Η κριτική γράφτηκε 22 Ιουνίου 2014

Για άλλη μία χρονιά το Αλέξανδρος- Βασιλεία κλέβει τις εντυπώσεις. Ξεκινώντας από την εξυπηρέτηση, τα καθαρά όμορφα δωμάτια, την αμεση πρόσβαση στη θάλασσα όπου έχεις στην ξαπλώστρα σου καφέ, σνακ, κοκτεϊλ, γλυκά και το "μαμαδίστικο" φαγητό, συνεχίζω με το πιο σημαντικό για εμένα και την παρέα μου, την ευγένεια και τον επαγγελματισμό όλων των ανθρώπων που συνεργάζονται άψογα ώστε να έχουν αυτό το αποτέλεσμα. Για άλλη μια φορά, η επιλογή μου με δικαίωσε και νιώθω και πάλι φεύγοντας ότι αφήνω πίσω μου φίλους, ανθρώπους που εκτιμώ και μπαταρίες γεμάτες από χαλάρωση και ξεκούραση. Σίγουρα θα ξαναπάω.

2  Ευχαριστούμε, ΖΩΗ Μ
Η κριτική γράφτηκε 9 Ιουνίου 2014

Τι καλύτερο από το να μένεις σε ένα πολύ ωραίο και καθαρό δωμάτιο με ωραίο πρωϊνό... Αμέσως μετά ξαπλώστρα, ωραίος καφές, βουτιές και σνακς.. Πολύ καλή εξυπηρέτηση, ευγένεια και επαγγελματισμός!! Πολύ κοντά στο λιμάνι. Εννοείται θα ξαναπάμε!!!!

• Διαμονή: Ιούλιος 2013, ταξίδι με τον/την σύντροφο
1  Ευχαριστούμε, Alexandra P
Η κριτική γράφτηκε 9 Ιουνίου 2014

Υπέροχα άνετα δωμάτια με αλλαγή σεντόνιων κάθε μέρα, δυο βήματα κυριολεκτικά απο την υπέροχη παραλία, πάντα ζεστό νερό για ντουζ, συγκλονιστική εξυπηρέτηση ακόμα και σε δύσκολες απαιτήσεις. Αλικιες για ίσκιο, κοκτέιλ, καφέδες ή μεζεδάκια δίπλα στην πετσέτα σου ή στην δωρεάν ξαπλώστρα, άριστη παραδοσιακή κουζίνα, φιλικότατο περιβάλλον και απόλυτα gay friendly, όλα σε απόσταση αναπνοής και τρομερής ασφάλειας αν έχεις κάποιο πρόβλημα υγείας, εγώ πήγα με διαβητικά φιλαράκια. απερίγραπτη ομορφιά και ησυχία, ιπποτικός σεβασμός σε κάθε του έκφανση απο όλα τα παιδιά και απόλυτη διακριτικότητα, οικογενειακή ζεστασιά όπως εμείς στην Ελλάδα γνωρίζουμε, δεν μπορώ να φανταστώ κάτι καλύτερο για κοντινή απόδραση μακριά απο την Αθήνα. ένα τεράστια μπράβο. Εξαίρετο δείγμα τουριστικών και ανθρωπίνων υπηρεσιών! θα ξανά ερχόμαστε όσο πιο συχνά μπορούμε!

Ευχαριστούμε, MariaCyber
Η κριτική γράφτηκε 9 Ιουνίου 2014

Υπέροχα άνετα δωμάτια με αλλαγή σεντόνιων κάθε μέρα, δυο βήματα κυριολεκτικά απο την υπέροχη παραλία, πάντα ζεστό νερό για ντουζ, συγκλονιστική εξυπηρέτηση ακόμα και σε δύσκολες απαιτήσεις. Αλικιες για ίσκιο, κοκτέιλ, καφέδες ή μεζεδάκια δίπλα στην πετσέτα σου ή στην δωρεάν ξαπλώστρα, άριστη παραδοσιακή κουζίνα, φιλικότατο περιβάλλον και απόλυτα gay friendly, όλα σε απόσταση αναπνοής και τρομερής ασφαλείας αν έχεις κάποιο πρόβλημα υγείας, εγώ πήγα με διαβητικά φιλαράκια. απερίγραπτη ομορφιά και ησυχία, ιπποτικός σεβασμός σε κάθε του έκφανση απο όλα τα παιδιά και απόλυτη διακριτικότητα, οικογενειακή ζεστασιά όπως εμείς στην Ελλάδα γνωρίζουμε, δεν μπορώ να φανταστώ κάτι καλύτερο για κοντινή απόδραση μακριά απο την Αθήνα. ένα τεράστια μπράβο. Εξαίρετο δείγμα αλόγων τουριστικών και ανθρωπίνων υπηρεσιών! θα ξανά ερχόμαστε όσο πιο συχνά μπορούμε!

Ευχαριστούμε, MariaKatsikadakou
Η κριτική γράφτηκε 9 Μαΐου 2014 μέσω κινητής συσκευής

Ξυπνάς το πρωί, βουτάς στη θάλασσα, παίρνεις πρωινό δίπλα στην αμμουδιά, ξαπλώνεις στη πολυθρόνα πάνω στην παραλία κάτω από τα τεράστια αλμυρίκια, βουτάς και ξαναβουτάς, σου'ρχεται στο τραπεζάκι ότι επιθυμίσεις, θα φύγεις απόγευμα απο 'κει...και σε 5' ποδαρόδρομο είσαι στο κέντρο του νησιού....εε, συγχωρώ κάθε ατέλεια στο συμπαθέστατο προσωπικό μιάς οικογενειακής επιχείρησης! Θα ξαναπάω και θα πάρω και τους φίλους μου μαζί!!!

Διαμονή: Αύγουστος 2013, ταξίδι με φίλους
2  Ευχαριστούμε, GR184