“Υπέροχη ατμόσφαιρα με ακόμα”
Κριτική για: Metalleio

Metalleio
Η κριτική γράφτηκε 16 Σεπτεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Υπέροχη ατμόσφαιρα με ακόμα πιο υπέροχο φαγητό.Η κυρία που μας σέρβιρε ευγενέστατη και καλοσυνάτη, γρήγορη εξυπηρετηση, καταπληκτικές γεύσεις , το συνιστώ ανεπιφύλακτα !!!!

Ευχαριστούμε, 396valeriao

Η κριτική γράφτηκε 8 Σεπτεμβρίου 2020

Πήγαμε στο Μεταλλείο με υψηλές προσδοκίες αλλά φύγαμε από εκεί με ακόμα πιο καλές εντυπώσεις από ότι το περιμέναμε. Ο χώρος είναι καλούτσικος, το προσωπικό (η κυρία από την Πορτογαλία που τη γνωρίσαμε κιόλας) ευγενέστατη και αγαπάει πολύ αυτό που κάνει, αλλά το δυνατό σημείο του είναι το φαγητό! Πεντανόστιμη ελληνική κουζίνα, με πιάτα μελετημένα, πολύ όμορφα στημένα, υλικά ντόπια και τρομερούς συνδυασμούς γεύσεων. Τα πιάτα είναι εξαιρετικά και τρομερά νόστιμα μεσ' την απλότητά τους κάτι το οποίο καθιστά το μαγαζί, ένα από τα καλύτερα εστιατόρια που έχουμε φάει (και εννοείται μακράν το καλύτερο της Σερίφου)! Πολλά μπράβο στον Σεφ που το έχει ψάξει πάρα πολύ! Τιμές προσιτές και συγκριτικά με τις υπόλοιπες επιλογές τις Σερίφου δεν είναι πολύ υψηλότερες οπότε αξίζει να πάτε και να ξαναπάτε! Εμείς πήγαμε και δεύτερη φορά από τα 4 βράδια που κάτσαμε στο νησί και το ευχαριστηθήκαμε! Δεν βρίσκω λόγο να μην το επισκεφτεί κάποιος εκτός αν δεν θέλει να φάει καλά!

Ευχαριστούμε, kwxam
Η κριτική γράφτηκε 26 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Κυρίως κατάλληλο για βραδυνο, ωστόσο εμείς πηγαμε μεσημέρι. Εξαιρετικό φαγητο, πολυ ποιοτικο και χορταστικό. Ένα από τα εστιατόριο που πρεπει να επισκεφτεί κάθε τουρίστας στο νησί

Ευχαριστούμε, yaouza
Η κριτική γράφτηκε 25 Αυγούστου 2020

Εξαιρετικο το μεταλλειο μετα απο συνεχομενες απογοητευσεις απο αλλα μαγαζια του νησιου. Επιτελους νιωσε οτι φαγαμε κατι ποιοτικο... Και τι ποιοτητα... Γκουρμε υψηλου επιπεδου, πιατα που μπορει να μην εχετε φαει στη ζωη σας. Και χορτασαμε και το απολαυσαμε κι ο ιδιοκτητης εξαιρετικος!

Ευχαριστούμε, marinospolitis
Η κριτική γράφτηκε 19 Αυγούστου 2020

προσεγμένα πιάτα, μας άρεσε ότι παραγγείλαμε σιουφιχτά με κιμά, ταλιάτα, συκωτάκια, φύλλο κρούστας με τοπικό τυρί σερίφου. Ωραία ζεν ατμόσφαιρα που σε χαλαρώνει με την απαλή μουσική.

Ευχαριστούμε, MARIA B

Metalleio: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Σέριφος, Κυκλάδες

Metalleio: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!