“Δυστυχώς δεν περασαμε καλά”

Μαδάρες ταβέρνα - καφέ

Πήγαμε Κυριακή Μεσημέρι κατά τις 3:30. Γινόταν πανικός. Βρήκαμε με το ζόρι να κάτσουμε. Παραγγείλαμε στις 4:30 και
Φάγαμε στις 5! Περιμέναμε μια ώρα πραγματικά να παραγγείλουμε και με παρακάλια τα καταφέραμε. Δεν φταινε τα παιδιά του προσωπικού . Ήταν πολύ λίγα για τον κόσμο που είχε. Έπρεπε να έχει παραπάνω προσωπικό.
Όταν φτάσαμε στο σημείο να δώσουμε παραγγελία ο Σερβιτορος είπε πως δεν έχει μείνει τίποτα !!!!
Απαράδεκτο ! Έπρεπε να μας ενημερώσουν όταν κάτσαμε. Μπορεί να θέλαμε να φύγουμε. Όμως μια ώρα μετά ήταν αργά.
Πήραμε δυο μερίδες πατατες , μια μερίδα λουκάνικα (νόστιμα σχετικά) , καλιτσουνια και μια μερίδα (μισή εν τέλη απ αυτό που ήρθε ) πανσετες ( το μόνο που είχε μείνει). Μια μερίδα κεφτέδες πολύ νόστιμους,μια σαλάτα κρητική , πολύ μέτρια και ένα σαγανάκι γραβιέρα. Στο τέλος ζητήσαμε άλλη μια κεφτέδες και μισή ώρα μετά δεν είχαν έρθει . Ζητήσαμε τον λογαριασμό και όταν έφεραν το γλυκό/ κέρασμα μας την είπαν κιολας. Φυσικά τους απάντησα ότι πέρασε μισή ώρα απ την ώρα που τα ζητήσαμε και θελουμε να φύγουμε. Αφήστε ...
Θετικό είναι πως έβγαλαν μετά ένα άλλο γλυκό (κορμό) που μας άρεσε και ζητήσαμε και μας έφεραν.
Λεπτομέρεια: Ήμασταν 4 άτομα και μας έφεραν ελάχιστο ψωμί και λίγο παξιμάδι!

Δεν περασαμε καλά , δεν φάγαμε καλά , ταλαιπωρηθήκαμε!!!!
Νομίζω αν πας πολύ νωρίς και μια μέρα που δεν έχει κόσμο θα είναι καλύτερα .

Ευχαριστούμε, TSOl12

Η κριτική γράφτηκε πριν από 2 εβδομάδες μέσω κινητής συσκευής

Η τέταρτη συνεχόμενη φορά που πήγαμε για γεύμα. Τα αυγά με την στάκα, η ποικιλία κρεατικων με αφράτο καλό ψημένο μπιφτέκι, τα παιδάκια..... Το κρασί, το καθιερωμένο κέρασμα στο τέλος! Μέσα στο ύπαιθρο όπου κι αν ρίξεις την ματιά σου και μετά από φανταστική διαδρομή μέσα από το ομώνυμο φαράγγι!! Αχχχχχ!!

Ημερομηνία επίσκεψης: Νοέμβριος 2020
Ευχαριστούμε, Cwnstantine_133
Η κριτική γράφτηκε 2 Σεπτεμβρίου 2020

Διαβάζοντας προηγούμενα σχόλια για την τοποθεσία και την γαστριμαργική προβολή της περιοχής αποφασίσαμε με την οικογένεια μου να φάμε μεσημεριανό στην Θέρισο. Από τα καταστήματα του χωριού αυτό που μας έκανε ΄κλικ΄ στο μάτι, μιας και όλα είχαν καλές κριτικές ήταν το ‘Μαδάρες’. Λάθος επιλογή… Με το μαγαζί μισοάδειο το φαγητό, σε μια άνετη μέρα μέσα στην εβδομάδα ήταν ξαναζεσταμένο, χωρίς πολλές επιλογές (λόγω λέει κορονοιου δεν είχαν κόσμο, δεν περίμεναν κόσμο γι’ αυτό δεν είχαν πολλά να προσφέρουν), ξαναζεσταμένα ήταν και τα αρνίσια παιδάκια που παραγγείλαμε (αν έχεις τον Θεό σου) που ήταν και η μόνη επιλογή που είχαμε... Α… και Δεν πληρώσαμε φθηνά όπως διαβάσαμε σε παλιότερα σχόλια … Αν θα επισκεπτόμουν ξανά την περιοχή δεν θα επέλεγα να πάω την οικογένεια μου εκεί για φαγητό…

Ευχαριστούμε, koutrolikos
Η κριτική γράφτηκε 12 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Ωραια ταβερνα ,σε ενα υπεροχο και γραφικο χωριο κοντα στα Χανια ,ωραιο περιβαλλον,έξυπηρετηση, ωραιο φαγητο σε πολυ χαμηλες τιμες.

Ευχαριστούμε, charalabos a
Η κριτική γράφτηκε 8 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Τα παϊδάκια ήταν λουκούμι. Επειδή πήγαμε κατά τις8 το απόγευμα, το αντικριστο είχε τελειωσει.
Προσφέρουν γλυκό στο τέλος.
Κατα τα αλλα τίποτα ιδιαιτερο.

Ευχαριστούμε, elisabeth20296

Μαδάρες ταβέρνα - καφέ: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Θέρισος, Νομός Χανίων

Μαδάρες ταβέρνα - καφέ: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!

$USD
Ελλάδα
© 2020 TripAdvisor LLC Με την επιφύλαξη όλων των νόμιμων δικαιωμάτων.