λοιπόν αφού εξαντλήσαμε το θέμα τρίχες προτείνω την επόμενη φορά που για κάποιο λόγο θέλετε να σπείρετε κακοήθειες να είσαστε λίγο πιο παρατηρητικοί. Επίσης επειδή δεν μ έχει αναφερθεί κανένα τέτοιο περιστατικό από τους εργαζόμενους το τελευταίο διάστημα και ειδικά με το επικό τρολαρισμα που υποτίθεται ότι σας έκανε ο υπεύθυνος ( δεν σκοπεύει κανείς να κουρευτεί γουλί, καλό! Πραγματικά καλό μπράβο) έχω την γνώμη ότι έχετε κάποιο θέμα με τις τρίχες.Ισως καραφλιασατε νωρίτερα και έχετε απωθημένα ή μήπως σας ανάγκαζαν να τα παίρνετε μ την ψιλή μικρός ή μήπως έχετε αδύνατη λεπτή τρίχα και δεν μπορείτε να τα μακρυνετε; Όπως και να έχει είναι πλέον καιρός να το ξεπεράσετε και να πάψετε να ασχολείστε και εμείς μαζί με τρίχες.

Η κριτική γράφτηκε 23 Αυγούστου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ όμορφο περιβάλλον σε συνδυασμό με πεντανόστιμα πιάτα!!! Το επισκεφτηκαμε τέλη Αυγούστου μετα το μπάνιο. Να πάρετε και μια ζακέτα μαζί γιατί έχει αρκετή δροσιά το βράδυ.

Ευχαριστούμε, DayTrip650466
Η κριτική γράφτηκε 23 Αυγούστου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Αποφάσισα κι εγώ να γράψω μιας και πρώτη φορά επισκέφθηκα το νησί και το συγκεκριμένο μαγαζί..Κλείσαμε τραπέζι 5 μέρες πριν για να μπορέσουμε να φάμε πράγμα το οποίο γίνεται σε αρκετά μαγαζιά του νησιού - λάθος για εμένα.Μπήκαμε μέσα και μετά από 2 λεπτά βγήκε κάποιος να μας καλωσορίσει..και μόλις μας υπέδειξε το τραπέζι μας και καθίσαμε, στα πόδια μας ακριβώς ήταν πεταμένο μισό κιλό χώμα το οποίο θα έπρεπε να είχε ήδη σκουπιστεί πριν μας βάλουν να καθίσουμε..
Καμία ευγένεια από όλο τον προσωπικό,το κουνελάκι με πατάτες ήταν μέτριο,όπως και το συριακό μπιφτέκι..αυτό που μου άρεσε πολύ ήταν η τυρόπιτα με σύκα..
Επίσης πρώτη φορά συναντώ σε κάποιο μαγαζί να με ρωτάνε την ώρα που πλήρωνα με κάρτα αν θέλω να προσθέσω έξτρα φιλοδώρημα.. πράγμα που δεν μου άρεσε καθόλου..και το θεώρησα απαράδεκτο..
Και φυσικά κανένας δεν υπήρξε να μας χαιρετίσει την ώρα που φεύγαμε..
Δεν είναι κακό να προσπαθείτε με τέτοιες κριτικές να βελτιώσετε κάποια πράγματα και μπορείτε να πάρετε παραδείγματα από άλλα μαγαζιά στο νησί τα οποία είμαι στη διάθεσή σας να σας τα υποδείξω μέσα από την καρδιά μου!!

3  Ευχαριστούμε, Georginho2025
Ο/η axiotissa, Ιδιοκτήτης του Η Αξιώτισσα, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 24 Αυγούστου 2021

Μόνο μια επισήμανση θα ήθελα να κάνω: Το POS όπως όταν δέχεται ξένη κάρτα ρωτάει σε ποιο νόμισμα θέλει να πληρώσει ο πελάτης, έτσι θέτει και το ερώτημα για φιλοδώρημα για να προχωρήσει η συναλλαγή. Δεν πρόκειται περί αγένειας...
Επίσης θέλουμε να πούμε ότι κάνουμε το καλύτερο που μπορούμε εν μέσω ενός Αυγούστου που η πολυκοσμία παραβίασε κάθε έννοια φέρουσας ικανότητας στο νησί. Μπορεί να μην σας φαίνεται αρκετό αλλά έχουμε κι εμείς όρια όπως όλοι.
Να περνάτε όμορφα.

Η κριτική γράφτηκε 22 Αυγούστου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Αρχικα για να κανει κανεις κρατηση, θα πρεπει τουλαχιστον 3-4 ημερες νωριτερα να παει απο εκει, καθως το τηλ δεν το σηκωνουν. Το φαλαφελ στα 7€ ηταν παρα πολυ νοστιμο, οπως και η μυζηθροπιτα με μελι στα 6,5€. Το μοσχαρι χτενι στα 9,9€ με πατατες και λαχανικα σχαρας ηταν μετριο γευστικα, το μπιφτεκι συριακο γεμιστο με πλιγουρι €10 ομοιως αδιαφορο. Εξωφρενικη τιμη του γλυκου λευκου κρασιου 9€ το μισο λιτρο. Στο τελος μας κερασαν καρπουζι. Μαζι με νερο και κουβερ €46,90. Δεν θα το επισκεφθουν ξανα, δεδομενων και των απαντησεων που λαμβανουν εδω οσοι δεν μενουν ευχαριστημενοι.

1  Ευχαριστούμε, danae_friksos
Ο/η axiotissa, Ιδιοκτήτης του Η Αξιώτισσα, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 22 Αυγούστου 2021

Λυπάμαι που δεν σας αρέσαμε πολύ, πάντα είναι θλιβερό να μην αρέσεις. Αλλά έτσι είναι η ζωή δυστυχώς. Καλό είναι να το αποδεχόμαστε για να μην ταλαιπωρούμαστε.
Να περνάτε όμορφα εκεί που σας ταιριάζει.

Η κριτική γράφτηκε 22 Αυγούστου 2021

Η Αξιωτισσα είναι ανάμεσα στα ελάχιστα μέρη που μπορείς ν απολαύσεις νόστιμο φαγητό στη Νάξο.
Είναι βσισμενο στην παραδοσιακή κουζιναι κι έχει υπέροχη ατμόσφαιρα πολύ χαλαρή ,και δε θέλεις να ξεκολλήσεις
Ναι πρέπει να κλείσεις τραπέζι αλλά αυτό σημαίνει ποσό φανατικό κοινό έχει.
Το σέρβις επίσης χαλαρό ,πραγματικά φιλικό,ετσι όπως πρέπει να είναι στη Νάξο αφού οι σνομπιστικες συμπεριφορές και οι δηθενιες δεν αρμόζουν στο νησί.

Σας ευχαριστούμε γιατί κάθε φορά μας προσφέρετε το καλύτερο

1  Ευχαριστούμε, gia p

Σας ευχαριστούμε πολύ και υπερθεματίζουμε στην καυτηρίαση της δηθενιάς και της επιτήδευσης από όπου κι αν προέρχονται. Είτε από τη μεριά των μαγαζιών είτε ως αίτημα από την πλευρά μιας μερίδας πελατών που νομίζουν ότι η πραγματικότητα είναι ριάλιτι μαγειρικής.
Να περνάτε όμορφα και να απολαμβάνετε τις μικρές και μεγάλες στιγμές της ζωής. Με αμεσότητα και χαλαρότητα!

Η Αξιώτισσα: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Η Αξιώτισσα: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!

© 2022 TripAdvisor LLC Με την επιφύλαξη όλων των νόμιμων δικαιωμάτων.