Βοτανικός Κήπος Ιουλίας και Αλεξάνδρου N. Διομήδους
Ανοικτά σήμερα: 9:00 π.μ. - 6:00 μ.μ.
Αποθήκευση
Κοντα στη φύση στην τσιμεντουπολη

Υπέροχο μέρος στην Αθήνα για άσκηση, περίπατο ακόμα και πικ νικ. Στο μεγαλύτερο ποσοστό των... διαβάστε περισσότερα

Η κριτική έγινε: 14 Αυγούστου 2021
Gio13579
Ελλάδα
μέσω κινητής συσκευής
Ομορφιά

Η ομορφιά που μπορεί να κρύβει ένα κομμάτι γης μέσα στην Αθήνα είναι όλη εκεί!! Απίστευτο μέρος για... διαβάστε περισσότερα

Η κριτική έγινε: 3 Νοεμβρίου 2020
christinakS3045PG
μέσω κινητής συσκευής

Η κριτική έγινε: 20 Φεβρουαρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Πανέμορφος χώρος για περπάτημα χαλαρό με παιδιά η χωρίς παιδιά
Έχει καφετέρια με κούνιες για τα μικρά μας

Ημερομηνία εμπειρίας: Ιανουάριος 2020
Ευχαριστούμε, Mariadrav1la
Η κριτική έγινε: 13 Φεβρουαρίου 2020

Η ομορφιά των φυτών του χώρου είναι μια και μοναδική,όπως ούτως η άλλως ο κήπος του Διομήδη είναι μοναδικός. Συνδυάζει εκπαίδευση και απόλαυση.

Ημερομηνία εμπειρίας: Ιούλιος 2019
Ευχαριστούμε, _G8892DB
Η κριτική έγινε: 9 Φεβρουαρίου 2020

Έχω επισκεφτεί τον κήπο μόνο δύο φορές και πραγματικά απορώ με τον εαυτό μου, γιατί είναι λίγες! Βρίσκεται σχεδόν στα όρια της πόλης και όμως μόλις μπεις, αισθάνεσαι πως είσαι στην αγκαλιά της φύσης! Έχει απίστευτη βιοποικιλότητα, είναι προσεγμένο, καθαρό και γεμάτο εικόνες. Ιδανικό για όλες της ηλικίες.

Ημερομηνία εμπειρίας: Ιανουάριος 2020
Ευχαριστούμε, Δανάη Γ
Η κριτική έγινε: 8 Ιανουαρίου 2020

Διάφορα φυτά, ποικιλία από όλη την Ελλάδα. Σε καλό καιρό, ενδείκνυται και για πικ νικ. Λιμνούλες με βατράχια και τεράστια έκταση για βόλτα.

Ημερομηνία εμπειρίας: Δεκέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, 902dimic
Η κριτική έγινε: 19 Δεκεμβρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Οτι καλυτερο εχω δει στην Αθηνα. Φοβερος κηπος ειτε για βολτα, ειτε για τρεξιμο. Ειναι μια οαση στην Αθηνα οπου νομίζεις οτι βρίσκεσαι σε αλλο μερος, στην επαρχία, στο βουνο. Ειμαι πολυ τυχερός που μενω κοντα και μπορω να πηγαινω όσο συχνα θελω.

Ημερομηνία εμπειρίας: Δεκέμβριος 2019
4  Ευχαριστούμε, mkyritsis