Η κριτική έγινε: 10 Οκτωβρίου 2016

Καταπληκτική διαμονή, με πολύ ωραία και γραφικά δωμάτια και ακριβώς πάνω στη θάλασσα! Τα παιδιά απίστευτα εξυπηρετικά, με πολλή πλάκα, ακριβώς στο χαλαρό πνεύμα που επικρατεί στο νησί! Το συστήνω ανεπιφύλακτα!

• Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι με φίλους
1  Ευχαριστούμε, Xaaaraaa
Η κριτική έγινε: 7 Σεπτεμβρίου 2016

Είναι λίγο μπερδεμένα τα πράγματα με τα δωμάτια, οπότε θα αναφέρω τα θετικά και αρνητικά και ο καθένας κρίνει από το τι είναι πιο σημαντικό για αυτόν.

ΘΕΤΙΚΑ: είναι ακριβώς πάνω στη θάλασσα, δεν χρειάζεσαι αυτοκίνητο για να πας για μπάνιο. Η παραλία είναι απάνεμη στους συχνούς βοριάδες, οπότε βολεύει η τοποθεσία του. Στο χώρο υπάρχει καφέ και ταβέρνα (με σχετικά τσιμπημένες τιμές για αυτό που προσφέρει).
Τα δωμάτια είναι μεγάλα, ευρύχωρα και η καθαριότητα καθημερινή και σχολαστική. Ο εξοπλισμός σε πολύ καλή κατάσταση.
Η κοπέλα στη ρεσεψιόν είναι γάτα. Εξυπηρετική και άμεσα διεκπεραιωτική.

ΑΡΝΗΤΙΚΑ: τα δωμάτια είναι χτισμένα με τέτοιο τρόπο, ώστε να σχηματίζουν μία μικρή εσωτερική αυλή/πεζόδρομο. Είναι χτισμένα το ένα πάνω και μέσα στο άλλο, δεν έχουν αέρα Το κακό με αυτό είναι ότι όσοι μένουν στα μπροστινά δωμάτια, τις ώρες κοινής ησυχίας ακούν τις φωνές αυτών που πάνε στα πίσω δωμάτια. Επίσης τα δωμάτια δεν τα βλέπει σχεδόν καθόλου ο ήλιος και είναι δύσκολο να αφήσεις ανοιχτή την πόρτα για να αεριστούν. Κάποια δωμάτια έχουν μόνο μία είσοδο-μπαλκόνι και βρίσκονται και 3 σκαλοπάτια κάτω από το ύψος του ισογείου.

Συμβουλή για το δωμάτιο: διαλέξτε δωμάτια στον όροφο και όχι μπροστά στην ταβέρνα
Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2016
1  Ευχαριστούμε, stelathen
Η κριτική έγινε: 23 Αυγούστου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ ωραίο κατάλυμα,καθημερινή καθαριότητα , προσεγμένα έπιπλα, αρκετά ευρύχωρο με ένα βήμα είσαι σε μια υπέροχη παραλία με δεντράκια για σκιά στα Λιβαδακια, έχει καφέ- εστιατόριο με ότι επιθυμείς για σνακ και φαγητό, ευχάριστοι άνθρωποι στο προσωπικό κ εξυπηρετικοί. Δυστυχώς το δικό μας δωμάτιο ήταν στο ισόγειο και ακριβώς απέναντι απ το εστιατόριο οπότε είχε αρκετή φασαρία κ μυρωδιά φαγητού από νωρίς το πρωί μέχρι τις 8-9 το βράδυ...γι αυτό το λόγο βάζω 4/5. Κατά τ'άλλα απ τα ωραιότερα στο νησί! Αξίζει σίγουρα τα λεφτά του...(συν τοις άλλοις είναι κ σχετικά οικονομικό για Κυκλάδες τον Αύγουστο)

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2016
Ευχαριστούμε, vickgk
Η κριτική έγινε: 21 Ιουνίου 2016

Πολλα συγχαρτηρια και ευχαριστω για την υπεροχη φιλοξενια σας και τον επαγγελματισμο σας!!!!Ανθρωποι σαν εσας κοσμουν τον χωρο του τουρισμου και ειναι η καλυτερη διαφημιση για το μεγαλυτερο εξαγωγικο προιον της χωρας μας τον τουρισμο!!!!!Σας ευχαριστουμε πολυ ησασταν η πιο ευχαριστη νοτα στο ταξιδι μας στην Σεριφο και μας ανατρεψατε την εικονα της ταλαιπωριας που ειχαμε μεχρι πριν σας γνωρισουμε!!!!!!Παντα θα μιλαμε με τα καλυτερα για εσας συνεχιστε ετσι !!!!!
φιλικα
η γιαγια ΜΠΟΥΜΠΟΥΛΙΝΑ με τα εγγονια τα παιδια της και την παρεα της απο το γκρουπ των ΚΡΗΤΙΚΩΝ στις 20/6/2016

Ευχαριστούμε, MMARIA2016
Η κριτική έγινε: 21 Ιουνίου 2016

Βρέθηκα ξαφνικά στη Σέριφο χωρίς να έχω κλείσει κάποιο δωμάτιο με σκοπό να κάνω camping.για πρώτη φορά στη ζωή μου..ευτυχώς που δεν έκατσε τελικά γιατί στην αναζήτησή μου για κάποιο χώρο να μείνω βρέθηκα στον μικρό παράδεισο των δωματίων του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ & ΒΑΣΙΛΕΙΑΣ ακριβώς έτσι όπως το ήθελα!!! Στα πόδια μου μια πεντακάθαρη αμμουδερή παραλία με αλμυρίκια και μια γαλήνια θάλασσα...Οι ιδιοκτήτες όπως κ όλο το προσωπικό φιλικοί και ευγενικοί δίνουν μεγάλη σημασία στην καθαριότητα (η οποία γίνεται καθημερινά)..γυρνάς από το μπάνιο σου και σε περιμένει ένα καθαρό & δροσερό δωμάτιο, ειδικά αυτό το τελευταίο δεν μου έχει ξανασυμβεί σε κανένα δωμάτιο ή ξενοδοχείο που έκανα διακοπές, σε περιμένει μια ζεστή καλημέρα με καφεδάκι κ ότι επιθυμήσεις!!! και στην παραλία αραχτός η εξυπηρέτηση!!! Μαζί με τις υπέροχες παραλίες που επισκέφθηκα και αξίζει κ εσείς να χαρείτε η διαμονή μου στον ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ & ΒΑΣΙΛΕΙΑ ήταν πραγματικά ενθουσιώδης!!!!!

• Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι χωρίς παρέα
Ευχαριστούμε, Κυριακη Σ