“ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ”

Ελαιώνας της Μαρίνας
Περιγραφή: Ο "Ελαιώνας της Μαρίνας" βρίσκεται στην παραλία Γλύφας, του νομού Ηλείας σε μία κατεξοχήν παραθαλάσσια αγροτoτουριστική περιοχή που βρέχεται από το Ιόνιο Πέλαγος. Η ιδέα για τη δημιουργία του, εμφανίστηκε το 2005 από τη Θεοφανία Ορφανού και το Νικόλαο Γουλιαδίτη για τη δημιουργία ενός χώρο, να απολαμβάνεις γνήσια παραδοσιακή Ελληνική κουζίνα με αγνά τοπικά προϊόντα με θέα τη Ζάκυνθο, ακούγοντας τον ήχο της θάλασσας. Το σχέδιο του χώρου έγινε το 2010, τρία χρόνια μετά τη γέννηση της κόρης τους Μαρίνας, που ήταν η αφορμή για να πραγματοποιήσουν το όραμα τους. Ο χώρος σχεδιάστηκε με τρόπο ώστε να εξυπηρετεί όλους τους εκλεπτυσμένους γαστρονομικά επισκέπτες. Ο παραδοσιακός φούρνος ξεκινάει το πρωί να ετοιμάζει το φαγητό σας, με αγνά παραδοσιακά προϊόντα και συνταγές που μάθαμε από τη Γιαγιά μας. Η ψησταριά πάντα “οπλισμένη” για να ετοιμάσουμε τα ψητά κρέατα και τους μεζέδες. Η ασφαλής παιδική χαρά είναι στη διάθεση των παιδιών σας (και γιατί όχι και σε σας) για να παίξουν και εσείς να χαίρεστε, χωρίς άγχος, με τη χαρά τους. Το γήπεδο μπάσκετ προσφέρει σε όσους επιθυμούν να δοκιμάσουν τις δυνάμεις τους, πριν απολαύσουν το γεύμα τους ή τον καφέ τους. Μ ε σεβασμό και αγάπη στα άτομα με ειδικές ικανότητες, δημιουργήσαμε όλες τις διευκολύνσεις για ΑΜΕΑ με ράμπες σε όλο το χώρο και τουαλέτες σχεδιασμένες για τις ανάγκες τους. Πάρκιγνκ 750m2 είναι στη διάθεση των αγαπημένων σας οχημάτων.
Η κριτική γράφτηκε 11 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ένας πολύ όμορφος χώρος με καλή αισθητική και ντεκόρ, με όμορφο και περιποιημένο κήπο, με παιδική χαρά και γκαζόν ιδανικός για οικογένειες με δραστήρια παιδιά. Πολύ καλή κουζίνα με μεγάλη ποικιλία πιάτων κρεατικών, πουλερικών και ψαριών. Δροσερές σαλάτες και πολλούς μεζέδες. Καλό μαγειρεμένα φαγητά χωρίς να επιβαρύνουν τα ευαίσθητα στομάχια. Καλό ούζο γλυκοπιοτο, παγωμένη μπύρα και ελαφρύ κρασί. Σας προτείνω να δοκιμάσετε οπωσδήποτε κότσι, γαριδομακαρονάδα και σταυλισια μπριζόλα. Ο ιδιοκτήτης (Νίκος) χαμογελαστός, ευδιάθετος, πρόθυμος, και αεικίνητος, έτοιμος να προσφέρει στους πελάτες το καλύτερο και πάντα ανήσυχος για την ικανοποίηση τους. Σίγουρα μας κερδίσατε ως πελάτες και σύντομα θα σας επισκεφθούμε για να απολαύσουμε τα πιάτα σας.

