“Πάθαμε πλάκα!”
Κριτική για: Αντώνης και Πόλυ

Αντώνης και Πόλυ
Περιγραφή: Εκεί που ο ορισμος της φύσης του βουνού του ποταμού και του οδοντοτου συνάντησαν τις κατσαρολες μας. Η συνταγη ειναι απλη απλα δεν την λεμε. Ολο και ποιο πολλοί μας είπαν τους καλυτερους στην επαρχία Καλαβρύτων. Σας περιμένουμε στην ταβέρνα μας.
Η κριτική γράφτηκε 4 Μαρτίου 2018

Σάββατο μεσημέρι.H τοποθεσία μαγευτική.Η παρέα μας είχε και παιδιά όλων των ηλικιών. Παραγγείλαμε σχεδόν όλο το μενού. Το ένα πιάτο καλύτερο από το άλλο. Δεν μπορούσαμε να σταματήσουμε να τρώμε. Το service ταχύτατο με αυθεντική ευγένεια που σε έκανε να νιώθεις σαν το σπίτι σου.Ότι και να πούμε τα λόγια είναι φτωχά.

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάρτιος 2018
Ευχαριστούμε, melor1976

Η κριτική γράφτηκε 24 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Όλα τα φαγητά ήταν εξαιρετικά. Οι ιδιοκτήτες φιλικοί πρόσχαροι και σε έκαναν να νιώθεις φίλος τους. Αν θα έπρεπε να σταθώ σε ένα πιάτο αυτό θα ήταν το αγριογούρουνο στιφάδο. Το σημείο εξαιρετικό και πολύ γραφικό. Το μαγαζί πολύ ζεστό και εναρμονισμένο με το περιβάλλον. Είναι μέρος που πρέπει κάποιος να επισκεφτεί.

1  Ευχαριστούμε, ΙΩΑΝΝΗΣ Σ
Η κριτική γράφτηκε 3 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Μπήκαμε για μια ρακή καθώς περιμέναμε τον οδοντωτο για το Διακοπτο. Είχα τσεκάρει το μαγαζί από πριν και όταν θα επιστρέφαμε από Διακοπτο θα τρώγαμε εκεί το μεσημεριανό μας. Οι ρακές όμως έφεραν το πρώτο μεζεδάκι, το δεύτερο, το τρίτο και καταλήξαμε 12 το μεσημέρι να τρώμε κανονικά! Ό, τι και αν πήραμε ήταν εξαιρετικό. Ξεκινήσαμε με ελιτσες μέσα σε εξαιρετικής ποιότητας και γεύσης αγουρελαιο, συνεχίσαμε με φανταστική σαλάτα, χορτοπιτα, λουκάνικα, πατάτες, φέτα ψητή με πιπεριές και σίγουρα μου διαφεύγουν και άλλα ορεκτικά, για να περάσουμε στη συνέχεια στο highlight του μαγαζιού, το αγριογούρουνο στιφάδο! Να γλείφεις και τα δάχτυλα σου! Πήραμε και αγριογούρουνο κλέφτικο στον ξυλοφουρνο που ήταν επίσης εξαιρετικό. Ο Αντώνης ήταν συνέχεια στο τραπέζι μας, έφερνε πράγματα και μας γέμιζε ρακές. Στο τέλος ήπιε μια και μαζί μας! Άψογη εξυπηρέτηση και ανυπομονούμε να επιστρέψουμε για να γευτούμε πάλι αυτά τα υπέροχα πιάτα!!

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιανουάριος 2018
Ευχαριστούμε, Maria T
Η κριτική γράφτηκε 2 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Είναι ακριβώς σαν να τρως στο σπίτι σου!!! Σπιτικό φαγητό, οικογενειακό περιβάλλον! Ήταν όλα πεντανόστιμα! Το προτείνω ανεπιφύλακτα! Δοκιμάστε σταβλισια μπριζόλα, μοσχαράκι με χυλοπίτες και αγριογούρουνο στιφάδο!!!

Ευχαριστούμε, Paris X
Η κριτική γράφτηκε 2 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Το καλύτερο σπιτικό φαγητο που μπορείτε να φάτε κοντά στα Καλάβρυτα. μόλις 10' απο τα Καλάβρυτα. Δοκιμάστε Αγριογούρουνο στιφάδο & μοσχάρι με χυλόπιτες. Παρα πολυ φιλικοί ιδιοκτήτες!

Ευχαριστούμε, Panagiotis P

Αντώνης και Πόλυ: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Καλάβρυτα, Περιοχή Αχαΐας

Αντώνης και Πόλυ: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!