“Απίθανο φαγητό ”
Κριτική για: Αντάρτης

Αντάρτης
Κλείστε τραπέζι
Επιλογές δείπνου: Κρατήσεις
Περιγραφή: Καλώς ορίσατε! Αγαπητοί κύριοι και κυρίες, Η Σελίδα αυτή έχει δημιουργηθεί πιθανότατα από κάποιο πελάτη μας στο παρελθόν. Ο μόνος λόγος που είμαστε εδώ εμείς είναι για να δίνονται απαντήσεις σε όσους κύριους ή κυρίες γράφουν αρνητικά σχόλια για εμάς όταν δε μας γνωρίζουν καθόλου και νομίζουν ότι συμμετέχουν, είτε οι ίδιοι είτε εμείς, σε κάποιο reality show σαν κριτές και μεις οι διαγωνιζόμενοι! Αν βέβαια μπορούσαμε να αφαιρέσουμε την ταβέρνα μας από το Trip Advisor Θα το είχαμε κάνει ήδη, αλλά δυστυχώς δεν γίνετε να βγούμε εάν δεν κλείσει η ταβέρνα μας πρώτα όπως πληροφοριθήκαμε στο παρακάτω email: <<### # (TripAdvisor Support) 15 Μαΐ, 15:43 BST Καλησπέρα σας, Σας ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με το TripAdvisor. Το TripAdvisor είναι ένας ιστότοπος ταξιδιωτικής έρευνας και ο στόχος μας είναι η παροχή μιας ολοκληρωμένης λίστας πόρων στους ταξιδιώτες. Μόλις μια επιχείρηση καταχωριστεί στον ιστότοπό μας, δεν αφαιρείται εφόσον παραμένει σε λειτουργία. Δείτε παρακάτω ορισμένα από τα σπουδαία πλεονεκτήματα που προσφέρει η καταχώριση στο TripAdvisor: ... ...Με εκτίμηση, Κωνσταντίνος Η ομάδα υποστήριξης του TripAdvisor TripAdvisor Support (TripAdvisor Support) 13 Μαΐ, 23:55 BST Name: Giorgos ### Property Name: Αντάρτης ταβέρνα Property ID: ### Property Affiliation: Ιδιοκτήτης Email: ### Topic: Review Express - Review Express Comments: Θέλω να αφαιρέσω την ταβέρνα μου από το site σας.>> Όπως καταλαβαίνετε λοιπόν κύριοι και κυρίες τα πάντα σήμερα βαθμολογούνται με άριστα το 5, αρκεί κάποιος ή κάποια να σας κάνει την τιμή να σας βγάλει μια φωτογραφία και μετά να σας ανεβάσει σε ένα site όπως αυτό εδώ για να αρχίσετε να μαζεύετε κριτικές, like και αστεράκια από τον οποιοδήποτε άνθρωπο που έχει απλά ένα email! Αν τώρα βέβαια έχετε μερικά αρνητικά σχόλια ή κάποιος σας έβαλε λίγα αστέρια, μη στεναχωριέστε, κοιμηθείτε ήσυχα το βράδυ χωρίς να σας απασχολεί γιατί το έκανε αυτό. Απλώς κάτι δεν πήγε καλά εκείνη τη μέρα που σας είδε εκείνος ο κύριος. Δεν είχατε χτενίσει τα μαλλιά σας καλά ή ξεχάσατε να αλλάξετε τα ρούχα σας όταν πήγατε να του φέρετε ντομάτες από τον κήπο σας για να τις φάει ή μπορεί να φταίει η μάνα σας που έχει λευχαιμία και σεις ξεχάσατε να βάλετε το ψεύτικο χαμόγελό σας όταν του πήρατε παραγγελία. Μπορεί ακόμη να μη φταίτε καθόλου εσείς και να φταίει ο μάγειρας που την ώρα που έψηνε την μπριζόλα εκείνου του κυρίου μιλούσε στο κινητό με το ετοιμοθάνατο τρακαρισμένο παιδί του και έκαψε τη μπριζόλα. Αλλά ας είμαστε ειλικρινείς, οι άνθρωποι εδώ όπως και σε όλα αυτά τα site ενδιαφέρονται μόνο για σας και για τίποτα άλλο, γι'αυτό τα δημιουργούν αυτά τα site για να γίνουμε εμείς καλύτεροι και σεις να περνάτε τέλεια στο κόσμο τούτο. Για να μη βλέπετε κακομούτσουνους ανθρώπους και άσχημους, για να μη βλέπετε παλιούς τοίχους και παλιά και σπασμένα τραπέζια, ξεθωριασμένες καρέκλες, πάγκους τρυπημένους από το σαράκι παλιά πατώματα που έχει χυθεί αίμα ηρώων και άφησε λεκέ και τώρα πως να σου βάλει ο άλλος 5 αστέρια με το λεκέ στο πάτωμα. Πως να γράψει καλή κριτική ο άλλος άμα εσύ παίρνεις το 8 kg αρνί του χωριανού σου χωρίς τιμολόγιο κιόλας, που είναι μόνο κόκαλα, γιατί έχει ανάγκη μεγάλη τα χρήματα λόγω αρρώστιας, ή για να ταΐσει τα κοπέλια του και του το σερβίρεις ενώ αυτός έχει καταφέρει να γίνει μεγάλος συντελεστής του trip advisor χύνοντας αίμα και ιδρώτα, γράφοντας κριτικές ακόμα και στη τουαλέτα του σπιτιού του όταν πάει για ...! Λοιπόν η λύση είναι μια και είναι πάρα πολύ απλή: 1) Θα βάλετε μέσον αρχικά κάποιον βουλευτή να περάσει το επιδοτούμενο πρόγραμμα το οποίο σας έβαλε ο πολιτικός μηχανικός της γειτονιάς σας, γιατί μετά από τόσους κόπους η Ελλάδα τα κατάφερε τελικά να γεμίσει επιστήμονες και να μην έχει πάρα λιγοστούς πραγματικούς αγρότες και εργάτες για να τη χτίσουν. Θα βάλετε λοιπόν το μέσο για να γκρεμίσετε το ερείπιο που έχετε και στη θέση του να χτίσετε μια πετρόχτιστη εστιατοράρα με σκεπαστό parking για να μη βρέχουν τα πόδια τους οι πελάτες σας και σας βάλουν κακή βαθμολογία για αυτό. 2)Στη θέση του μάγειρα θα βάλετε υπερσύγχρονα μηχανήματα για να μην γίνονται ποτέ λάθη και τις πρώτες ύλες θα τις αγοράζετε από τα lidl ή κάποιας άλλης μεγάλης αλυσίδας super market που εκεί δεν γίνονται λάθη και τα προϊόντα είναι βιολογικά και έχουν το ίδιο σχήμα και γεύση και μυρωδιά ΠΑΝΤΑ! Άσε βέβαια που εκεί θα σας κόβουν πάντα τιμολόγια γιατί είναι ΠΑΝΤΑ τίμιοι αυτοί που διευθύνουν τέτοιους κολοσσούς και έτσι θα κόβετε κι εσείς τα πάντα στο μαγαζάκι σας και θα γίνετε κι εσείς τίμιοι επιτέλους και θα γράφουν για σας όλοι οι πελάτες ότι είστε εντιμότατος αφού κόβετε αποδείξεις!!! 3)Ακόμη, στη θέση του σερβιτόρου σας θα βάλετε Robot και θα το προγραμματίσετε ακόμη και την ώρα που θα καίγεται το ίδιο να χαμογελάει, ώστε αν βρεθεί κάποιος ασυνείδητος και γράψει επίτηδες μια κακή κριτική, να μπορείτε να αποδείξετε μέσω κρυφής κάμερας που θα διαθέτει το Robot σας, ότι όλα πήγαν καλά και αυτός ο τύπος λέει ψέματα ή τον έχει βάλει κάποιος ανταγωνιστής σας! 4) Αν δεν σας αρέσουν οι παραπάνω τρόποι μπορείτε πολύ απλά να κλείσετε την επιχείρησή σας και τότε και ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ θα σας σβήσουν από το trip advisor! Ευχαριστώ!
Η κριτική γράφτηκε πριν από 4 εβδομάδες μέσω κινητής συσκευής

