“Τίμιο”
Κριτική για: Ο Φάρος του Αλυκού

Ο Φάρος του Αλυκού
Κλείστε τραπέζι
Επιλογές δείπνου: Δείπνο, Αργά τη νύχτα, Πρωινό, Μεσημεριανό, Διανομή κατ’ οίκον, Κρατήσεις
Η κριτική γράφτηκε 7 Αυγούστου 2020

Μεγάλες μερίδες, κάποια από τα πιάτα που πήραμε ήταν πολύ νόστιμα. Κάποια άλλα όπως ο κεδρος δεν ήταν τόσο καλά. Όπως και να χει καλό φαγητό σε καλές τιμές. Ευγενικό προσωπικό. Ωραία θέα για το ηλιοβασίλεμα το απόγευμα.

1  Ευχαριστούμε, Vasilis P

Η κριτική γράφτηκε 2 Αυγούστου 2020

Παραγγέλνουμε μια ποικιλία ορεκτικών (γαύρο μαρινάτο, χταπόδι, πατάτα, γαριδάκι, παντζαροσαλάτα, σκορδαλιά, ταραμοσαλάτα, τζατζίκι, φάβα, μελιτζανοσαλάτα) για τέσσερα άτομα. Μας φέρνουν μια για δυο άτομα και βάζουν μια κουτάλια από κάθε αλοιφή, τρία γαριδάκια, τέσσερα κομμάτια χταπόδι μαρινάτο, μισό φιλέτο γαύρου κομμένο στα δυο. Μας φέρνουν μετά τις υπόλοιπες αλοιφές, χωρίς πατάτα χταπόδι γαρίδα γαύρο. Στο μεταξύ φέρνουν τον ντάκο μας, ο οποιος είναι ζεστός. Παραγγείλαμε και κατι πίτες - η σπεσιαλιτέ τους μάλλον (στις πάνω πίτες έβαλαν και γλυκιά πάπρικα, λες και είμαστε σε σουβλατζίδικο). Αφού καταλαβαίνουν ότι είμαστε δυσαρεστημένες, μας φέρνουν και τα θαλασσινά που έλειπαν από το πιάτο. Και για να μας ευχαριστήσουν, μας φέρνουν ψωμί φρυγανισμένο με σάλτσα πέστο με παρμεζάνα (μάλλον το είχαν έτοιμο για μακαρόνια) με δυο τοματινια στη μέση. Πάρτε καλύτερα δυο σάντουιτς από τον φούρνο εάν πεινάτε.

1  Ευχαριστούμε, jopsr1
Η κριτική γράφτηκε 29 Σεπτεμβρίου 2019

Ενας μαγευτικος χωρος με επαγγελματικο και προσεγμενο προσωπικο. Φαγητα πεντανοστιμα ζεστα. Το ιμαμ θα σας κανει να γλυφεται τα δαχτυλα σας. Επισης η καρυδοπιτα με παγωτο θα απογειωσει τις ορεξεις σας Αξιζει να το επισκεφτειτε.

Ευχαριστούμε, Kioskou
Η κριτική γράφτηκε 26 Σεπτεμβρίου 2019

Επισκέφθηκα το Φάρο του αλυκού για φαγητό. Μου έκαναν εντύπωση κάποια πράγματα όπως το φαγητό και το φιλόξενο περιβάλλον και το προσωπικό το φαγητό ήταν άριστο και στην ώρα του. Πήρα και έφαγα κέδρο πολύ νόστιμο πιάτο το λιωμένο τυρί έδενε με το υπόλοιπο του πιάτου. Πολύ καλό ήταν και η χοιρινή με την σάλτσα κρασιού. Ήταν πολύ ευχάριστα θα το επισκεφθώ ξανά. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Ευχαριστούμε, Panosridu
Η κριτική γράφτηκε 5 Σεπτεμβρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ όμορφος χώρος, πολύ νόστιμο φαγητό, πολύ ευγενικό και γρήγορο σέρβις. Τι άλλο να ζητήσω? Το συνιστώ ανεπιφύλακτα. Η καλύτερη επιλογή από όσες δοκίμασα έως τώρα στην Νάξο.

Ευχαριστούμε, Kalli T

Ο Φάρος του Αλυκού: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Μέλανες, Νάξος

Ο Φάρος του Αλυκού: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!