Ευχαριστούμε, thanasis035
Ο/η ElaionasTisMarinas, Ιδιοκτήτης του Ελαιώνας της Μαρίνας, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 13 Μαρτίου 2018

Ευχαριστούμε πολύ για την επίσκεψη σας στο χώρο μας. Ευχαρίστηση μας είναι η δική σας ικανοποίηση.
Ευχαριστούμε για την κριτική σας, μας δίνει δύναμη να συνεχίζουμε το έργο μας.

Η κριτική γράφτηκε 9 Οκτωβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Η μαρίνα και οι γονείς της ειναι μια υπέροχη οικογένεια που μας καλωσορίζουν σε ενα πολυ όμορφο χώρο με καλο φαγητό !
Ίδανικο για οικογένειες με παιδιά μιας και έχει φτιαχτεί για τον σκοπό αυτο μα ταυτόχρονα μια ιδανική επιλογή για όλους όσους θέλουν μα απολαύσουν ενα υπέροχο γεύμα η δείπνο .
Το καλύτερο στην ευρύτερη περιοχή . Φυσιολογικές τιμές , καλο Σέρβις.

Ευχαριστούμε, HrisaGr
Ο/η ElaionasTisMarinas, Ιδιοκτήτης του Ελαιώνας της Μαρίνας, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 11 Οκτωβρίου 2017

Σας ευχαριστούμε πολύ για την αξιολόγηση σας αλλά και για την επίσκεψη στο χώρο μας.

Η κριτική γράφτηκε 25 Σεπτεμβρίου 2017

Ωραίο μαγαζί με καλό φαγητό.Ο κήπος ιδανικός για οικογένειες με μικρά παιδιά.Ο χώρος ωραία διακοσμημένος.Το σερβις λίγο αργό

Ευχαριστούμε, aggela123
Ο/η ElaionasTisMarinas, Ιδιοκτήτης του Ελαιώνας της Μαρίνας, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 30 Σεπτεμβρίου 2017

Σας ευχαριστούμε για το χρόνο που αφιερώσατε για να επισκεφτείτε το χώρο μας και να μας αξιολογήσετε. Λαμβάνουμε υπόψιν μας τις επισημάνσεις σας και ευχαριστούμε.

Η κριτική γράφτηκε 21 Σεπτεμβρίου 2017

Πολύ καλή κουζίνα. Ωραίος κήπος ιδανικός για οικογένειες με παιδιά. Φοβερά ψητά αλλά και τα τηγανιτά κολοκυθάκια. Επίσης διαθέτει και πολύ νόστιμα μαγειρευτά.

Ευχαριστούμε, 502nikosx
Ο/η ElaionasTisMarinas, Ιδιοκτήτης του Ελαιώνας της Μαρίνας, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 22 Σεπτεμβρίου 2017

Σας ευχαριστούμε για το χρόνο που αφιερώσατε να μας επισκεφτείτε και να αξιολογήσετε το χώρο μας.

Η κριτική γράφτηκε 10 Σεπτεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Ο χώρος πολύ ωραία διακοσμημένος . Το προσωπικό ήταν άψογο με απίστευτη διάθεση να σε εξηπηρετησει. Το μενού ήταν υπέροχο. Πραγματικά συγχαριτιρια φοβερή προσπάθεια αξίζει να το επισκεφθεί κανείς με οικογένεια ή χωρίς . Συγχαρητήρια

Ευχαριστούμε, vasilikiand
Ο/η ElaionasTisMarinas, Ιδιοκτήτης του Ελαιώνας της Μαρίνας, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 12 Σεπτεμβρίου 2017

Σας ευχαριστούμε για την αξιολόγηση σας και την επίσκεψη στο χώρο μας. Οι κριτικές σας και οι επισκέψεις στο χώρο μας είναι η δύναμη για να προχωρήσουμε και να γινόμαστε καλύτεροι.

Ελαιώνας της Μαρίνας: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

το Βαρθολομιό, Περιοχή Ηλείας

Αρκούδι, Περιοχή Ηλείας

Ελαιώνας της Μαρίνας: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!