Η διαδρομή για το Θέρισο είναι εξωπραγματική. Αυτό όμως που θα σου μείνει αξέχαστο είναι το φαγητό στον Αντάρτη. Φάγαμε τσιγαριαστο, αρνίσια παϊδάκια και κοτόπουλο. Όλα τέλεια. Ακόμη και η Κρητική σαλάτα που φάγαμε ήταν μοναδική. Πρέπει να την επισκεφθείτε για να καταλάβετε

Ευχαριστούμε, 39demetrisk

Η κριτική γράφτηκε 19 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Εξαιρετικό φαγητό , καλοί και φιλικοί άνθρωποι, καλές τιμές ... αντικριστό στακα σύγκλινο και λουκάνικο

Ευχαριστούμε, andreas_Glyfada
Η κριτική γράφτηκε 12 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Εγώ και οι φίλοι μου πραγματικά μείναμε πολύ ικανοποιημένοι και απ το φαγητό αλλά κυρίως απ την εξυπηρέτηση . Ο άνθρωπος έκατσε μέχρι αργά, εκτός ωραρίου, για να ετοιμάσει φαγητά σε μενα και τους φίλους μου καθώς δεν μπορούσαμε άλλη στιγμή και είχαμε ακούσει τα καλύτερα για τον αντάρτη. Ο Γιώργης είναι ο καλύτερος μαγαζάτορας που γνωρίσαμε και η έννοια του ντόπιου Κρητικού. Εξαιρετικό φαγητό και αίσθηση ότι βρίσκεσαι σε παραδοσιακή ταβέρνα. Εύχομαι καλές δουλειές και σίγουρα θα το ξαναεπισκεφτω οταν ξαναβρεθώ Χανιά.

Ευχαριστούμε, andreasdhim
Η κριτική γράφτηκε 9 Αυγούστου 2020

Στα Χανια υπάρχουν κάποιες σταθερές. Η μπουγάτσα του Ιορδάνη, το ηλιοβασίλεμα στα Φαλασαιρνα κ τα κρέατα κ η αίσθηση κρητικής ταβέρνας του Αντάρτη. Απογευματάκι στο Θέρισο, μέσα στα βουνά, αντικριστο λουκούμι, στάκα από τις καλύτερες, κουβεντούλα κ τσικουδιά μέσα στο φαράγγι! ΚΡΗΤΙΚΗ ταβερνα με όλα τα γράμματα κεφαλαια !

Ευχαριστούμε, dimitrisligo
Η κριτική γράφτηκε 1 Μαρτίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Αξίζει να επισκεφθείτε την ταβέρνα. Τα φαγητά τους ήταν όλα πααααρα πολύ νόστιμα, τα δε παιδάκια τους γλύκισμα κανονικό και σωστά ψημένα. Γρήγορη και σωστή εξυπηρέτηση από πραγματικά φιλόξενους και ευγενικούς ανθρώπους!

Ημερομηνία επίσκεψης: Φεβρουάριος 2020
Ευχαριστούμε, pemip

Αντάρτης: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Θέρισος, Νομός Χανίων

Θέρισος, Νομός Χανίων

Αντάρτης: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!